homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Administrare microgynon


#1 2008-01-12 11:06:12

alecsa89v
Membru
Inregistrat: 2008-01-12
Mesaje: 2

administrare microgynon

de la 11 ani de cand mi-a venit pt prima data menstruatia, aceasta nu a fost regulata....imi venea la interval de 35, 40, chiar 50 de zile...in primele luni mi s-a spus k asa este normal. apoi am fost la doctor si mi s-au recomandat dianele (aveam 12-13 ani) pe care insa nu le-am luat. ajunsesem la 17 ani si problema tot nu se rezolvase in totalitate astfel k medicul de familie mi-a recomandat microgynon cu care ma impac bine insa nu sunt sigura de modul de administrare al acestor anticonceptionale deoarece recomandarea medicului nu corespundea cu ceea ce scrie in prospect! adica medicul mi-a zis sa le iau in prima zi de ciclu in fiecare luna, iar prospectul, probabil stiti, spune sa se administreze cele 21 de pilule dupa care se face pauza o saptamana, timp in care vine menstruatia, iar dupa aceasta sapt indiferent daca aceasta trece sau nu, se incepe o noua folie.Nu stiu daca am procedat bne sau nu dar am respectat prospectul!Va rog sa ma lamuriti si pe mine in aceasta problema!Va multumesc!

Offline

 



#2 2008-01-12 11:08:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: administrare microgynon

ai procedat bine doarc cand incepi pt.prima daca ac. le iei in prima zi de ciclu in rest faci pauza 7 zile si le incepi in a8a zi smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-01-12 11:09:16

alecsa89v
Membru
Inregistrat: 2008-01-12
Mesaje: 2

Re: administrare microgynon

multumesc anticipat:)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.