homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CERAZETTE UITAT!!


#1 2012-04-12 20:57:30

issabel
New member
Inregistrat: 2010-05-23
Mesaje: 22

CERAZETTE UITAT!!

Salut!
Astazi cand a sunat alarma sa imi iau pilula la ora obisnuita mi-am dat seama ca am uitat-o pe cea de ieri. Am citit repede prospectul , am cautat pe net dar nu scrie nicaieri ce sa faci daca ai uitat 24 de ore!!!scrie daca ai uitat mai mult de 12 ore , sa o iei cand iti amintesti , iar cealalta la ora obisnuita, dar la mine ora obisnuita se suprapunea cu cea la care mi-am amintit asa ca le-am luat pe amandoua odata!!
Se poate intampla ceva?
Doctoressa , help!! buga

Offline

 



#2 2012-04-13 12:01:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: CERAZETTE UITAT!!

poti sa ai sangerari
si sa ai grija sa te protejezi suplimentar in urmatoarele 7 zile

Offline

 

#3 2012-04-13 23:29:21

issabel
New member
Inregistrat: 2010-05-23
Mesaje: 22

Re: CERAZETTE UITAT!!

ok,multumesc pt raspuns

Offline

 

#4 2012-04-17 10:52:40

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CERAZETTE UITAT!!

issabel a scris:

Salut!
Astazi cand a sunat alarma sa imi iau pilula la ora obisnuita mi-am dat seama ca am uitat-o pe cea de ieri. Am citit repede prospectul , am cautat pe net dar nu scrie nicaieri ce sa faci daca ai uitat 24 de ore!!!scrie daca ai uitat mai mult de 12 ore , sa o iei cand iti amintesti , iar cealalta la ora obisnuita, dar la mine ora obisnuita se suprapunea cu cea la care mi-am amintit asa ca le-am luat pe amandoua odata!!
Se poate intampla ceva?
Doctoressa , help!! buga

ai facut foarte bine. urmatoarele 7 zile protectie suplimentara si asta e tot
cum ti s-a zis deja, poti avea singerari


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2012-04-18 16:00:14

issabel
New member
Inregistrat: 2010-05-23
Mesaje: 22

Re: CERAZETTE UITAT!!

doctoressa a scris:

issabel a scris:

Salut!
Astazi cand a sunat alarma sa imi iau pilula la ora obisnuita mi-am dat seama ca am uitat-o pe cea de ieri. Am citit repede prospectul , am cautat pe net dar nu scrie nicaieri ce sa faci daca ai uitat 24 de ore!!!scrie daca ai uitat mai mult de 12 ore , sa o iei cand iti amintesti , iar cealalta la ora obisnuita, dar la mine ora obisnuita se suprapunea cu cea la care mi-am amintit asa ca le-am luat pe amandoua odata!!
Se poate intampla ceva?
Doctoressa , help!! buga

ai facut foarte bine. urmatoarele 7 zile protectie suplimentara si asta e tot
cum ti s-a zis deja, poti avea singerari

ce sangerare,ca am menstra in toata regula..de 7 zile deja.e normal?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-04-18 16:03:40

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: CERAZETTE UITAT!!

am mai auzit la mai multe persoane lucrul asta  neutral asa se intampla la pastilele doar cu progesteron
mergi la medic daca nu se opreste

Offline

 

#7 2012-04-18 16:33:45

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CERAZETTE UITAT!!

issabel a scris:

doctoressa a scris:

issabel a scris:

Salut!
Astazi cand a sunat alarma sa imi iau pilula la ora obisnuita mi-am dat seama ca am uitat-o pe cea de ieri. Am citit repede prospectul , am cautat pe net dar nu scrie nicaieri ce sa faci daca ai uitat 24 de ore!!!scrie daca ai uitat mai mult de 12 ore , sa o iei cand iti amintesti , iar cealalta la ora obisnuita, dar la mine ora obisnuita se suprapunea cu cea la care mi-am amintit asa ca le-am luat pe amandoua odata!!
Se poate intampla ceva?
Doctoressa , help!! buga

ai facut foarte bine. urmatoarele 7 zile protectie suplimentara si asta e tot
cum ti s-a zis deja, poti avea singerari

ce sangerare,ca am menstra in toata regula..de 7 zile deja.e normal?

e destul de normal


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2012-04-20 22:08:36

issabel
New member
Inregistrat: 2010-05-23
Mesaje: 22

Re: CERAZETTE UITAT!!

revin , azi e a 10-a zi, m-a durut burta toata ziua si am si chegulete....sincer fetelor m-am saturat de mers la doctor!!parca nu se rezolva nimic!

Offline

 

#9 2012-05-19 17:34:28

Amelie07
New member
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 8

Re: CERAZETTE UITAT!!

Buna,

Am si eu aceeasi problema. Deobicei iau pastila la ora 20. Am luat-o la ora obisnuita si dupa 40 de min am vomitat (mergeam cu masina si mi s-a facut rau). Mi-a fost frica sa iau imediat alta ca sa n-o vomit, asa ca am luat abia pe la ora 23 cand am ajuns acasa. La 2 zile am inceput sa am sangerari, care au durat cam 4-5 zile, timp in care am continuat normal cu pastila. Ziua in care am vomat pastila era a 13-a zi de CM. Chestia e ca deobicei imi vine la 28 de zile, iar acum imi intarzie. Este posibil ca acea sangerare sa fie ca un fel de menstruatie? Sa mai astept sau ceva nu e in regula? Nu au trecut nicicum mai mult de 12 ore intre pastile.

Offline

 

#10 2012-05-24 09:42:12

Amelie07
New member
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 8

Re: CERAZETTE UITAT!!

Ma poate lamuri cineva va rog?

Offline

 

#11 2012-05-24 09:43:46

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: CERAZETTE UITAT!!

protectia nu s-a pierdut, dar sper ca ai inlocuit pastila de cezarette luata in plus cu una de pe alta folie, de rezerva.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#12 2012-05-24 22:23:27

Amelie07
New member
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 8

Re: CERAZETTE UITAT!!

Multumesc. Am inlocuit-o..nu e asta problema. Doar ca nu-mi mai vine menstruatia si sunt ingrijorata..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.