homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Batranel de 23 ani-2


#20 2012-05-11 21:16:10

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Batranel de 23 ani

Asa este, speranta moare ultima. Ce ar fi bine sa iti dai tu seama este ca toti oamenii au defecte si important este sa ai langa tine persoana ale carei defecte poti sa le accepti si poti sa traiesti cu ele.

Ultima oara a fost editat de kæreste (2012-05-11 21:24:13)


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#21 2012-05-12 12:53:55

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Batranel de 23 ani

lol cel mai tare era daca puneai si o poza cu tine wink


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#22 2012-05-12 13:10:35

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Batranel de 23 ani

O sa-ncerc sa "ma bag in seama" cu mai multe tipe. Nu ma intereseaza motivele pt care unele cumpara exagerat de multe haine, farduri, accesorii, spun doar ca eu n-as pierde vremea cu ele.

nu stiu cum vine la tine asta "sa te bagi in seama", doar nu te duci la ele si le spui ca vrei sa va cunoasteti, sunt curios cum ai sa le abordezi asa... din senin? chiar nu ai un cerc de prieteni, ceva, cu care sa iesi, sa te plimbi?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#23 2012-05-12 13:20:20

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Batranel de 23 ani

ma inscriu la castig lol (glumesc) dar sa stii ca mi-as fura din timpul (in care ar trebui sa ma pregatesc pt bac) ca sa ma intalnesc cu tine...un tip "cu probleme" (asa le vezi tu...dupa ce ai scris mai sus) care scrie pe un forum. si stii de ce? Textul expus de tine prezinta calitate ceea ce inseamna ca nu esti un tip chiar asa de naspa tongue si dovedeste ca ar fi ceva de capul tau smile

Offline

 

#24 2016-05-25 08:17:04

sgrin
Membru
Inregistrat: 2012-05-06
Mesaje: 3

Re: Batranel de 23 ani

Revin dupa ceva timp smile nu-mi vine sa cred ce crispat, fatalist si categoric eram. Am intalnit ceva fete care au facut primul pas spre mine, dar nu s-a concretizat nimic din cauza mea - nu credeam ca ne-am potrivi pe termen lung si am zis sa nu incep nimic.

Vreau sa mai apelez la voi pt alt sfat: am cunoscut acum 2 ani o fata extraordinara si, normal, este luata (e cu un tip de 8 ani si logodita de 2). Suntem colegi de munca si in ultimul an, sa zic, ne-am apropiat destul de mult, ne-am descoperit o mie de chestii in comun, vorbim despre orice, radem mereu. Problema e ca ea devine foarte serioasa cand vorbeste de prietenul ei, desi tipul e foarte rece si uracios, stari pe care mi se pare ca i le transmite si ei; cand nu e cu el, e mult mai joviala si amuzanta, cu el parca se moleseste. Imi pare ca singurul, sau cel mai important motiv pt care sta cu el e ca sunt impreuna de foarte mult timp si crede ca l-ar insela daca si-ar pune fericirea ei pe primul loc.

In locul ei, v-ati supara pe mine daca i-as spune ce simt despre ea si despre relatia ei, ca eu cred ca nu-i fericita, ca tipul n-o apreciaza si ca s-ar potrivi mai bine cu mine?

PS: acum 2 ani nici n-as fi pus intrebarea asta, mi se parea si mi se pare in continuare josnic sa intervii in relatia cuiva, sa-i "spargi casa", dar eu zic ca, pana la urma, doar stam de vorba - daca nu ma place si e 100% fericita cu tipul, ar trebui sa fie ok, nu?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2016-05-31 02:15:40

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Batranel de 23 ani

Hmm, fetele pot reactiona diferit. Una din situatii, avand in vedere ca spui ca devine serioasa cand vorbeste despre prietenul ei, ar fi sa reactioneze nu tocmai frumos la parerea ta dezaprobatoare si putin transanta ,,nu e fericita, n-o apreciaza si s-ar potrivi mai bine cu mine" fata de relatia lor. O a doua situatie ar putea sa fie supararea, sa o deranjeze atat de tare incat sa nu mai vrea sa iti vorbeasca sau cel putin sa se departeze de tine. DAR vine si o a treia situatie in catre sa spunem ca iti da dreptate, realizeaza si constientizeaza adevarul de sub nasul ei si ati putea sa legati voi doi ceva.
Ideea este ca daca esti impacat cu ideea ca s-ar putea sa nu iasa bine si sa iti strici actuala relatie de amicitie pe care o ai cu respectiva, sa renunti la momentele de ,,vorbim despre orice, radem despre orice", atunci da, este ok sa ii spui.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.