homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Despre avort


#1 2011-12-14 16:34:59

buburuzu 15 ani
Banat
Inregistrat: 2011-12-08
Mesaje: 36

Despre avort

Ce parere aveti despre avort?

Sufletul ne este dat inca de la data conceperii noastre. Inca din dreptul roman se admite ca drepturile copilului sunt recunoscute de la conceptia acestuia: infans conceptus pro nato habetur quoties de commodis ejus agitur (copilul conceput are drept de cetatean).

Se stie ca s-au gasit lupoaice care au alaptat bebelusi iar mamele isi arunca propii copii la gunoi.
Intai de toate nu stii pe cine ucizi, in al doilea rand bebelusii nu se pot apar.

Ce spune o mama:
?Nu as mai face-o niciodat?, indiferent de p?rerea celor din jur. Mi-am avortat copilul. Odat? cu el a murit si ceva din mine, ceva ce nu mai poate fi nicic?nd trezit la viat?. Ast?zi nu as mai lua o asemenea hot?r?re, indiferent ce ar spune cei din jur. Tr?iesc cu o fric? ?n mine de care nu mai pot sc?pa. Am cosmaruri ?n care ?mi apare o fetit? care fuge spre mine cu bratele ?ntinse si ?ntreab? mereu: De ce, m?mico, de ce? Apoi m? trezesc ud? de transpiratie. Acest vis si privirea fetitei m? urm?resc continuu de c?nd am avut acea interventie. Doar eu sunt pedepsit? pentru fapta mea, nu si fostul meu prieten, desi a fost si el p?rtas.'

Offline

 



#2 2011-12-14 16:46:53

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Despre avort

da un search, mai sunt topicuri pe tema asta.

subiect inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2011-12-14 20:04:49

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Despre avort

"Invata sa citesti mai intai si dupa asta sa folosesti butoanele mouse-ului. Am dat search si NU mai exista acest subiect. Ca s-a vorbit...adiacent in alte subiecte este una dar NU exista acelasi subiect dar asa reactionati cand va doare ceva...dupa asta iti dai seama ce va doare pe voi si ce trebuie sa cenzurati. Astept raspunsul pentru ce ati inchis topicul pana dimineata la ora 8:00 dupa care voi trece la masurile care le meritati."

am primit acest mesaj de la dansul, motiv pentru care userul in cauza primeste ban permanent pe ip.
si ca sa ii si raspund la intrebare: nu este necesar sa deschizi un nou topic din moment ce undeva pe forum s-a discutat deja despre avort; era suficient sa dai copy-paste la mesajul initial la unul din topicurile respective.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.