homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Posibile efecte negative ale intreruperii anticonceptionalelor?


#1 2012-03-08 12:41:58

euforica
Membru
Inregistrat: 2012-03-08
Mesaje: 2

Posibile efecte negative ale intreruperii anticonceptionalelor?

Am si eu o intrebare la care sper sa gasesc un raspuns. Am luat anticonceptionale vreo 6 ani, cu pauza de 2-3 luni in fiecare an (mai putin in ultimii 2 ani cand nu am mai facut pauza deloc). Din ianuarie m-am hotarat sa intrerup anticonceptionalele. In prima luna nu am avut nimic, dar cand mi-a venit a doua ora am inceput sa am ameteli, stare de lesin, etc. Am 1 luna si patru zile si desi amtelile au scazut in intensitate, ma intreb cat o sa mai dureze. Intrebarea mea este daca e ceva normal sa am starile astea de ameteala sau nu, daca au vreo legatura sau nu cu anticonceptionalele. Mentionez ca mi-am facut analizele la sange acum 2  zile  si totul era ok. Am inceput sa iau si calciu si viatamine de cand am ameteli. Multumesc anticipat pentru raspuns!

Offline

 



#2 2012-03-08 14:35:22

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Posibile efecte negative ale intreruperii anticonceptionalelor?

posteaza aici:
http://forum.anticonceptionale.ro/t1903 … ative.html

iar data viitoare foloseste functia de cautare inainte de a posta un subiect nou.

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.