homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Masuratori eco 15s3z (femur mai scurt)


#1 2012-06-20 15:01:58

andreeamanuela
New member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 29

masuratori eco 15s3z (femur mai scurt)

Buna ziua!

Am facut astazi o eco pentru triplu test si mi-a zis doamna doctor sa revin peste doua saptamani (acum sunt in 15s+3zile) pentru ca femurul e mai scurtut - 15mm. Voiam sa intreb si aici daca aceasta dimensiune ar trebui sa ma alarmeze. Doamna doctor a zis ca e bine oricum, doar ca am placenta anterioara la 22 mm de orificiul intern (dar "speram sa se ridice" a zis) si o sa mai pun Utrogestan.
Din pacate nu am avut vreme sa pun prea multe intrebari si acum vad pe bilet 145 +/- 21 g si nu prea stiu ce inseamna. Greutatea copilasului? De asemenea e trecut si ab med 16+1 (nu prea disting bine literele). Lg col am priceput-o-lungimea colului - 30 mm.
Am facut eco la maternitate si am primit un bilet mai simplu unde e scris de mana.

Daca ma poate ajuta cineva cu vreo lamurire in privinta acestor masuratori, va multumesc foarte mult!

Andreea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.