homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Durere abdomen inferior partea stanga!


#1 2011-06-01 19:31:48

VIP
New member
Inregistrat: 2007-01-24
Mesaje: 44

Durere abdomen inferior partea stanga!

Buna,am si eu o curiozitae si daca cineva a trecut prin asa ceva astept un raspuns va rog.Acum 3 saptamani am fost la ginecolog deoarece m-am speriat f tare ca in urma unui contact sexual am avut o scurgere de sange,examen facut - col uterin inflamat- test papanicolau ok - si am primt tratament cu cervucid 12+ spalaturi cu ceai si un alt timp de ovule pentru restabilirea florei vaginale care o cutie din fiecare.Am tinut tratamentul tot si totul parea sa fie bine, pana acum 2 zile  cand am inceput sa am dureri in partea stanga joasa a abdomenului, crampe care cu un analgelizc trec,si greturi in timpul durerilor, credeti ca e din aceeasi motiv si sa continui cu aceelasi tratament?Multumesc

Offline

 



#2 2011-06-02 11:14:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

nu, tratamentul acela a fost pt inflamatia de la nivelul colului. nu ti s-a spus de la ce ai avut sangerarea? poate fi o anexita sau un chist ovarian. ar fi bine sa mergi la doctor. vezi intai ce spune medicul de familie.

Offline

 

#3 2011-06-02 12:09:16

VIP
New member
Inregistrat: 2007-01-24
Mesaje: 44

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

Pai mi-a spus ca sangerarea a fost de la inflamatie,maine dimineata la ora 9 am programare la medicul ginecolog dar banuiesc si eu ca e o anexita pentru ca simptomele sunt de asa natura.multumesc

Offline

 

#4 2011-06-02 12:12:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

cere si o ecografie ca sa vezi despre ce e vorba

Offline

 

#5 2011-06-03 10:04:34

VIP
New member
Inregistrat: 2007-01-24
Mesaje: 44

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

Gata, am descoperit|(m-am linistit) si am un chist la ovarul stang, am tratament cu orgametril si cervucid si sper sa imi treaca durerile.Ceeace am uitat sa intreb si va rog sa imi raspundeti daca aveti idee, daca in timpul tratamentului daca ma lasa durerile pot avea contatcte sexuale?Multumesc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-06-03 10:48:22

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

cat timp iei cervugidul, ideal ar fi sa nu ai contacte, ca sa isi faca efectul cat mai bine asupra inflamatiei. sau daca ai, sa fie cu prezervativ, pt a nu aduce din nou microbi in zona. contactele nu influenteaza cu nimic chistul si durerile din partea stanga, deci din pct asta de vedere, le poti avea linistita.
cat de mare este chistul? faptul ca ai avut si greturi ma face sa ma gandesc ca poate nu de la chist sunt durerile, poate au alta cauza.

Offline

 

#7 2011-06-13 13:04:03

VIP
New member
Inregistrat: 2007-01-24
Mesaje: 44

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

si care crezi ca ar fi cauza?

Offline

 

#8 2011-11-05 19:17:17

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

am si eu o intrebare tampitica big_smile
dimineata in timp ce tuseam am simtit o durere acuta in stanga-jos cam pe unde ar fi ovarul, insotita de o senzatie intensa de arsura, iar apoi am simtit ca si cum s-ar fi desprins ceva pe-acolo.
inca ma doare cand fac miscari bruste sau tusesc/stranut, si parca e si putin tare locul (dar aia e cel mai probabil autosugestia)

si acum intrebarea: care-s sansele ca intr-adevar sa se fi "miscat" ceva pe acolo (ovarul sau mai stiu eu ce)? durere asemanatoare am mai avut cand mi s-au spart chisturile pe ovarul drept, dar la ultima echo nu s-a vazut nimic pe ovarul stang, si nici nu cred ca ar mai fi putut aparea (iau si ac).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#9 2011-11-05 19:37:16

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

yoyo, sincer nu vad ce s-ar putea misca...
senzatia aia de arsura eu zic ca e mai degraba la nivel muscular, poate ai facut o mica intindere cel mult

Offline

 

#10 2011-11-05 19:38:34

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Durere abdomen inferior partea stanga!

si eu m-am gandit ca-i de la muschi big_smile dar piticii mei de pe creier au facut legatura cu senzatiile de la chisturi, de aia intrebam.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.