homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratament cu anticonceptionale pentru a ramane insarcinata


#1 2011-04-22 23:51:15

buburuza.vesela
Membru
Inregistrat: 2011-04-22
Mesaje: 2

Tratament cu anticonceptionale pentru a ramane insarcinata

Buna seara fetelor! Numele meu este Adriana si de aproximativ 1 an si jumatate tot incerc sa raman insarcinata. Am urmat 3 luni un tratament cu Clostibegyt, dar ...... nimic. Am auzit insa ca daca iei cateva luni anticonceptionale dupa intreruperea lor ai avea sanse mai mari sa ramai insarcinata. A incercat careva dintre voi sau macar a auzit la cineva ca a reusit sa ramana insarcinata folosind aceasta metoda?

Offline

 



#2 2011-04-23 12:41:17

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Tratament cu anticonceptionale pentru a ramane insarcinata

sunt situatii cand medicul recomanda cateva luni de anticonceptionale pentru tratarea unor afectiuni, cum ar fi chisturile, dar ca sa iei anticonceptionale dupa ureche eu nu sunt de acord.
la un medic ati fost, niste analize aveti, sotul a facut o spermograma?

Offline

 

#3 2011-04-23 15:03:58

buburuza.vesela
Membru
Inregistrat: 2011-04-22
Mesaje: 2

Re: Tratament cu anticonceptionale pentru a ramane insarcinata

Am facut niste analize din care a rezultat ca as avea niste probleme cu ovulatia....Sotul a facut spermograma si a iesit f buna.
Cam care ar fi analize cu care ar trebui sa incep pt a ramane insarcinata sau pt a vedea de ce nu raman?

Offline

 

#4 2011-04-23 15:20:22

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Tratament cu anticonceptionale pentru a ramane insarcinata

dar nu ai un medic care sa te monitorizeze, ca el stie cel mai bine ce sa iti recomande?! asadar cauta-ti unul, explica-i situatia, urmareste-ti ovulatia, cu termometru, cu testele ce se gasesc in farmacii, roaga-te la Doamne-Doamne, si cel mai important lasa stresul deoparte.

Offline

 

#5 2011-04-23 17:32:38

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Tratament cu anticonceptionale pentru a ramane insarcinata

eu inteleg de la tine ca deja stii de ce nu ramai insarcinata, si anume, ai probleme cu ovulatia. ai raspuns la tratamentul cu Clostilbegyt? ai avut ovulatie? daca da si nu ai ramas, nu ai decat sa mai incerci, dupa pauza de rigoare. daca nu ai raspuns la tratament, se pot incerca alte variante de tratamente pentru stimulare, sub indrumarea medicului tau, desigur.
ai aici listele de analize preconceptie si pentru infertilitate:

Analize recomandate inainte de a ramane insarcinata
Investigatii pentru evaluarea fertilitatii

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.