homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candidoza si alcoolul


#1 2012-07-02 11:36:17

andraalina
Membru
Inregistrat: 2012-07-02
Mesaje: 2

Candidoza si alcoolul

Buna! Sunt noua pe aici si am si eu o intrebare: iau tratament cu nistatina 3 cpr/zi, timp de 7 zile si ovule pimafucin 1/zi, timp de 6 zile. Sambata merg la o nunta si as dori sa stiu daca pot consuma alcool sau interactioneaza cu nistatina? storstark
(Imi cer scuze daca intrebarea mea a mai fost pusa)

Va multumesc!

Offline

 



#2 2012-07-02 11:41:13

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Candidoza si alcoolul

eu zic sa nu bei alcool. in general e recomandat sa nu bei. bineinteles ca nu se intampla nu situ ce daca iei o gura, doar le scade eficienta si le iei cam degeaba.

Offline

 

#3 2012-07-02 11:48:21

andraalina
Membru
Inregistrat: 2012-07-02
Mesaje: 2

Re: Candidoza si alcoolul

Multumesc de rapuns!

Offline

 

#4 2012-07-04 20:24:41

stella89
Membru
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 2

Re: Candidoza si alcoolul

salut!referitor la candidoza imi este cunoscut caci am trecut prin asa ceva,dar acum doua zile mi-a reaparut,lucru care medicul mi-a zis ca va trece.cu sotul meu ne cunoastem de 8 ani si sufera si el din aceasta cauza,nu putem avea relatii niciodata deoarece sunt probleme si anume ca si lui ii apara pe penis besici albe,fapt ca si el a dus tratament.ajutati-ma va rog,ce sa facem?

Offline

 

#5 2012-07-04 21:28:01

daenarys
Vizitator

Re: Candidoza si alcoolul

mers la un medic care sa va dea tratament pt amandoi

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-07-04 22:02:42

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Candidoza si alcoolul

Sa mearga la urolog! si sotului meu ii apar uneori pete mici rosii, dupa un consult la urolog si o spermocultura, i-au fost prescrise antibiotice 10 zile si crema Hidrocortizon.
E pacatoasa candida asta sad


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#7 2012-07-04 22:57:39

stella89
Membru
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 2

Re: Candidoza si alcoolul

va multumesc mult pt sfaturi smile

Offline

 

#8 2012-08-04 23:22:56

aphrodite
Full member
De la: a better world
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 220

Re: Candidoza si alcoolul

hellaaau, fetelor si eu am o intrebare! am fost la mare o saptamana de unde m-am ales cu o super raceala. Iau antibiotice (pentru ca treburie) si evident ca am facut o candidoza de toata frumusetea! Am inceput sa iau ovule PIMAFUCIN (astea ma ajuta pe mine). Intrebarea e urmatoarea, maine as vrea sa merg la un bazin cu bai termale, apa sarata toate cele, pentru relaxare. Oare agraveaza?


elle joue avec ton coeur hjarta

Offline

 

#9 2012-08-13 15:15:17

Dianna13
Membru
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 2

Re: Candidoza si alcoolul

Candida si fungusul e o forma incepatoare a cancerului (am citit pe google) si se trateaza in citeva saptamini (de cancer vorbesc). Eu mi am schimbat dieta si incerc sa maninc doar vegetabile, si mi am cumparat de pe internet baking soda. Fac gargara cu ea si beau in fiecare zi cite un pahar de apa filtrata cu o lingurita de baking soda. Dar trebuie sa fie baking soda fara aliminiu. E atit de multa informatie pe net in legatura cu ...tratarea cancerului naturista....dar medicii si asociatiile medicale din USA si Europa nu vor calea naturista pt ca vor pierde f mult bani (sute de trilioane de dolari).

Va rog sa cititi - o sa atasezi linkurile si da-ti mai departe ca e pacat sa acceptam chimoterapia- care de fapt e o metoda de a muri lent si in chinuri.



http://www.curenaturalicancro.com/cance … video.html

Va multumesc pt atit de bune informatii pe acest site!

Offline

 

#10 2012-08-13 15:38:20

Dianna13
Membru
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 2

Re: Candidoza si alcoolul

http://blog.imva.info/medicine/baking-soda-cancer-laugh

Atita timp cit corpul si formeaza un mediu alkalin (care se face prin a bea un pahar cu sare de mare- o lunigurita sau un pahar cu apa cu o lingurita de baking soda- fara aluminiu)...atunci acest lucru stopeaza celulele canceroase sa se dezvolte- asta e valabil si pt candida si fungus. Daca cineva mi ar fi zis asa ceva acum 3 luni nu as fi crezut, dar am citit atit de mult pe internet....incit e socant sa nu cred asa ceva. CUm industria farmaceutica- big pharma din US si de peste tot, industria medicala si chemo cistga atit de mult si ne omoara aici foarte lent.

Pepsi, Cola, si toate bauturile astea, laptele, lactatele, zaharul, toate indulcitoarele astea si mai ales produsele din market....facute artificial sint foarte periculoase si ...dezvolta  cancerul. Va rog dati mai departe si nu lasati lumea sa sufere cu chemo si minuni de aste. Sportul, mincarea naturala - fructe si verdeata....ajuta f mult. EU mi as dori sa merg la Lacul Sarat sau sa beau apa naturala sarata- ca aduce f multa sanatate. Va pup si o zi frumoasa.

Offline

 

#11 2012-09-03 10:17:15

ioana007
Membru
Inregistrat: 2012-04-19
Mesaje: 2

Re: Candidoza si alcoolul

Buna .Mi s-a dat de la farmacie,sa iau impotriva candidei ,clotrimazol ovule,iar iubitului unguient si as dori sa stiu daca clotrimazol ovule scade efectul anticonceptionalelor (Artizia).

Offline

 

#12 2012-09-03 10:59:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Candidoza si alcoolul

nu, nu-l scade, insa ar fi bine sa evitati contactul sexual pe durata tratamentului

Offline

 

#13 2012-09-08 00:10:46

ioana007
Membru
Inregistrat: 2012-04-19
Mesaje: 2

Re: Candidoza si alcoolul

multumesc pt raspuns

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.