homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-23


#419 2012-05-14 15:28:23

utilizatornou
New member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 12

Re: Prima data : esti pregatita?

Citesc de ceva timp acest forum. Am invatat multe lucruri si va multumesc pe aceasta ocazie ca reusiti sa impartasiti din experienta voastra si pentru cei incepatori.

De curand mi-am inceput viata sexuala, urma ca saptamana urmatoare sa imi vina menstruatia, insa nu a aparut nici un semn. Acum a trecut o saptamana  si cateva zile de la contact si o saptamana de la intarzierea menstruatiei. Precizez ca a fost un contact protejat, insa cu toate acestea sunt ingrijorata.
Este normal sa imi intarzie sau sa nu imi vina deloc?

Offline

 

#420 2012-05-14 16:45:50

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Prima data : esti pregatita?

E normal sa intarzie. Mie mi-a intarziat in primele 2 luni de la inceperea vietii sexuale. In ambele luni a intarziat cam 2 saptamani, dupa a revenit la normal. Nu ai de ce sa iti faci griji daca a fost un contact protejat, o sa vina si menstra.

Offline

 

#421 2012-06-07 02:33:37

georgiana35
New member
Inregistrat: 2012-06-07
Mesaje: 5

Re: Prima data : esti pregatita?

apropo la cate din voi va place sai loviti sub centura?

Offline

 

#422 2012-06-07 08:49:18

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

te rog sa postezi la un topic "potrivit", aici se vorbeste despre inceperea vietii sexuale, nu despre dorintele de razbunare asupra masculilor.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#423 2012-08-05 19:43:20

sergiurazvan
Membru
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 3

Re: Prima data : esti pregatita?

am si eu o intrebare tongue : Daca sunt virgin iar primul meu contact sexual o sa fie protejat, adica vao folosi prezervatin, este posibil sa nu ma dezvirginez?? Sau acest proces o sa fie mult mai lent si mai greu de realizat? neutral  visslar Va rog frumos sa imi dati si un raspuns daca se poate. Multumesc tare frumos wink

Ultima oara a fost editat de sergiurazvan (2012-08-05 19:48:06)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2012-08-06 09:51:12

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

vei inceta sa fii virgin in momentul in care faci sex.

daca te referi la "ruptul atei", afla ca poate sa se rupa din prima, poate sa nu se rupa toata viata.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#425 2012-08-07 20:15:30

sergiurazvan
Membru
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 3

Re: Prima data : esti pregatita?

mda stiu ca o sa se rumpa la primul contact sexual, sau se poate sa nu se rumpa toata viata dar sunt curios daca o facem protejat(adica cu prezervativ) este tot la fel ca si cum mnu ai folosi?? smile
sincer imi e putin cam frica de momentul ala pt ca suntem amandoi virgini si chiar mnu stiu cum o sa fie, oricum o sa fie spontan si neprogramat si o sa o iau foarte incet pt ca nu vreau sa o ranesc teiubesc sunt mai ingrijorat pt ea in comparatie cu mn puss  kram

Offline

 

#426 2012-08-08 09:56:24

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

folositi prezervativul pt ca este lubrifiat si face penetrarea mai usoara => mai putina durere si pt ea si pt tine; ca sa nu mai vorbesc despre faptul ca va apara de boli si sarcina.

cat despre diferente... depinde de la persoana la persoana smile pt noi cel putin nu-i nici o diferenta; ba mai mult, cand am renuntat la prezervativ si-am trecut pe pastile, primele contacte au fost putin aiurea, ne-a lipsit lubrifiantul de pe prezervativ, m-a durut putin si pe mine, si s-a "agatat" si al meu.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#427 2012-08-10 19:18:21

sergiurazvan
Membru
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 3

Re: Prima data : esti pregatita?

multumesc tare frumos happy

Offline

 

#428 2012-08-23 00:29:16

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Prima data : esti pregatita?

cred ca m-am dezvirginat, adica dupa 3 ore de chin cu mine deasupra, a intrat de tot cred. deasupra cu spatele. si m-am chinuit cam 3 ore si el cu mine. pt mine e un pas mare dupa 5 ani de incercat. dar nu am simtit nimic, ma rog durere, usturime si chestii extinse da. dar eu credeam ca atunci cand e in vagin se simte ceva anume. stiu ca par batuta in cap, desi am o varsta. poate nu simteam si pt ca miscarile mele erau foarte lente, eram asa fericita ca a intrat de tot, incat nu vroiam sa mai iasa. orgasmul a avut loc la ambii dupa cele 3 ore, prin stimulare manuala la mine, iar el a mai incercat putin el deasupra si nu a intrat bine ca a si avut, doar statuse 3 ore in erectie.
problema mea e ca in timp ce era in vagin, daca se incorda penisul putin, automat se incordau si muschii mei vaginali foarte tare si ma durea. la inceput, ca de asta a durat 3 ore, nu ii puteam controla, pana la urma m-am mai invatat cu senzatia. e normal? cand stateam relaxata nu durea. dar cand incordam, durea ca si cum mai aveam un himen prin care sa treaca. asa ca l-am intrebat pe el ce simte si a zis ca el incordarea o simte la intrarea in vagin, dar ca de intrat nu mai are unde, ca testiculele nu mai intra:)
mi-a fost teama mult de dezvirginare si mi-am dat seama ca pb e psihica sau de muschi, pur si simplu mi se incordeaza muschii. mai ales cand il simteam pe el ca misca. nu a fost o partida extraordinara cu miscari ample, dar cred ca e bine ca a intrat si am trecut de o bariera psihica.
sper sa imi fie mai usor data viitoare, ca 3 ore am transpirat toata de durere, am realizat ca era o durere a incordarii involuntare. voi ati intalnit?


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#429 2012-08-23 02:47:25

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Prima data : esti pregatita?

Unu la mana, pozitia in care ai ales tu sa te dezvirginezi e una foarte proasta pentru prima data. De misionar ai auzit? Doi la mana, muschii nu au nicio treaba, tu ii controlezi, numai ca, daca tu nu esti relaxata, nu te astepta sa fie ei relaxati. Se vor incorda odata cu incordarea ta psihica, e o reactie normala. Sfatul meu? Incearca o pozitie mai putin acrobatica si incearca sa fii relaxata. Sexul ar trebui sa fie o treaba care sa te relaxeze, nu care sa te incordeze de parca ai fi la scaunul electric.

Offline

 

#430 2012-08-23 09:42:52

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Prima data : esti pregatita?

da, am auzit de misionar, de 5 ani asa incerc si imi era frica, asa ca am decis sa fiu deasupra ca sa am controlul. a fost singura in care am reusit. daca nu a curs sange inseamna ca e elastic sau nu neaparat? himenul? de avut il aveam, ca am fost inainte la ginecolog si era intact. la cate zile ar tb sa incerc iar?


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#431 2012-08-23 09:45:23

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

data viitoare incearca cu fata, nu cu spatele big_smile
probabil ca-i elastic, o sa afli pe parcurs; poti incerca oricand smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#432 2012-08-23 09:49:15

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Prima data : esti pregatita?

am incercat cu fata, da nu a mers bine. data viitoare incerc si misionarul, pt ca am putin mai multa incredere. sper sa doara mai putin, nu la fel sau mai mult a doua oara.


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#433 2012-08-23 09:50:30

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

cumpara si un lubrifiant, poate merge treaba mai bine smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#434 2012-08-23 09:53:08

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Prima data : esti pregatita?

am pus lubrifiant la greu, ca imi era frica iar minima mea excitatie disparea de teama, dar am vrut sa reusesc. devenise un chin. sper ca timpul sa ma lubrifiez si eu mai bine.


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#435 2012-08-23 09:55:02

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

hmm... altceva nu stiu ce sa mai zic nustiu eventuaaaaal, spune-i sa te penetreze manual, mai pregateste terenul pe-acolo, poate gaseste si punctul g big_smile si de-abia dupa aia sa incercati the old-fashioned way smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#436 2012-08-23 10:18:45

rayuela
Full member
De la: dincolo de moarte
Inregistrat: 2007-06-09
Mesaje: 866

Re: Prima data : esti pregatita?

Multumesc pt sfaturi, sper sa fie bine!


iubind dincolo de moarte

Offline

 

#437 2012-10-23 17:01:38

movalia
New member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 65

Re: Prima data : esti pregatita?

Buna fetelor! Am si eu o mica nelamurire. Ieri am incercat sa o fac pentru prima data cu prietenul meu. Spun ?m incercat" pentru ca el nu a avut erectie, dar m-a satisfacut pe mine in schimb. Si da, a durut recunosc, si cu toate ca nu a intrat penisul in vagin, dupa ce mi-am pus lenjeria am observat o pata de sange mai "diluat", apos pe protejslip, si am continuat sa mai am aceste pete ori maronii, ori chiar mai clare, de ieri incoace.

Este ceva de care ar trebui sa ma ingrijorez? Sau doar s-a rupt himenul si o sa am spottingul asta cateva zile? De asemenea, poimaine trebuie sa imi vina ciclul, dar nu cred ca are vreo legatura cu petele, nu?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.