homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nuva ring


#1 2012-08-28 17:30:00

andr33ac
New member
Inregistrat: 2011-07-27
Mesaje: 5

nuva ring

Buna ziua,

Am cateva nelamuriri in legatura cu Nuva Ring, m-as bucura f tare daca m-ati putea ajuta. Este prima luna in care am folosit nuva ring, iar in ultima zi in care tb sa il scot (25.08.2012) am avut o scurgere inchisa la culoarea, maro. Tb sa il scot in jurul orei 22, asa am si facut, dupa care am folosit un OB pt scurgerea respectiva, dar de dim am obs ca aceasta a fost f putina, iar dupa 1 zi mi-a venit menstruatia normal, doar ca la inceput a fost inchisa la culoare, tot asa un maro f inchis. Ar tb sa imi fac griji? Este normal sa se int asa?
Pana sa folosesc nuva ring, nu mai folosisem nici un fel de anticonceptionale, timp de 1 an si jumatate.
Si mai am o intrebare, tb sa astept 7 zile, iar in a opta sa introduc noul nuva ring? Sau exact in ziua 7 tb introdus? Daca eu l-am scos in 25.08 cand ar tb sa il introduc pe urm?
Va multumesc.

Offline

 



#2 2012-08-29 09:51:08

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: nuva ring

scurgerea aia e spotting, si e normala in primele 3 luni.
noul inel il introduci in a 8a zi, deci tu timp de 7 zile intregi nu folosesti nuvaring.

daca mai ai alte intrebari, posteaza la topicul deja deschis, care e cu doar cateva randuri mai jos - http://forum.anticonceptionale.ro/t2447 … aRing.html nu se deschid topicuri noi pt fiecare intrebare pe care o are cineva.

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.