homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretii mirositoare si mancarimi, fara candida


#1 2012-01-14 22:47:55

purplehaze
New member
Inregistrat: 2009-07-15
Mesaje: 5

Secretii mirositoare si mancarimi, fara candida

Buna si scuze daca s-a mai vorbit despre asta, dar sunt atatea threaduri incat nu mai stiu pe unde sa caut.
Am aceasta problema de ani de zile - secretii vaginale abundente si urat mirositoare. Fac candidoza extrem de des, in special dupa contact sexual, dar se intampla aproape tot timpul sa am simptomele de cansidoza iar la analiza sa iasa ca nu am. Ma mananca aproape tot timpul si ginecoloaga nu-mi gaseste nimic, avand in vedere ca nu iese ca am candida. Labiile sunt rosii si iritate, uneori chiar inflamate!! Sa nu mai spun ca simt discomfort in timpul actului sexual si mereu "ma usuc". Nu folosesc protejslipuri parfumate, nici sapunuri de igiena intima, incerc sa ma feresc cat pot de "declansatori" de micoza.
In cazul in care conteaza la ceva, mentionez ca am HPV (fara simptome, nu am herpes sau nimic de genul), dar testele Papanicolau imi ies fara probleme (deocamdata si sper ca si pe viitor)
Daca ma puteti ajuta cu informatie sau sugestii as aprecia:D

Offline

 



#2 2012-01-14 22:58:24

angeldarkwoman
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 1660

Re: Secretii mirositoare si mancarimi, fara candida

eu zic sa schimbi dr si laboratorul. e clar semnul unei infectii ceea ce zici tu. faci spalaturi vaginale?

Ultima oara a fost editat de angeldarkwoman (2012-01-14 22:58:38)


What doesn't kill me, makes me stronger

Offline

 

#3 2012-01-14 23:00:11

purplehaze
New member
Inregistrat: 2009-07-15
Mesaje: 5

Re: Secretii mirositoare si mancarimi, fara candida

Nu fac spalaturi.

Offline

 

#4 2012-01-15 00:01:09

angeldarkwoman
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 1660

Re: Secretii mirositoare si mancarimi, fara candida

fa-ti un examen de secretie vaginala cu culturi , ureaplasma , micoplasma, clamidia dar mergi la un laborator care chiar ti le lucreaza.

Ultima oara a fost editat de angeldarkwoman (2012-01-15 00:01:26)


What doesn't kill me, makes me stronger

Offline

 

#5 2012-01-15 00:01:14

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Secretii mirositoare si mancarimi, fara candida

si eu zic sa schimbi laboratorul. si in afara de ex de secretie si culturi, cere si michoplasma, ureaplasma, chlamydia.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.