homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Bronsiolita la copii


#1 2011-07-25 09:48:45

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

bronsiolita la copii

fetelor, Naty mi-a facut o bronsiolita acuta. am fost cu ea la un medic pediatru(dr. Stanciu carelucreza si la budimex si are si cabinet particular) si mi-a diagnosticat-o pe cea mica cu bronsiolita acuta. dupa 2-3 zile de la botez am observat ca tuseste si stranuta si este agitata, plangacioasa. mi-adat ca tratament aerosoli cu adrenalina si ser fiziologic 10 zile( 5 ser+adrenalina si 5 doar ser). am cumparat sambata un nebulizator si am inceput sa-i fac o doza mai micade adrenalina nu 0.5 ml ci 0.25 ml deoarece mi-a fost frica si nu stiam nici cum va reactiona. citind prospectul la adrenalina m-am cam speriat si am zis sa-i incep cu mai putin. este prima data cand folosesc asaceva si nu stiu daca il utilizez corect. nu vad nicio ameliorare, ma gandesc chiar sa merg cu ea la spital si sa i sefaca acolo si eventual si analize sa nu fie ceva mai rau. a mai folosit cineva pana acum asa ceva pt copilul sau?cum credeti ca e mai bine: sa merg mai bine cu ea la budimex sa-i faca acolo, eventual stau cuea internata cateva zile si poate-i face si niste analize, eu asa ma gandeam.mi-e tare frica cu adrenalina asta.ma gandesc ca poate o are de mai mult timp insa nu ne-am dat seama decat recent.


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.