homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie urat mirositoare


#1 2011-11-02 12:11:17

jasmine123
New member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 14

menstruatie urat mirositoare

Buna ziua!
Am si eu o nelamurire legata de menstruatia care abea mi-a trecut,avea un miros urat,dar urat rau de tot,nu pot sa-mi dau seama de la ce poate fi deoarece n-am mai patit pana acum si nici nu am mai avut activitate sexuala in ultima vreme.Am luat un tratament pentru stomac cu motiliu,debridat si spasmomed dar nu cred ca aceste medicamente ar putea modifica ceva ce tine de menstruatie asa ca as avea nevoie de un sfat sau o parere,
multumesc!
(( supa Am 33 de ani si ultimul control ginecologic l-am facut in primavara cand totul era ok(stiu ca a trecut mult))

Offline

 



#2 2011-11-02 12:14:28

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: menstruatie urat mirositoare

eu zic ca ori de la tratament, ori ai facut vreo infectie. nu e mult din primavara pana acum. daca esti sanatoasa, nu ai de ce sa faci controale mai des decat anual.
vezi ce se intampla dupa menstruatie. daca apare vreo secretie deosebita sau dureri, fuga la doctor. altfel, asteapta pana luna viitoare (presupun ca termini tratamentul pana atunci). daca si atunci e la fel, atunci fa o programare la ginecolog.

Offline

 

#3 2011-11-02 12:17:10

jasmine123
New member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 14

Re: menstruatie urat mirositoare

multumesc Anca.Nu am mai patit pana acum asa ceva,de fel miroare urat dar nici chiar sa-mi mute nasul din loc forgetit .Am sa mai astept sa vad daca se intampla ceva intre timp si eventual ma duc sa fac un control.Dar ce infectie poate sa aiba acest imptom daca ai vreo idee?

Ultima oara a fost editat de jasmine123 (2011-11-02 12:17:34)

Offline

 

#4 2011-11-02 12:23:05

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: menstruatie urat mirositoare

jasmine, eu sincer nu inteleg cum adica miroase urat. pana la urma e vorba de sange, iar sangele asta n-ar avea voie sa miroasa urat decat daca nu te schimbi/speli suficient de des si incepe sa se descompuna. spun asta pentru ca tu afirmi ca de-obicei miroase urat, ceea ce nu e deloc normal.
eu te-as sfatui sa mergi la medic si sa faci o analiza de secretie.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#5 2011-11-02 12:37:58

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: menstruatie urat mirositoare

orice infectie, jasmine.
de acord cu alinda: nu are de ce sa miroasa urat atunci cand esti sanatoasa. m-am gandit ca ar putea fi si de la medicamente, pt ca ele ajung in sange. dar nu stiu nimic concret despre ceea ce iei tu, daca ar putea sau nu sa dea reactia asta.
in primavara, cand ai fost la control, simteai mirosul asta urat, care zici ca e prezent la fiecare menstra? daca da, ai facut atunci vreo analiza? daca a aparut dupa control, atunci la fel zic si eu: fa o analiza de secretie si culturi.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-11-02 19:14:11

jasmine123
New member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 14

Re: menstruatie urat mirositoare

am facut analize la secretie la ultimul control,au fost ok.Eu tot imi mentin parerea ca miroase urat de fel,sunt femeie si ma spal ca de obicei,adica daca eram certata cu apa ma gandesc ca nu intram sa postez pe forum. dumbom
De data asta mi s-a parut ca miroase foarte urat,nu pot sa descriu mirosul dar nu mi-a placut si de aceea am zis sa mai cer si alte pareri inainte de a merge la doctor.

Offline

 

#7 2012-07-22 21:15:12

bluynna
New member
Inregistrat: 2012-05-18
Mesaje: 27

Re: menstruatie urat mirositoare

jasmine ,eu zic sa-ti faci o analiza de secretie ,pentru linistea ta insa incepand din a 10 -a zi a ciclului menstrual .Si mie mi s-a intamplat asta in sensul ca mirosul era intepator ,neobisnuit .Am facut analiza si ma pricopsisem cu Gardnerella  care are multiple cauze.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.