homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce preferati : sex sau dragoste?


#1 2006-10-08 17:32:44

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

ce preferati : sex sau dragoste?

Sunt km aiurita...am un preten cu care ma inteleg f bine la care tin, in timpul actului...sunt intradevar atrasa de el pasional dar nu pot zice k facem dragoste....iar eu mai tin legatura cu pretenul meu din buc care a fost my first si cu care am simtit k am facut cu adevarat dragoste...oare sa fie din pricina faptului ca mi-a zis "te iubesc" ? sad I'm confused pt k nu as putea sa renunt la nici unul....cu actualu e mult mai casual si relaxed...iar cu cel din bucuresti e ceva ce nu necesita cuvinte...dar ma simt usurata k sunt din constanta....si nu trb sa iau o decizie prompta sad but still....

Offline

 

#2 2006-10-08 17:34:40

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

love. dragoste. categoric.


Nobody home

Offline

 

#3 2006-10-08 19:31:04

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

DRAGOSTE!!!! Din pacate n-am mai avut parte de asta de mai bine de 6-7 luni...poate ii explicati voi baiatului meu...neutral


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

#4 2006-10-08 19:32:42

ares
New member
Inregistrat: 2006-10-01
Mesaje: 19

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

uneori dragostea, dar de cele mai multe ori sexul

Offline

 

#5 2006-10-08 20:03:26

ina
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 99

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

dragoste
sa tina mult, sa ne jucam, sa ne alintam, sa savuram fiecare moment smile
unde e iubi al meu acum? parca am ceva idei lol


sansa e un fenomen ireversibil...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2006-10-08 20:06:07

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Hmmmmmmm...ideal ar fi dragoste...

Offline

 

#7 2006-10-08 22:09:22

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

dragoste sex whatever..cand e sa fie sex este sex si cand este love este love.nushu dk ati inteles ceva big_smile.s zic p romaneste..exista momente cand fci sex si cand faci dragoste.nu mereu e la fel smile.yo le prefer combinate e mult my placut :Dhiihih.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#8 2006-10-08 22:11:58

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

hmm dragoste de preferat..dar aia se intampla mai rar..in momentele speciale..care`s cam putine la mine de la o vreme:(...oricum si sexul e frumos


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#9 2006-10-09 00:13:00

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

mey, aici despre ce vorbim exact, ca eu nu prea pricep.... despre diferenta intre a face dragoste shi a face sex?

Offline

 

#10 2006-10-09 00:37:15

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

pot sa zic direct? deshi am mai zis la un topic acum ceva vreme: sexul. dar am shi eu o intrebare, pt cei care faceti dragoste? ce simtiti? eu nu pot sa inteleg diferentza. adik la mine "facutul" dragostei e de fapt o partida shi mai pasionala de sex. eu nu pot sa inteleg ce se poate simti dak te mishti excesiv de lent si totul e asha, in slow-motion. (a face dragoste, clar presupune o lentoare in mishcari, cel putin in mintea mea)

Offline

 

#11 2006-10-09 01:02:59

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

da, shtiu eu...... pe bune dak eu inteleg. mai ashteptam pareri. smile

Offline

 

#12 2006-10-09 09:55:28

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Love sau sex asta depinde de persoana cu care o faci. Eu cred k sexul e doar "dorintza carnala", p cand a face dragoste implica automat si sentimente de iubire fatza d partener.Si nu cred k make love trebuie sa fie neaparat cu gesturi lente si lumanari, poate fi f "dezinhibat" totul wink ... eu asa inteleg diferentza dintre a face sex si dragoste. Si sincer nu ma vad in stare sa fac pur si simplu sex cu cineva, in sensul k vad, sa zicem in club un tip bestial, sa trezeasca in mine dorintza de a face sex...daca nu-l cunosc si nu simt ceva profund pt el nu sunt in stare sa ma sexez cu el...poate sunt d "moda veche" dar pana acum asa mi s-a intamplat smile

Offline

 

#13 2006-10-09 12:59:24

babymik
Full member
De la: Constanta
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 163

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Dupa mintea mea...po` sa faci shi`un sex nebun, tot...din dragoste shi tot cu pasiune...acum depinde shi de gradu` de romantism al fiecaruia Mie personal nu`mi plac lumanarile si sunt de parere k se poate face dragoste shi pe mashina de spalat de ex care cu sigurantza nu`i o locatzie romantica Cred k po` sa faci oriunde itzi vine, diferentza o face parteneru` sau mai exact implicarea dpv sentimental Po` sa faci sex cu pers pe care o iubeshti nu po sa faci dragoste cu un oarecare Pe scurt...e chestie de corason lol


Dream as if u`ll live forever...Live as if u`ll die today...

Offline

 

#14 2006-10-09 14:30:51

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

de amandoua, depinde de dispozitia mea, oricum nu e mare diferenta
dar nu vad in a face dragoste lumanari si chestii de genu asta (mie mi-e frica de foc big_smile)

Ultima oara a fost editat de deadrose (2006-10-09 14:31:08)


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#15 2006-10-09 18:22:52

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

eu am senzatia ca a face dagoste implica nishte gesturi lente. adik, dak ash vedea un cuplu care sustine ca "ei fac dragoste", cu ea in pozitia doggy style, urland "mai tare, mai tare".......... sorry, dar nu prea ash putea sa zic..."da, ce dragutz, fac shi ei dragoste" rotfl2) . iar dezinhibitia deja nu mai are nici o legatura. sunt atatea fete care fac sex total dezinhibate cu persoane care poate doar le atrag fizic....... nu shtiu, tot nu pricep. tongue poate concluzia e ca depinde ce-ti bagi in cap........

Offline

 

#16 2006-10-09 19:08:01

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

eu cred ca sexul si dragostea...merg mana in mana daca e vb de omul pe care il iubesti... nu s poate una fara alta!!! e vb de sex...si numai de sex... atunci cand nu exista nici un fel de implicare sentimentala....nu-l cunosti..e simpla atractie carnala!....dragostea si sexul...combinatia asta...e extraordinara!nimic nu e mai frumos...nu conteaza ce e in jur..... cand,unde...cum?!?!?conteaza doar sa fii langa omul pe care il iubesti..si care te iubeste...


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

#17 2006-10-09 19:33:22

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Diferenta dintre a face sex si a face dragoste, din punctul me de vedere ar fi: faci dragoste atunci cand iubesti persoana cu care o faci (dar care te atrage si din punct de vedere fizic, evident, altfel nu ai cum sa iubesti acea persoana (eu una nu pot)), iar a face sex presupune a o face doar pt placerea ta, fara a tine cont de placerea sa pt k , na, nu iubesti acea persoana.. Daca ai iubi-o, ai face dragoste, ti-ar pasa de placerea lui, de sentimentele sale, de ale tale.. Acum o alta poveste ar fi daca cel cu care faci tu dragoste face sex ori dragoste cu tine..


You think you know but you have no idea

Offline

 

#18 2006-10-09 23:00:02

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

lolita, gandim la fel. smile


Nobody home

Offline

 

#19 2006-10-09 23:14:46

cata
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 303

Re: ce preferati : sex sau dragoste?

Dar v-ati gandit si la varianta ca a face dragoste nu inseamna neaparat contact sexula ci numai sa stati impreuna cu persoana iubita, sa va sarutati,  mangaiati si sa va spuneti cuvinte frumoase?? inainte sa-mi incep viata sexuala iubi mi-a explicat ca trebuie sa o luam incet si nu asa brusc..sa ne cunoastem trupurile, dorintele si sa scapam de inhibitii si mai mi-a spus ceva care mi-a ramas si acum si in care cred..eram dupa o noapte in care nu am facut nimic decat ne-am mangaia, sarutat...si mi-a spus dimineata ca am facut dragoste si e frumos, cel mai frumos...
Binenteles ca acum totul se imbina armonios..deci imi place si dragoste si sex, dar sexul cred ca oricum faci cu o persoana pe care o iubesti..si cred ca sexul iese mai bine cu o persoana care te iubeste si o iubesti! lol


"Destinul alearga dupa noi ca un nebun cu briciul in mana"
                                                         Arsenii Tarkovski

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.