homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina cu probleme


#1 2011-08-31 14:47:17

Cdp Diana
New member
Inregistrat: 2011-08-31
Mesaje: 6

sarcina cu probleme

Buna ziua, sunt insarcinata in 18 saptamani si in urma ecografiei facuta ieri mi s-a apus ca am sarcina fixata foarte jos. Am fost si la medicul meu ginecolog la control, unde mi-a confirmat acelasi lucru...! Mi-a recomandat repaus si atat, doar mi-a schimbat prenatalele; eu luam centrum, el mi-a dat natalvit. Intrebarea mea este: de ce nu mi-a dat tratament, ceva, daca am asa probleme grave cum zice ?? Ce se ia in asemenea cazuri? Recomandati-mi dumneavoastra, ce sa face in asemenea cazuri! Multumesc

Offline

 



#2 2011-08-31 14:51:52

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: sarcina cu probleme

diana poate tu nu ai nevoie de tratament, ci doar sa nu faci efort. in cazurile astea de regula asta se recomanda .. daca nu ai probleme de coagulare, sau de sustinere a sarcinii nu are ce tratament sa iti dea. trb sa stai linistita pentru a nu duce la micsorarea colului si sa nu ai nevoie de cerclaj.

sarcina usoara pana la 40+


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#3 2011-09-01 12:50:14

Cdp Diana
New member
Inregistrat: 2011-08-31
Mesaje: 6

Re: sarcina cu probleme

Multumesc pt raspuns...in situatia de fata, orice incurajare ma ajuta tare mult! Mai am o fetita de 1 an jumate si nu imi este tare usor sa stau linistita;orice sacrificiu numai sa fie bine! Sanatate si numai bine

Offline

 

#4 2011-10-06 09:37:30

The chiper
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-10-06
Mesaje: 6

Re: sarcina cu probleme

Buna, sunt Noua pe forum si sper ca cineva sa se fi confruntat cu o pb ca a mea.
Pe data de 28 aug am avut cm normal.
In data de 24 sept a vent cm insa si team ca ceva nu e ok si am facut un test de sarcina care a iesit negativ.
Acelasi sentiment l-am avut la o sapt de la terminate cm deoarece am ram as cu o scurgere maronie si am decis sa fac un test care a iesit pozitiv, l-am repetat a Doua zi si tot positive a iesit. Am facut beta hcg care avea o valor de 447,1 si la 48 ore a ajuns la 587,4. Nu am dureri ci doar aceleasi scurgeri maronii.
Eco nu se vedea mimic acum 4 zile.
A Mai avut cineva pb ca a mea?

Offline

 

#5 2011-10-06 10:30:50

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: sarcina cu probleme

mda, eu smile.
si eu am avut ciclu peste sarcina si nu se mai termina, timp de o luna de la acel ciclu am avut sangerari zilnice. dupa o luna, la urmatoarea menstruatie, am eliminat sarcina, oprita din evolutie la 4-5 saptamani.

ma ingrijoreaza faptul ca a crescut ft putin beta hcg-ul tau in 48 ore hmm. poate inca mai sunt sperante, asa ca sfatul meu e sa mergi de urgenta la doctor, poate reusesti cu sustinere hormonala (progesteron) sa sustii sarcina. mult succes! daca mai ai intrebari la care iti pot raspunde, sunt aici.


LE: mi se pare ciudat ca nu s-a vazut nimic la eco... incearca la alt medic, ar trebui sa se vada ceva. nu vreau sa te sperii, dar ar putea fi extrauterina daca tot nu apare nimic in uter cesafac. de aceea, e absolut necesar sa mergi cat mai repede la un ginecolog bun, care se pricepe ft bine la ecografii.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-10-06 10:34:28)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-10-06 10:51:30

The chiper
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-10-06
Mesaje: 6

Re: sarcina cu probleme

Pai sunt programata Marti dimineata la Eco si Maine fac un nou test beta hcg.
Sunt pe treatment de sustinere Dar rezervele dr ma sperie.
Am auzit ca au Mai fost except de genul asta si incerc sa ma leg de price speranta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.