homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere sau sarcina


#1 2012-01-05 11:01:45

mikiank
New member
Inregistrat: 2012-01-05
Mesaje: 7

intarziere sau sarcina

Buna fetelor!! Am si eu o mica problema: luna trecuta am oprit anticonceptionalele (yasmin) si luna aceasta mi-a intraziat 4zile. Chiar incep sa imi fac griji. Tin sa mentionez ca eu aveam ciclul regulat si nu imi intarzia. Eu am intrerupt medicamentele deoarece nu ma mai simteam bine dupa ce le luam. Sa fie oare decat o intarziere sau sunt insarcinata? Oricum toate contactele au fost protejate si nu as avea cum sa fiu insarcinata dar totusi imi e teama ....a mai patit cineva asa ceva?? Doamne ajuta sa fie doar o intarziere...

Offline

 



#2 2012-01-05 13:52:51

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: intarziere sau sarcina

daca ai luat corect pastilele si nu ai intrerupt in mijlocul foliei ci abia cand ai terminat-o, sau daca nu, macar sa fii folosit prezervativ din ziua intreruperii, nu este posibila sarcina. 4 zile e o intarziere mica, si cum aiba ai renuntat la pastile, e normal sa nu-ti mai vina ca inainte o luna sau chiar 2-3. dupa aceea se va regla.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.