homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Un sfat va rog


#1 2012-01-16 22:23:00

DVIOLETA
New member
Inregistrat: 2010-02-22
Mesaje: 6

un sfat va rog

Buna seara,
Am luat Jeanine timp de 7 ani si datorita faptului ca nu se mai gasesc pe piata  le-am inlocuit cu Yasmin ( pe care le iau de 2 luni ). De obicei menstruatia imi venea fix in a 3 a zi dupa ultima pastila din folie, iar de cand iau Yasmin imi intarzie. Daca nu-mi vine in cele 7 zile de pauza, ce pot face ? continui cu urmatoarea folie sau e cazul sa intrerup si sa consult un medic?. A mai patit cineva intarzieri de genul acesta?. Multumesc si astept un raspuns urgent pt ca peste 3 zile tb sa incep urmatoarea folie si nu stiu ce sa fac.

Offline

 



#2 2012-01-16 22:29:27

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: un sfat va rog

nu te panica, iei alte pastile deci se poate ca ziua cand vine sa se fii schimbat. asteapta toata pauza, ca poate foarte bine sa vina si in ultima zi, si nu le intrerupe chiar daca sa zicem ca nu vine. daca nu vine mergi la un medic de planning. excludem din start contactele neprotejate, sau greseli in administrare, deci o sarcina?

Ultima oara a fost editat de frankie (2012-01-16 22:30:01)

Offline

 

#3 2012-01-16 22:35:11

DVIOLETA
New member
Inregistrat: 2010-02-22
Mesaje: 6

Re: un sfat va rog

Le-am administrat corect, la aceeasi ora in fiecare zi , fara sa uit nicio pastila.

Offline

 

#4 2012-01-16 23:55:52

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: un sfat va rog

fara antibiotice, antidepresive, suc de gref, grefe sau ceai de sunatoare, vomat in primele 4 ore dupa administrarea unei pastile, diaree acuta intre doua pastile... atunci trebuie sa vina si daca prin absurd nu vine, e clar de la pastile. pot sa scada fluxul asa de mult din cate am inteles. dar eu zic ca o sa vina zilele astea, si daca curg cateva picaturi tot menstruatie este smile

Offline

 

#5 2012-01-17 08:32:37

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: un sfat va rog

frankie a scris:

fara antibiotice, antidepresive, suc de gref, grefe sau ceai de sunatoare, vomat in primele 4 ore dupa administrarea unei pastile, diaree acuta intre doua pastile... atunci trebuie sa vina si daca prin absurd nu vine, e clar de la pastile. pot sa scada fluxul asa de mult din cate am inteles. dar eu zic ca o sa vina zilele astea, si daca curg cateva picaturi tot menstruatie este smile

exact asa e cum zici


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.