homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Buna ziua, Sunt insarcinata in saptamana 38 si medicul mi-a recomandat


#1 2012-06-24 13:11:01

julia2
Membru
Inregistrat: 2012-06-24
Mesaje: 1

Buna ziua, Sunt insarcinata in saptamana 38 si medicul mi-a recomandat

Buna ziua,
Sunt insarcinata in saptamana 38 si medicul mi-a recomandat ovule Cervugid pentru curatarea vaginului inainte de nastere. Cica e mai bine sa fie locul curat si fara inflamatii pentru cand vine copilul. Analizele sunt bune, nu am infectii vaginale sau urinare.
Am citit in prospect ca aceste ovule nu se folosesc in sarcina si alaptare si nu stiu daca sa le folosesc sau nu.Ce imi recomandati?

Offline

 



#2 2012-06-24 14:06:35

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Buna ziua, Sunt insarcinata in saptamana 38 si medicul mi-a recomandat

buna.

eu zic sa le folosesti. majoritatea medicilor recomanda ovule cu spectru larg de actiune, cum este si cervugidul, pe finalul sarcinii.

nastere usoara!

Offline

 

#3 2012-06-24 14:50:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Buna ziua, Sunt insarcinata in saptamana 38 si medicul mi-a recomandat

eu zic sa nu. daca analizele is bune, CARE-I SENSUL?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.