homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri-3


#39 2010-12-03 16:05:21

bluesky89
New member
Inregistrat: 2010-09-10
Mesaje: 35

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Swingers - sunt de acord cu asa ceva

Offline

 

#40 2012-01-14 11:37:03

passat cc
Membru
Inregistrat: 2012-01-14
Mesaje: 3

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

super tare alexxxxaaaa

Offline

 

#41 2012-01-14 12:03:33

passat cc
Membru
Inregistrat: 2012-01-14
Mesaje: 3

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Ajungi la un stadiu cand iti doresti mai mult de la partenera sau de la tine.
Am incercat asta de doua ori si sincer o sa devina obisnuinta. big_smile

Offline

 

#42 2012-01-16 14:38:49

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Hmmm....de curand,sau mai bine spus cu cateva luni in urma am fost la un sex-party (ceea ce e tot una cu swing-ul) , bineinteles ca era numai "lume buna", toata lumea bine aranjata,la costum,rochii de seara,etc.  Eu fiind o fire fff curioasa am acceptat sa merg la un asemenea party cu un tip dragut care era innebunit dupa asa ceva (fiind a 3 noastra intalnire,insa el imi spusese de la inceput care sunt defapt "orientarile" lui) si mi-am spus :"de ce nu? , hai sa incercam"! Atmosfera era relaxanta,toata lumea povestea si se simtea bine,insa nu a trecut mult pana sa imi schimb brusc parerea despre toata idea de "swing"....am observat ca toata lumea "cauta" ceva/pe cineva" si de aici pana sa aud pe cineva " draga,ai gasit pe cineva care sa iti placa?" nu a fost decat un pas....ceea ce m-a facut sa imi pun intrebarea " am ajuns oare precum animalele in targ,asteptand cumparatorul? lol  Mi-am spus in sine mea sa trec peste acest fapt,probabil este ceva normal dat fiind ca eram la un sex-party si imi va trebuii putin timp sa ma acomedez cu aceste "noutati".
Fetelor...din momentul in care am intrat in incaperea respectiva,primul lucru care mi-a trecut in minte a fost " nici intr-o 1000 de ani nu as putea sa fac asa ceva"....trecand peste faptul ca toata lumea prezenta era jumate-goala si in diferite pozitii,mi-a adus un dezgust total fundurile albe ale barbatilor din fata mea lol ,plus de asta toata lumea incerca sa faca "ceva" dar totul era de suprafata (atingeri,mangaieri,etc) ,toti se uitau unii la altii parca "cautand si asteptand" ceva.. Iar momentul in care am hotarat sa parasesc locatia a fost cand tipul cu care eram a vrut sa atinga o tipa de langa noi careia un alt tip ii facea sex-oral...nu a fost un moment de gelozie,ci mi-am dat seama ca nu as putea sa ma las atinsa,pipaita,etc de necunoscuti...poate sa fiu privita dar si atunci ar trebuii sa fie implicat ffff mult alcool.  alcool
Parerea mea este urmatoarea....astfel de lucruri se fac DOAR intre parteneri care din pura curiozitate isi doresc altceva de la relatia lor (aflati intr-o casnicie cu copii,deja) nu intre cupluri (de cativa ani) , ele se pot distruge dintr-o simpla fantezie/curiozitate....

Ultima oara a fost editat de Ank-Su-Namun (2012-01-16 14:45:21)


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#43 2012-01-16 17:18:40

Laura37
New member
Inregistrat: 2012-01-14
Mesaje: 13

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

sau...

Am incercat si noi aceasta metoda cu un alt cuplu si totul a inceput prin a degusta ceva,prin a viziona un film deocheat,apoi atmosfera incinsa a desclansat hormonii in noi,toate bune si frumoase atata timp cat fiecare isi vedea de partenerii sai cand lucrurile au luat o alta intorsatura iar el(celalalt) a venit spre mine oferindu-mi cuningulus (ceea ce nu mi-a dispalcut deloc)iar al meu partener care eu consider ca-mi ofera un sex de neuitat,a tulit-o spre cealalta partenera si s-a suit deasupra ei,saracul nici n-a apucat sa penetreze ca am si luat foc si-am zbughit-o in baie lasandu-i pe toti masca si cu apetitul taiat de tot si toate.  Asadar (parerea mea) nu incercati,nu se merita,apoi nu va spun cat ne-am ciondanit dupa acea faza,nu rau dar ne tachinam mereu pe aceasta tema.A fost o experienta pe care nu as mai incerca-o in veci,sunt dezamagita si nu cred ca aduce nimic bun in relatia de cuplu in care cei doi se iubesc si mai sunt si gelosi pe deasupra.


۰۪۪۫۫●۪۫۰Laura۰۪۪۫۫●۪۫۰Alegerile ne definesc si putem lua decizia corecta in viata pentru a invinge raul,putem alege ce dorim sa fim si ce le oferim celor mai dragi din vietile noastre.۰۪۪۫۫●۪۫۰Laura۰۪۪۫۫●۪۫۰

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2012-01-16 17:20:52

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

.

Ultima oara a fost editat de eph (2012-03-23 17:25:06)

Offline

 

#45 2012-01-16 17:24:31

Laura37
New member
Inregistrat: 2012-01-14
Mesaje: 13

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Nu,n-ai visat intr-adevar asa am facut,nu stiam ca nu e voie iar acel subiect imi pare cam inchis aproape apoi acest subiect cu acela mi se par identice doar ca aici mai expune lumea o parere/doua  nustiu


۰۪۪۫۫●۪۫۰Laura۰۪۪۫۫●۪۫۰Alegerile ne definesc si putem lua decizia corecta in viata pentru a invinge raul,putem alege ce dorim sa fim si ce le oferim celor mai dragi din vietile noastre.۰۪۪۫۫●۪۫۰Laura۰۪۪۫۫●۪۫۰

Offline

 

#46 2012-01-16 18:03:56

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

asa cum a spus si frankie, din punctul meu de vedere sexul e pentru doi. Si atat. Nu judec si nu am absolut nicio problema cu persoanele care practica activitatea asta dar eu una nu ma simt capabila. In primul rand ca sa fie implicat sexul intr-o relatie trebuie sa... simt anumite lucruri,implicit sa am o relatie serioasa cu partenerul meu, iar asta se bate cap in cap cu posesivitatea de care dau dovada. De asemenea, am deschis la un moment dat discutia asta cu prietenul meu si mi-a fost clar ca nici lui nu i-ar conveni ca eu sa fiu atinsa de alt tip /el de alta tipa.
Da, suna interesant si cu siguranta... e o experienta, dar, consider ca avand mentalitatea mea/ a lui si genul meu de personalitate, si fiind implicata intr-o relatie bazata pe... monogamie nu cred ca ar ajuta cu ceva. Nici sa fiu privita nu stiu daca as vrea (iar prietenul meu cu atat mai putin) asa ca prefer ca in zona asta de "swinging" si altele sa spun pas. Daca o sa vreau sa ma simt privita lol nu stiu...o sa ma filmez si o sa ne uitam impreuna dupa, daca simt nevoia sa fiu analizata/ admirata, dar sa stiu ca sunt alti oameni in camera uitandu-se la noi... nici tot alcoolul din tara nu m-ar ajuta sa ma destind.


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

#47 2012-01-16 18:15:12

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

.

Ultima oara a fost editat de eph (2012-03-23 17:24:54)

Offline

 

#48 2012-01-16 22:38:36

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Laura37 ai warn pentru postare multipla
citeste regulamentul, nu e voie sa postezi acelasi mesaj de mai multe ori


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#49 2012-01-17 07:29:58

Laura37
New member
Inregistrat: 2012-01-14
Mesaje: 13

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

ok,ok am inteles si sters  coffestudiu


۰۪۪۫۫●۪۫۰Laura۰۪۪۫۫●۪۫۰Alegerile ne definesc si putem lua decizia corecta in viata pentru a invinge raul,putem alege ce dorim sa fim si ce le oferim celor mai dragi din vietile noastre.۰۪۪۫۫●۪۫۰Laura۰۪۪۫۫●۪۫۰

Offline

 

#50 2012-01-20 13:08:19

passat cc
Membru
Inregistrat: 2012-01-14
Mesaje: 3

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Super tare ce pot spune unele fete dragute de aici. Va iubesc

Offline

 

#51 2012-10-10 12:13:36

wa_d
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-10-10
Mesaje: 13

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Ca sa practici astfel de activitati sexuale trebuie sa fi un pic mai mult destupat in gandire si in modul de a aborda acest capitol sexual care nu este asa de usor si simplu cum afirma  cei ce stiu doar din auzite .este ceva placut incitant dar si foarte distrugator asta daca nu ai o partenera/partener pe aceeasi lungime de unda .Evident ca daca afirm asta spun ca am practicat si nu trec peste cand am ocazia dar sa stiti ca este un cerc inchis si nu intri asa repede in astfel de cerc.Adrian/buc

Offline

 

#52 2013-07-08 02:24:54

eliza_nebunatica
Banat
Inregistrat: 2013-07-08
Mesaje: 1

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Fetelor daca aveti chef de swing, menage a trois s.a va astept pe ***spam*** (cel mai mare site de swing din Romania). Poate ne intalnim si ne indeplinim fanteziile.

Daca doriti sa practicati acest stil de viata ne puteti contacta pe mess: ***spam***

P.S: Suntem un cuplu tanar, va asteptam puss

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2013-07-08 14:43:54)

Offline

 

#53 2013-07-12 15:08:51

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Swinger-eala mi se pare o mizerie morala si... sexuala. (Scuze ptr. adepti, no personal offense!)

E de fapt o inselare reciproca, fiecare cu altul, dar mai te si uiti cum sotia, prietena, colega de camera etc. e calarita de un armasar in calduri... Jalnic!
Si asta ar trebui sa ma excite?!
De ce naiba trebuie sa asist eu cum partenera mea face ce face (ca dragoste nu cred ca mai putem sa-i spunem), in timp ce si ea ma priveste 'la lucru'?

Vrem sa ne inselam, o facem, dar macar sa nu aflam de asta...

Si un mesaj direct catre Nebunatica Eliza:
Acesta este un 'stil de viata'?
Credeam ca e vorba de o partida, doua... hai trei... cat (mai) esti tanara...
Asteapta-ma! Sunt fierbinte!


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#54 2013-07-12 18:57:27

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

mature_man rotfl2

Offline

 

#55 2013-07-12 19:07:28

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

sincera sa fiu,eu am incercat treaba si mi-a placut al naibii de mult,in ideea in care imi place sa "condimentez" viata sexuala. de fire,sunt geloasa,insa atunci am lasat totul deoparte. sunt total PRO! apreciez subiectul:)


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#56 2013-07-12 23:10:48

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Tocmai din cauza ca o condimentezi prea mult ai inceput sa te saturi de sexul cu actualul. Probabil si de urmatorul la fel o sa te saturi dupa o perioada

@on: eu sunt contra, nu m-as vedea sa imi impart intimitatea decat cu jumatatea mea si atat.


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#57 2013-07-13 01:57:44

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

subsum a scris:

Tocmai din cauza ca o condimentezi prea mult ai inceput sa te saturi de sexul cu actualul. Probabil si de urmatorul la fel o sa te saturi dupa o perioada

@on: eu sunt contra, nu m-as vedea sa imi impart intimitatea decat cu jumatatea mea si atat.

Tu cred ca ai o problema,si nu imi explic de ce. Doar pentru ca am comentat un subiect legat de un anumit aspect nu inseamna ca acela se regaseste zilnic in viata mea. Aici avem posibilitatea de a discuta despre diverse experiente,fie trecute,fie viitoare.
De ce nu incerci sa iti vezi de ale tale? Serios acum.
Avand in vedere comentariile stupide,nu cred ca ai mai mult de 17 ani,fara suparare.


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.