homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sexul si sarcina


#1 2011-07-30 13:22:42

ralutzica
New member
Inregistrat: 2011-07-30
Mesaje: 9

sexul si sarcina

buna ziua,sunt noua pe acest site,dar va urmaresc discutiile cu mare atentie.acuma as avea si eu o nelamurire.poate ma ajutati.sunt gravida de 3 saptamani.pot sa am relatii cu sotul meu in fiecare zi ?de cate ori ?noi avem chef si de  3 ori pe zi.si dupa contactul sexual ma spal inauntru usor cu degetul si cu apa chioara?sau merg pe premisa ca vaginul se autocurata...ca atata discutii am citit despre spalaturile vaginale de nu mai inteleg nimik.eu stiu ca se pot intretzine relatii sexuale in timpul sarcinii,daca sarcina e normala,dar nu stiu cum sa fac cu spalarea de dupa contact....va multumesc

Offline

 



#2 2011-07-30 13:29:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: sexul si sarcina

daca sarcina e ok puteti avea contacte sexuale... acum nu stiu daca chiar de 3 ori/ zi in fiecare zi. cel mai in masura sa-ti spuna este medicul tau. eu stiu ca nu sunt permise spalaturile vaginale in timpul sarcinii.

varsta sarcinii se calculeaza din prima zi a ultimei menstruatii.

si nu in ultimul rand, felicitari si sarcina usoara!
poti discuta cu gravidutele de pe forum la topicul dedicat de la Perioada prenata.

Offline

 

#3 2011-07-30 13:42:01

ralutzica
New member
Inregistrat: 2011-07-30
Mesaje: 9

Re: sexul si sarcina

multumesc mult....dar de 2 ori putem?lol deci,dupa fiecare contact sa nu ma spal deloc...nici daca folosesc lubrifiant?

Offline

 

#4 2011-07-30 13:49:02

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: sexul si sarcina

sper ca intre timp te-ai lamurit cum este structurat site-ul. am vazut ca ai postat acelasi mesaj la perioada prenatala, ideea nu era sa faci postare multipla caci contravine regulamentului... n-o sa-ti dau warn dar te rog sa citesti regulamentul.
o sa inchid aici, asteapta te rog raspunsuri la Perioada prenatala.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.