homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Uter umflat?


#1 2012-06-30 22:30:50

Nicollee
New member
Inregistrat: 2012-06-30
Mesaje: 11

Uter umflat?

Din Ianuarie iau Yasmin regulat si folosesc si prezervativ. Luna trecuta mi`a venit menstruatia, cu o mica sangerare la penultima pastila care s-a oprit, iar  in timpul saptamanii de pauza am avut menstruatia normala. Problema mea e ca imi simt abdomenul inferior, uterul cred, umflat. Nu am mai avut niciodata asa si nu pot sa`mi dau seama ce este. Acum am examene si nu pot ajunge la doctor, dar mi`as dori tare mult sa stiu ce e. Nu ma doare, n`am nici o problema. Doar ameteli cand ma ridic dupa scaun, dar asa am avut toata viata. Ce ar putea fi? Ma indoiesc ca ar fi o sarcina

Offline

 



#2 2012-06-30 23:06:28

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Uter umflat?

daca iei anticonceptionale de ce folosesti si prezervativ? vrei sa te protejezi de anumite BTS-uri sau...? nu cred ca ai cum sa iti simti uterul umflat, poate de la ovare ti se trage jena care o simti. ar fi bine sa faci o echografie ca sa scapi de dubii.
sarcina nu cred nici eu ca are cum sa fie atata timp cat ai luat pastilele corect, ca sa nu mai zic ca folosesti si prezervativ.
ameteala poate e de la caldurile astea, poate nu te hidratezi cum trebuie, de la stres, pot fi mai multi factori.

Offline

 

#3 2012-07-01 00:17:17

Nicollee
New member
Inregistrat: 2012-06-30
Mesaje: 11

Re: Uter umflat?

Folosim si prezervativul pentru ca nu am incredere totala in pastile. Daca era de la ovare nu ar trebui sa doara? Eu am un mic chist, dar nu am primit niciun tratament pentru el si nu cred ca a crescut atat de mult asa repede (cam de o luna se simte umflat). E  putin vizibil si in exterior, daca pun mana in dreptul uterului se simte o mica umflatura si pana acum, de cand ma stiu am avut abdomenul plat( sunt  prea slaba). Multumesc mult pentru raspuns  kram

Offline

 

#4 2012-07-01 17:33:42

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Uter umflat?

eu zic sa capeti incredere in pastile, mai ales daca le iei corect. de uter nu stiu ce sa zic, eu una n-am mai auzit, mai bine ai merge la un medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.