homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

LSIL - Leziune scuamoasa intraepiteliala de grad scazut


#1 2011-09-09 10:34:06

iiulianaa
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 5

LSIL - Leziune scuamoasa intraepiteliala de grad scazut

Hello fetelor,

Dupa un papanicolau facut in august si cu un rezultat ASC-H, am facut o colposcopie urmata de un alt papanicolau dar de data asta in mediu lichid..si mia iesit de data asta - LSIL - Leziune scuamoasa intraepiteliala de grad scazut.

Am o intrebare pt cele care au avut acelas rezultat ca si mn LSIL...care a fost urmatorul pas pe care l-ati urmat? Testul HPV?? alt papanicolau? O sa ma duc la doctor abia de luni incolo pt ca nu am mai gs nici un doctor sa fie maine pe la cabinet iar la doctora care mi-a dat acest diagnostic numai ma duc neam..Mosteanu Maria de la Qmed..

Astept raspunsul vostru.

Ms.

Offline

 



#2 2011-09-09 12:18:16

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: LSIL - Leziune scuamoasa intraepiteliala de grad scazut

daca esti din buc iti recomand micomi. servicii super si sunt specializati in problemele colului. problema e pretul piperat si greutatea de a obtine o programare. ar fi recomandabil un test hpv si de acolo mai vezi. daca iese negativ, repeti papanicolaul peste 6 luni. daca este in regula, ar fi indicat sa mai vii peste 6 luni tot pt un pp..apoi o data pe an.

Offline

 

#3 2011-09-09 12:57:36

iiulianaa
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 5

Re: LSIL - Leziune scuamoasa intraepiteliala de grad scazut

Multumesc deealexx pt raspunsul tau.

O sa ma informez despre micomi.

Offline

 

#4 2011-09-09 15:48:48

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: LSIL - Leziune scuamoasa intraepiteliala de grad scazut

fa-ti o programare la micomi..eu sunt la Elena Popa inscrisa. poti intreba la telefon cat costa... o colposcopie e 3 mil, un pp aproape 1 mil.. consultatia simpla nu stiu cat este smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.