homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rezultate analize


#1 2011-12-03 18:03:33

harieta
Membru
Inregistrat: 2011-12-03
Mesaje: 1

rezultate analize

Buna ziua. Sunt noua pe acest forum si foarte ingrijorata. Am 26 de ani si la ultimul consult ginecologic (25 noiembrie 2011) mi s-a descoperit un polip pe col, la ultimul consult din luna aprilie 2011 eram curata; mi s-au prelevat probe doar pt. secretie vaginala pt ca in acel moment urmam un tratament cu antibiotice, augmentin mai exact pt o infectie dentara, dar pana la la eliberarea rezultatelor preventiv doctorita mi-a dat 6 zile ovule Softigyn si o tableta de      . acum am primit rezultatele si sunt foarte ingrijoarata pt ca abia la sfarsitul lunii ma duc din nou la cabinet; rezultatele sunt: FRECVENTE EPITELII SUPERFICIALE SI INTERMEDIARE. FRECVENTE PMN. ABSENTI BACILI DODERLEIN. FLORA POLIMORFA CU PREPONDERENTA COCOBACILILOR GRAM NEGATIV CU ASPECT SUGESTIV DE FLORA ANAEROBA. ABSENTE LEVURI. ABSENT TRICHOMONAS VAGINALIS. in legatura cu polipul mi-a spus ca trebuit monitorizat inca 2-3 luni si daca va creste trebuie cauterizat (numai numele imi da fiori  grater ). sunt foarte ingrijorata pentru ca la anul vrem sa facem un bebe si am senzatia ca organimul meu este impotriva. Va Multumesc si astept cu nerabdare o parere.

Offline

 



#2 2011-12-03 19:02:18

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: rezultate analize

din analiza secretiei mie imi spune ca ai o vaginita, infectie cu o bacterie anaeroba, nu stiu exact daca gardnerella. bebele eu zic ca trebuie conceput cand starea voastra de sanatate este corespunzatoare.

Offline

 

#3 2011-12-04 01:21:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: rezultate analize

da, pare gardnerella. este un dezechilibru de flora, se trateaza cu antibiotic. nimic grav.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.