homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dismenoree - cu ce afecteaza anticonceptionalele?


#1 2012-08-26 20:55:34

Lawliet
New member
Inregistrat: 2012-08-26
Mesaje: 6

Dismenoree - cu ce afecteaza anticonceptionalele?

Eu am avut asa ceva (o dismenoree urata tare) de cand ma stiu - ei bine, de la primul tipat in baie de tipul "MAMAAA, AM HEMORAGIEE". Pentru cele ce nu stiu - si eu am aflat recent ca asa ii spune, ca am IQ de tirist, si nu ma intereseaza, da-i cu aspirina - dismenoreea e durerea aceea din timpul menstruatiei, care va face sa muscati din calorifer.
Partea trista pentru mine e ca treaba asta se manifesta ca un marlan cu o englezoaica - ma face sa-mi vomit si plamanii din mine, si timp de 3-4 zile, cat tine, sunt, practic, invalida, ca nu ma pot tine nici pe picioare.
Am fost la medic acu' vreo 2 zile, si mi-a zis ca anticonceptionalele o sa ma ajute, ca cica reguleaza ciclul mentrual (DAR E REGULAT, FEMEIE NEBUNA). Intrebarea mea e daca anticonceptionalele chiar vor ajuta cu ceva, sau mai rau imi vor face, ca in ultimul timp am ajuns la concluzia ca doamna doctor e cam tuta..


We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.

Offline

 



#2 2012-08-26 21:40:48

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Dismenoree - cu ce afecteaza anticonceptionalele?

Daca nu ai nicio alta problema care sa cauzeze durerile astea (gen anexita, endometrioza...) merita incercat cu AC, chiar au acest efect de a reduce durerile menstruale

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.