homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

4 Femina-2


#20 2011-11-05 13:03:33

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: 4 Femina

sunt si medici care nu fac astfel de gafe, de exemplu medicul meu de familie, medicul meu ginecolog, doctoressa, si probabil multi altii. dar cand un medic incepe sa dea explicatii babesti... mie una nu mi se pare profesionala atitudinea.

Offline

 



#21 2011-11-07 17:28:14

LuckyStar
New member
De la: București
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 13

Re: 4 Femina

Eu mi-am luat 4 Femina (iau AC-uri de 7 ani). Nu pot să vă spun că am observat vreo diferență notabilă. Doar că parcă am mai multă energie, după muncă, dar la fel de bine, asta o pot pune pe seama sportului. Ce nu ?nțeleg este de ce nu se v?nd ?n farmacii?  Doar pe farmacii online...


V-am adus mere de la teiul lui Creangă! big_smile

Offline

 

#22 2011-11-07 19:52:22

ioanana
Membru
Inregistrat: 2011-09-16
Mesaje: 3

Re: 4 Femina

eu mi-am cumparat 4femina de la o farmacie dupa brancoveanu berceni si am dat 16 lei.acum sa vedem cat de bune sunt...

Offline

 

#23 2011-11-16 10:32:17

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: 4 Femina

ioanana cum e cu 4femina ?


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#24 2011-11-23 10:58:56

cecil
Full member
Inregistrat: 2007-02-21
Mesaje: 135

Re: 4 Femina

se poate lua chiar daca nu iei anticonceptionale?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-11-23 11:41:20

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: 4 Femina

sunt convinsa ca da, este un supliment alimentar

Offline

 

#26 2011-12-02 21:31:37

katya_c
Membru
Inregistrat: 2011-12-02
Mesaje: 3

Re: 4 Femina

Buna fetelor,
Sunt membra noua si abia in seara asta mi-am cumparat 4 Femina. Am avut si eu o dilema cu modul de administrare....dar am gasit pe un alt site...se pare ca trebuie luata pastila dupa administrarea pilulei AC. Conteaza in ce ordine le iau?

Offline

 

#27 2011-12-02 21:34:47

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: 4 Femina

ce scrie pe prospect? sau ce a spus farmacistul? fiind supliment alimentar nu pica cerul ca nu il iei dupa ac, dar daca asa se recomanda, pe prospect si de catre farmacist nu pe net, eu zic sa respecti asta, dar nu e mare bai daca nu o iei mereu la fel. nu e medicament.

Offline

 

#28 2011-12-02 21:45:21

katya_c
Membru
Inregistrat: 2011-12-02
Mesaje: 3

Re: 4 Femina

Pe prospect scrie doar administrare orala, 1 comprimat pe zi. La farmacie nu a stiut sa imi raspunda pe motiv ca abia l-au adus de 2 saptamani si nici ele nu stiu mai mult decat scrie pe prospect.
Sincera sa fiu sunt un pic in dubiu daca sa le iau...insa e singurul supliment de care am auzit si care ar rezolva unele probleme (retinerea apei, cresterea in greutate etc.).
Insa am zis sa incerc o luna si sa vad daca ma simt ok...vreun sfat?

Offline

 

#29 2011-12-02 22:11:32

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: 4 Femina

eu zic sa le iei, rau nu-ti fac, nu stiu acum cat bine legat de efectele ac-urilor. ia-le cum vrei deocamdata daca nu ai indicatii clare, desi again, nu exista asa ceva la suplimente smile sa ne spui si cum a fost daca le administrezi, desi eu nu am probleme... dar de curiozitate.

Offline

 

#30 2011-12-02 22:34:29

katya_c
Membru
Inregistrat: 2011-12-02
Mesaje: 3

Re: 4 Femina

ok, mersi de raspunsul rapid. o sa va tin la curent.

Offline

 

#31 2011-12-19 11:06:08

Jules I
Membru
Inregistrat: 2011-12-19
Mesaje: 1

Re: 4 Femina

Fetelor, la mine acest medicament a avut efect instant... dupa primele 2 pastile elimin apa din 30 in 30 de minute... deci nu sunt chiar apa de ploaie smile oricum beau foarte multa apa de obicei... dar parca nu o eliminam asa des.
Succes...

Offline

 

#32 2011-12-19 17:40:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: 4 Femina

pai da, pentru asta e suficient sa-ti iei capsule de urzica, ca ea e diuretica, nu mai contin 1000 de e-uri si coloranti si te costa probabil de 5-6 ori mai putin

Offline

 

#33 2012-01-21 11:55:57

laura86
Membru
Inregistrat: 2012-01-21
Mesaje: 1

Re: 4 Femina

Am ajuns pe acest topic cautand si eu informatii despre 4Femina si chiar nu m-am putut abtine sa nu-mi fac cont pentru ca nu-mi vine sa cred cu cata ignoranta tratati unele subiecte.
Am citit toate mesajele si ce am ineteles la sfarsit a fost ca automat acest produs este un fas doar pentru ca ii face reclama la radio si ca ficatul nostru saracul poate suporta ani si ani de anticonceptionale.
In primul rand ca pe orice prospect de anticonceptionale scrie ca afecteaza functiile ficatului. Daca ai noroc si nu ai avut niciodata probleme cu ficatul poate nu simti asta asa de repede. Dar eu care am avut tot itmpul aceasta problema am simtit din prima luna de anticonceptionale. Si nu inteleg cum de nu v-a spus doctorul?? A fost prima intrebare pe care mi-a pus-o, ca sa stie apoi ce fel de pastile sa imi dea.
Apoi nu inteleg asta cu "rau n-are ce sa-ti faca, dar nici bine nu vad ce"...principul asta il putem aplica si apei nu? daca va uitati un pic la ce contin aceste 4Femina si efectele fiecarui component va puteti da seama ca te pot ajuta chiar si daca nu iei anticonceptionale si nu cred ca mai exista pe lumea asta om care sa fie perfect sanatos si care sa nu aiba nevoie de nici un adjuvant. Plus ca e mai usor sa previ decat sa tratezi, nu?
? Acidul Folic ( sau Vitamina B9) are multiple roluri: pe perioada utilizarii anticonceptionalelor acestea genereaza efecte negative asupra nivelului de folat din sange, iar in sarcina ajuta la dezvoltarea celulelor nervoase ale fatului
? Cromul contribuie la metabolizarea mai rapida a zaharurilor si scade pofta de dulciuri. Cromul are rolul de a regla functiile pancreasului, astfel pofta de dulce dispare ducand la scaderea in greutate.
? Extractul de Guarana este un bun antioxidant, ajuta la reducerea stresului, stimuleaza sistemul nervos si muscular al organismului, creste tonusul psihic si libidoul.
? Pulberea din suc de Anginare este utilizata ?n tratamentul unor afecţiuni precum: insuficienţa renală, insuficienţa hepatică, hepatita cronică, ciroza hepatică, balonarea, calculii biliari, anorexia, hipercolesterolemia, hipertensiunea arterială, diabetul şi numeroase boli digestive.
? Extractul de Urzica este recomandat pentru efectele sale diuretice, pentru capacitatea de curatare si detoxifiere a organismului, datorate unui mare continut de flavonoizi si de potasiu, avand ca efect si reducerea celulitei.
? Extract de Ceai Verde are efect protector asupra sanatatii si este benefic asupra functionarii aparatului digestiv, sistemului nervos, cardiovascular si anihileaza cu succes radicalii liberi.
Din toate astea, eu pana acum am folosit anghinare sub forma de anghirol si ceai verde pe care il beau in fiecare zi. vad ca unele dintre voi au luat deja si capsule cu urzica. vitamina B9 din nou cred ca multa lume a facut cunostinta cu ea. in acest caz mie mi se pare ideal sa le am pe toate intr-o pastila, pe principiul multivitaminelor. Acum, daca aveti 120kg si va asteptati sa ajungeti supermodele folosind aceste pastile inseamna ca aveti ceva probleme. mai sus scrie clar ca nu te ajuta la slabit in mod direct, ci doar ca iti taie pofta de dulciuri care oricum contribuie la kilogramele in plus. si chiar si asa, daca dieta ta consta in hamburgeri, shaorma si pizza normal ca nu o sa vezi nici un efect nici asupra greutatii si nici asupra ficatului. dar asta se aplica oricarei diete, pastile si ceaiuri de slabit etc.
Si daca tot ne legam de terminologia pe care o folosesc doctorii macar hai sa o folosim  noi corect nu? nu e vorba nici de bila nici de fiere, e vorba de colecist care secreta bila sau "fierea" si care poate deveni "lenes". Iar asta se numeste diskinezie biliara. Credeti ca ar fi ajutat-o cu mult pe cea cu acest diagnostic faptul ca ii spunea ca are diskinezie biliara, in loc de ficat lenes sau cum o i-o fi zis? cred ca mai mult ar fi speriat-o pentru ca majoritatea terminologiei medicale suna chiar infricosator, mai ales cand habar nu ai despre ce e vorba.
Si nu, nu lucrez pentru 4Femina, nu vand acest produs, nici macar nu l-am folosit inca (chiar azi vroiam sa ma duc sa-mi iau prima cutie), dar mi se pare un pic ciudat cum luam cu atat usurinta anticonceptionale care sunt pline de hormoni, analgezice pline de chimicale, antibiotice uneori fara reteta, dar devenim reticente la niste capsule cu extracte de pante, care nici macar nu sunt tratamente homeopate sa zici ca ai nevoie de indicatii pentru ele, ci simple suplimente.

Offline

 

#34 2012-01-21 12:06:38

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: 4 Femina

draga mea, eu nu am negat eficacitatea plantelor respective, am ceva doar cu produsele astea overpriced care redescopera apa calda... urzica si anghinare iei de la plafar cu 2 lei
la fel ca si colon help care contine seminte de in si tarate de psyllium in valoare de circa 5 lei si pe care oamenii dau 100 si ceva de lei ca sa se detoxifieze
evident ca fiecare face ce vrea cu banii lui

Offline

 

#35 2012-01-22 15:21:59

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: 4 Femina

domnisoara, daca ai 'probleme cu ficatul' trebuia sa stii ca nu ai VOIE sa iei anticonceptionale, sau orice alta varianta a metodei hormonale wink iar adjuvantele nu o sa te vindece in veci de ceva, ci doar vor suplimenta organismul cu ce are nevoie daca tu nu esti in stare sa ti le procuri din alimentatie.

Offline

 

#36 2012-02-11 22:16:27

florina_regina
Membru
Inregistrat: 2012-02-10
Mesaje: 4

Re: 4 Femina

si eu inca stau pe ganduri, sa iau sau sa nu iau aceste tablete....as incerca o cutie sa vad daca ma simt ok....

Offline

 

#37 2012-09-04 11:47:43

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: 4 Femina

Mi-am luat eu 4Femina, intrebarea e daca le iau si in acea pauza de 7 zile sau doar 21 de zile ca anticonceptionalele si dupa fac pauza?

Offline

 

#38 2012-09-04 11:50:52

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: 4 Femina

le iei non stop, sunt suplimente.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.