homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nunta mare vs. petrecere restransa


#1 2007-12-09 11:22:36

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Nunta mare vs. petrecere restransa

mai prin vara m-a sfatuit parca Alexia cum sa-l vrajesc pe-al meu prea proaspat iubit ca nu era cazul sa ma gandesc la casatorie; a trecut ceva timp, locuim impreuna si ne intelegem f bine; cu ciondanelile de rigoare pt ca suntem incapatanati amandoi; in fine m-am hotarat eu sa legalizez relatia si mai ales sa obtin si aprobarea lui Dumnezeu de sus! Asa ca dupa xyz sedinte de comitet am consimtit ca in vara sa ma casatoresc; s-ar numi la un an dupa ce l-am cunoscut; vom avea 27 amandoi; nu ne pune nimeni bete in roate, ne iubim, ce mai trebuie? Nunta! Eeeiii.... aici e big problem... eu nu vreau nunta mare cu tam tam si o carutza de obiceiuri antice romanesti; vreau ceva restrans, modern si discret; in august; poate daca aveam parintzii in viatza as fi avut alta optiune, dar... sad ; el, ar vrea o nunta cu tot tacamul pt ca are prieteni de invitat; pai asa am si eu prieteni, rude, colege cu duiumul; dar... am lipsa chef de nunta! daca ma hotarasc va chem pe toate, macar umplu salonul de-a binelea! big_smile

rog sfaturi, idei, sugestii, mai ales de la cele care sunt deja implicate full time; si de la cele care au fost la astfel de nunti;

Ultima oara a fost editat de theSame_ElaElis (2007-12-09 11:24:53)

Offline

 



#2 2007-12-09 11:31:35

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

asa vreau si eu sa fie si a mea big_smile.discreta si restransa nu de alta dar sa am bani mai multi de rochita rotfl2

Ultima oara a fost editat de ralucaelena (2007-12-09 11:38:28)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-12-09 11:37:45

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

eu  am   fost  asta'vara  la  nunta  unei  colege  de  fac...a  facut  in  orasul  natal (buzau)...la  cel  mai  sofisticat  restaurant...si  a  fost  o  nunta  intre  traditional  si  modern  cu  120  invitati....au  fost   invitati   de  la  rude  pana  la  colegii  de  liceu,de  fac,  de  serviciu, prieteni  din  copilarie...o  nunta  cu  o  atmosfera  deosebit  de  placuta...e  o  placere  sa  vezi  k  cei  dragi  tie  se  bucura  si  iti  sunt  alaturi  in  clipele  cele  mai  importante  din  viatza  ta  smile  eu una  cu  sigurantza  voi  opta  pt  o  astfel  de  nunta  big_smile

poti  opta  pt  anumite  obiceiuri...un  aruncat  de  buket,  punerea  baticului (palarie, in cazul  miresei  de la  buzau)...poti  face  niste  scenarii  ft  placute  si  haioase  in  acelasi  timp... noi  de  cate  ori  vedem  dvd'urile  de  la  nunta  punem  de'o  hora  sa  retraim  momentele, cu  kiote  si  rasete....e  optiunea  ta, multa  inspiratie  in  ceea  ce  vei  face smile

Offline

 

#4 2007-12-09 11:39:26

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

Sincer nush...eu oscilez serios intre cele 2...cu o tenta totusi spre petrecere.. o data in viata ma marit nu ? (bine,sper,zik si eu,in spiritul traditiei) Sa stie totul poporul... Mi se pare un sentiment de tipat in toate cele 4 zari.. O petrecere mare e totusi si o bataie mare de cap-cu organizare,locatie,meniu..si kiar asa-o gramada de bani. Acum depinde de fiekre,ce isi doreste in ziua respectiva. Oricum,printr-o nunta mare a nu se intelege si cu toate traditiile poporului,o nunta mare poate fi in acelasi timp moderna


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#5 2007-12-09 11:41:03

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

si eu vreau ceva modern dar nu cu 100 de invitati parintii nostri si cei mai apropiati prieteni ata mi se pare suficient.hi,hi,hi abia astept big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-12-09 11:49:20

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

eu ma gandesc asa... dak fiecare are 20 de persoane pe care le vrea la nunta, alea vor veni insotite..ajung 40..si la dublu, deci..80 de persoane... si eu as vrea o nunta strict cu persoanele dragi mie/si lui, si prin urmare, restransa, insa nush cat s-ar putea materializa gandul asta..

Offline

 

#7 2007-12-09 11:51:50

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

eu acum am facut socoteala deci teoretic la noi ar trebui sa vina cam 14 persoane rotfl2 maxim 20 mai multi nu vreau.aoleu peste un an jumate ma marit.oare exagerez daca incep de acum sa imi caut rochita??? big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#8 2007-12-09 11:53:18

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

ralu, oare..nu-i putin..prea micuta, totusi? big_smile

Offline

 

#9 2007-12-09 11:56:11

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

pai asa visam si eu; in fine, pare o formalitate deja! ne da de gandit fetelor!

Ultima oara a fost editat de theSame_ElaElis (2007-12-09 11:56:24)

Offline

 

#10 2007-12-09 12:03:03

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

hai maxim 30.dar acum avem dilema daca sa facem in bucuresti sau un valcea pa la calimanesti sau ceva de genul asta.dar fetelor dupa nunta trebuie sa ii cazam pe oaspeti undeva mai ales daca nu sunt din bucuresti???? ca eu vreau in bucuresti ,prietenul vrea in valcea rotfl la un o statiune???


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#11 2007-12-09 12:09:31

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

cred k se poate sa fie o nunta discreta si daca sunt multi invitati. ideea este sa fie organizata asa cum vrei tu, daca nu iti plac obiceiurile astea romanesti, nu le respecti wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#12 2007-12-09 12:11:54

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

mama ce dilema am rotfl2


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#13 2007-12-09 12:15:31

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

eu cred k o sa am o criza de nervi cand va fi cazul sa-mi organizez nunta! lol
din fericite, deocamdata nu se intrezareste o asemenea primejdie la orizont :-"

Ultima oara a fost editat de micaella4 (2007-12-09 12:16:29)

Offline

 

#14 2007-12-09 12:25:21

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

micaella4 a scris:

eu cred k o sa am o criza de nervi cand va fi cazul sa-mi organizez nunta! lol

crek orice femeie are, sau... poate depinde si de soacra rotfl io merg pe ideea urmatoare, daca se baga cineva in treaba mea cu organizatu nuntii imi bag picioarele si nu ma fac wink ipotetic vb, k o nunta e ultimu lucru la care as putea sa ma gandesc acum tongue


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#15 2007-12-09 13:44:51

skumpi
Vizitator

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

eu nu vreau mai mult de 150 d persoane ! scurt big_smile

 

#16 2007-12-09 13:51:42

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

daca ar fi sa mamarit vreodata singurul lucru pe care l-as face ar fi ceva de genu : nu as da o data mai mare de 3-4 sapt. cans sa fie nunta,nu imi place sa zic ceva de genu : eu ma marit anul viitor in septembrie ca atunci am gasit restaurant liber.cred ca daca ar fi asa mi-as pierde tot interesu sa astept pana atunci.atunci pe moment cand ai toata imaginatia cum ai vrea sa iti fie nunta,ce ai vrea sa faci in ziua respectiva,etc.


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#17 2007-12-09 15:44:35

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

eu va spun cu a fost la botez la bebelinu meu ... aveam lista de 50 pers dar au venit doar vreo 30, deci a fost un botez fara mare tamtam. deci in concluzie nu poti sa te bazezi ca vine toata lumea, noua ne spunea pana in ultimele zile ca vin ....dar in ziua botezului pauza . am avut 3 intreruperi de curent asa ca aveti grija cu locatia , sa va interesati daca se fac reparatii la reteau de energie electrica (eu l-am facut undeva pe calderon si asta vara se intrerupea curentu in zona datorita suprasolicitarii retelei) dar nu am simtit intreruperile ca mandru meu vroia sa-l plimb in brate ... si sa cirucule masini pe unde il plimbam.
si acum revenind la subiect nunta nu ma intereseaza cat de mare/mica e .... eu vreau  doar o  anumita rochie  (pun poza mai tarziu)

Offline

 

#18 2007-12-09 16:02:53

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

as opta pentru ambele ,adika mi ar place ceva afara restrans pe un camp cu preotul.si dupa o maaaaaaaaaaare peterecere insa in stilul nostru nebun.fara vals si rochii de seara:):)pe deal la foc de tabara:))


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#19 2007-12-09 16:11:17

amrita
Full member
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 342

Re: Nunta mare vs. petrecere restransa

eu vreau o nunta restransa, mai in familie asa, si bininteles cu cei mai apropiati prieteni. si eu fac nunta in vara, dar imi doresc ceva simplu, elegant. Am fost asta-vara la o prietena la nunta.. nunta mare, cu o gramada de invitati, cu toate obiceiurile posibile, cu barbieritul mirelui, cu pusul voalului, ruperea colacului, la fantana etc. Am crezut ca mor (nush cine m-a pus sa asist la toate traditiile, dar iuby e f bun pr cu mirele, si nu prea am avut alternativa); era o caldura de transpirai ca un caine. am stat sa-i puna voalu, cu lautari si cantece triste pt mireasa, apio am mers la apa pe jos, ca asa a vrut ea, sa o vada toata lumea... in sfarsit... am stat o jum de zi in picioare, in caldura, cu niste nervi de  i-as fi luat pe toti la bataie , nu ca as fi eu sensibila, dar chiar a fost exagerat.
seara la restaurant a fost mai bine, desi i-am auzit pe multi ca se plangeau ca nici nu i-au bagat mirii in seama, ca nici nu s-au uitat la ei. si e de inteles, avand multi invitati sa nu poata sta de fiecare in parte.
in fine.. dupa nunta asta, si eu si iuby am decis ca vrem ceva simplu si restrans, sa se simta bine toata lumea


You are the sunshine of my life..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.