homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Un fel de inflamatie


#1 2011-12-29 22:35:03

littlesunshine
Membru
Inregistrat: 2011-12-29
Mesaje: 2

un fel de inflamatie

Buna seara! Sunt destul de speriata din cauza faptului ca aproape de fosa vestibulara...sau ceva in genul.. mai pe interior mi-a aparut un mic "omulet". Nu stiu cum sa descriu acest lucru. E asemanator cu "omuletul" pe care il avem in gat...doar ca mult mai mic si foarte dureros. Mentionez ca imi apare si imi dispare cand are el chef..acum ma doare mai tare ca niciodata si cum  toti doctorii sunt in concendiu, nu stiu cum sa procedez. Imi poate da cineva o parere ce ar putea fi. Sa fie din cauza ca in ultima perioada am intretinut relatii sexuale mai des ca de obicei? Nu pateam asa...doar o durere inauntru si atat. sad

Offline

 



#2 2011-12-29 23:41:30

littlesunshine
Membru
Inregistrat: 2011-12-29
Mesaje: 2

Re: un fel de inflamatie

M-am uitat mai bine sad  am niste mici umflaturi in jurul vaginului... Va rog spuneti-mi ca e din cauza ca am facut exces de prietenul meu!  Sunt foarte speriata!!

Offline

 

#3 2011-12-30 16:46:09

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: un fel de inflamatie

stii ce sunt glandele bartholin? ca din descriere mi se pare ca la una din ele te referi. sunt chiar la intrarea in vagin de o parte si de alta si secreta lichidul de lubrifiere. poate ai bartholinita adica s-a inflamat una din ele sau ambele sau nu asta vezi tu acolo. oricum te duci la ginecolog imediat dupa sarbatori, te abtii cu sexul preferabil daca iti face rau si nu te panica.

Offline

 

#4 2011-12-31 11:40:04

angeldarkwoman
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 1660

Re: un fel de inflamatie

littlesunshine a scris:

Buna seara! Sunt destul de speriata din cauza faptului ca aproape de fosa vestibulara...sau ceva in genul.. mai pe interior mi-a aparut un mic "omulet". Nu stiu cum sa descriu acest lucru. E asemanator cu "omuletul" pe care il avem in gat...doar ca mult mai mic si foarte dureros. Mentionez ca imi apare si imi dispare cand are el chef..acum ma doare mai tare ca niciodata si cum  toti doctorii sunt in concendiu, nu stiu cum sa procedez. Imi poate da cineva o parere ce ar putea fi. Sa fie din cauza ca in ultima perioada am intretinut relatii sexuale mai des ca de obicei? Nu pateam asa...doar o durere inauntru si atat. sad

pare a fi semnul unei bartholinite

Ultima oara a fost editat de angeldarkwoman (2011-12-31 11:40:13)


What doesn't kill me, makes me stronger

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.