homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

#1 2008-01-01 22:37:23

claudyya4u
New member
Inregistrat: 2006-12-08
Mesaje: 80

sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

hm....am auzit tot felul de chestii...
se poate sa faci sex neprotejat si sa nu ramai insarcinata daca el se retrage inainte de a ejacula?
voi ce ziceti?

Ultima oara a fost editat de claudyya4u (2008-01-01 22:37:30)


Fumez doar oxigen, ma imbat doar cu lacrimi, ma droghez doar cu vise!

Offline

 



#2 2008-01-01 22:39:32

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

uite aici niste pareri, pe langa ce ti-am zis eu http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=9911
si daca dai o cautare dupa "coit intrerupt" vei gasi mai multe;
dar metoda calendarului+coit intrerupt=metoda de contracetie mai eficienta, dar nu intotdeauna sigura;dc nu folosesti AC ?

Offline

 

#3 2008-01-01 22:40:20

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

evident ca se poate...dar de ce sa risti?


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#4 2008-01-01 22:57:10

claudyya4u
New member
Inregistrat: 2006-12-08
Mesaje: 80

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

partenerul meu nu vrea sa foloseasca prezervativ.spune ca in ultimii 3 ani nici nu a folosit.cum as putea sa il conving sa foloseasca daca nu se simte bine cu el?eu nu vreau sa iau anticonceptionale...

Ultima oara a fost editat de claudyya4u (2008-01-01 23:01:06)


Fumez doar oxigen, ma imbat doar cu lacrimi, ma droghez doar cu vise!

Offline

 

#5 2008-01-01 23:10:41

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

dc nu vrei sa folosesti AC?(scz dak sunt indiscreta);unul din 2 trebuie sa cedeze, pt k metoda coitului intreupt nu e eficienta mereu, si nu cred k vrei sa te trezesti intr-o zi cu vreo surpriza neplacuta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-01-01 23:17:27

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

si daca zici ca de 3 ani nu face sex cu prezervativ ia punel tu sa isi faca niste analize pt. bts-uri.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2008-01-01 23:31:44

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

claudyya4u a scris:

partenerul meu nu vrea sa foloseasca prezervativ.spune ca in ultimii 3 ani nici nu a folosit.cum as putea sa il conving sa foloseasca daca nu se simte bine cu el?eu nu vreau sa iau anticonceptionale...

un mic sfat...daca nu vrei sa te trezesti insarcinata foloseste o metoda sigura...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#8 2008-01-01 23:36:45

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

crys_ty_na a scris:

claudyya4u a scris:

partenerul meu nu vrea sa foloseasca prezervativ.spune ca in ultimii 3 ani nici nu a folosit.cum as putea sa il conving sa foloseasca daca nu se simte bine cu el?eu nu vreau sa iau anticonceptionale...

un mic sfat...daca nu vrei sa te trezesti insarcinata foloseste o metoda sigura...

de i-am zis si eu de AC

Offline

 

#9 2008-01-02 00:51:54

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

eu as merge mai degraba pe prezervativ...daca nu e folosit pana acum ...caci fara suparare claudia...dar nu sti cu ce tipe a fost si ce avea sau nu aveau...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#10 2008-01-02 12:12:27

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

poate in astia 3 ani a aviut o relatie stabila cine stie.... din cauza asta zic daca fata se hotaraste ca merita sa inceapa o relatie cu el si de hotaraste la ac. sa il puna sa faca analize pt. bts-uri.dar si asta cu nu folosesc prezervativ este cam .......


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#11 2008-01-02 16:05:34

claudyya4u
New member
Inregistrat: 2006-12-08
Mesaje: 80

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

mercik pt raspunsuri....da....pai nu vreau AC pt ca stiu ca nu as putea avea grija sa iau zilnic...as vrea sa il conving sa facem cu prezervativ dar cum?nu se pune problema de BTS-uri ca a avut o relatie serioasa inainte si la aventuri a folosit prezervativul

Ultima oara a fost editat de claudyya4u (2008-01-02 16:05:40)


Fumez doar oxigen, ma imbat doar cu lacrimi, ma droghez doar cu vise!

Offline

 

#12 2008-01-02 16:12:41

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

parerea mea e ca daca te respecta va folosi un prezervativ...caci daca chiar tine la tine nu va vrea sa treci printr un avort...am auzit destule povesti in care au ei grija si asa mai departe...si stim cum s au terminat o parte din ele...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#13 2008-01-02 20:49:35

minimoni
Full member
Inregistrat: 2007-12-28
Mesaje: 280

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

claudyya4u a scris:

hm....am auzit tot felul de chestii...
se poate sa faci sex neprotejat si sa nu ramai insarcinata daca el se retrage inainte de a ejacula?
voi ce ziceti?

parerea mea e ca mai depinde si de noroc....eu am facut sex neprotejat si sotul s-a retras inainte de ejaculare si niciodata nu au fost probleme....a depins de buna comunicare dintre noi....deci, se poate


ca sa iti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca capul!

Offline

 

#14 2008-01-02 20:52:14

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

asta nu inseamna ca e indicat sa practici metoda asta.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#15 2008-01-02 21:45:01

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

minimoni a scris:

claudyya4u a scris:

hm....am auzit tot felul de chestii...
se poate sa faci sex neprotejat si sa nu ramai insarcinata daca el se retrage inainte de a ejacula?
voi ce ziceti?

parerea mea e ca mai depinde si de noroc....eu am facut sex neprotejat si sotul s-a retras inainte de ejaculare si niciodata nu au fost probleme....a depins de buna comunicare dintre noi....deci, se poate

cred ca la tine numai de noroc a fost vorba pentru ca si eu am folosit metoda asta si am ramas insarcinata, si nu am pastrat sarcina, asa ca eu nu recomand la nimeni sa foloseasca metoda asta ... e foarte riscanta


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#16 2008-01-02 22:40:16

minimoni
Full member
Inregistrat: 2007-12-28
Mesaje: 280

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

stiu ca nu e o metoda indicata dar:

1. mi-am cunoscut foarte bine organismul
2. am ciclu regulat
3. partenerul a fost constient oricand cat e de greu pentru mine sa pierd o sarcina dat finnd rh-ul negativ

nu va imaginati ca am pus capul pe perna linistita mereu.am avut si eu perioade de emotie.am luat si eu postinor o data in viata. dar nu am avut ghinionul sa aman. am fost mereu atenti si chiar nestresati.asta e.noi suntem exceptia care a intarit regula conform careia nu e o metoda eficienta 100%


ca sa iti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca capul!

Offline

 

#17 2008-01-02 23:08:11

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

eu am folosit metoda intreruperii 3 ani fara probleme, si dupa 3 ani s-a intamplat...nici eu nu imi imaginam ca e posibil, ma gandeam ca daca in 3 ani nu am ramas cu metoda asta nu o sa raman niciodata, in orice caz eu nu as mai risca niciodata sa folosesc metoda asta decat daca aparitia unei sarcini nu ar fi chiar o problema, cunosc persoane care folosesc metoda intreruperii + spermicide, sau metoda intreruperii + metoda calendarului, si mi se pare mult mai sigur asa, si noi am avut grija si totusi s-a intamplat, si va dati seama ca dupa ce am trecut prin asta nu as mai putea sa sfatuiesc pe nimeni sa foloseasca metoda asta...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#18 2008-01-03 08:47:54

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

eu am folosit metoda asta o sg. data cand nu eram sigura 100% ca niste pastile nu scade efectul ac.dar nu as folosi coitul intrerupt ca metoda contraceptiva in mod regulat de ordinul anilor nu de alta dar nu as putea sa stau cu stresul ala si nici nu vreau sa aiba probleme al meu om mai tarziu big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#19 2008-01-03 09:06:21

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

Si eu am mai apelat la metoda asta, dar numai cand eram 100% sigura ca nu exista riscul unei sarcini, adica in primele 2-3 zile dupa menstruatie. Dar nu sfatuiesc pe nimeni sa se bazeze pe asta. Si plus de asta e destul de stresant pentru el sa fie tot timpul atent sa se retraga la timp. O mare parte din placere de duce pe apa sambatei in felul asta.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » sa nu ramai insarcinata si totusi sa faci sex neprotejat...?

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.