homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mai multe probleme....


#1 2012-09-16 12:56:21

adinutza_niko
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 28

Mai multe probleme....

Buna. Am cateva nelamuriri....de vre-o 2 saptamani am o anumita durere, in timpul actului sexual, in partea dreapta, uneori e mai puternica alteori nici nu o simt. Deasemenea urinez foarte des(si noapte, inainte nu mi se intampla, beau si multa apa cei drept), si a aparut si o usoara secretie galbuie si are un miros urat(nu e abundenta) plus am gaze vaginale(? cand fac sport: abdomene ies, e ca si cum as deschide o sticla de apa minerala). In trecut, primavara am avut probleme cu o candida, iar in iulie mi-am facut analizele si erau bune(cele de urina). Ce ar putea fi, macar ca idee sa stiu la ce sa ma astept:), oricum maine imi fac programare la medic. Doar ca la fiecare care ma duc, nici nu ma consulta bine si pac imi dau diagnosticul, la fel s-a intamplat si cu candida, nu mi-a recoltat secretie(oricum mi-a trecut atunci). mai mentionez ca la un control in ianuarie aveam o rana pe col, am facut tratament(nici atunci nu mi-a recoltat secretie, desi era alt medic
), dar poate sa imi provoace inca ea durere? multumesc.

Offline

 



#2 2012-09-16 13:01:24

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Mai multe probleme....

Par mai multe probleme, intr-adevar, eu as face in primul rand un sumar de urina + urocultura si un examen de secretie + culturi din col
Daca e o infectie urinara ea poate aparea de la o zi la alta, deci analizele din iulie nu te ajuta
Cele de urina le poti face cu trimitere de la medicul de familie, daca nu mergi direct la un laborator, si pentru secretie tot asa, mergi la laboratori si apoi cu rezultatele la ginecolog, daca zici ca ginecologul iti da tratament fara sa recomande analize

Offline

 

#3 2012-09-16 13:30:30

adinutza_niko
New member
Inregistrat: 2011-09-27
Mesaje: 28

Re: Mai multe probleme....

Multumesc. Deci poate fi si o infectie urinara si vaginala...mai poate fi ceva? ideea este ca sunt plecata din tara si aici au alt sistem dar fac eu cumva  toate aceste analize...trebuie! aa INCA CEVA iau AA de un an si in ultima vreme in ultima saptamana sau penultima imi apar tensiuni in sani sunt foarte fragili si sensibili, chiar dor la atingeri, chiar am abservat in sanul drept un chist care dupa mensta a disparut, e normal?

Offline

 

#4 2017-03-02 17:00:05

shumy16
New member
De la: Oradea
Inregistrat: 2012-01-24
Mesaje: 47

Re: Mai multe probleme....

Am fost sa imi fac analizele la inceputul lunii februarie. Mi s-a facut si eco si mi-a spus ca am chist in partea dreapta de 2,5. I-am spus ca iau anticonceptionale si medicul a zis sa revin dupa menstruatie ca poate e chist care se sparge singur. Am revenit pt un nou eco. A doua oara, imi spune ca acum i se pare ca nu e chiar pe ovar, ci pe uter sau intre uter si nu mai retin exact ce si ca nu poate sa se pronunte exact daca e chist sau fibrom. O sa merg la control la ginecolog, dar pana atunci vreau sa va intreb daca e normal asa ceva daca iau anticonceptionale? Ultimul control a fost prin iunie 2016 si atunci a fost ok totul.


"Love reminds you that nothing else matters."

Offline

 

#5 2017-03-02 17:44:35

daenarys14
Insomniac member
Inregistrat: 2016-05-19
Mesaje: 6134

Re: Mai multe probleme....

Se poate intampla si cand esti sub anticonceptionale...

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.