homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Alina@anda


#1 2012-09-18 22:11:16

alina@anda
Membru
Inregistrat: 2012-09-18
Mesaje: 1

alina@anda

Buna fetelor am si eu o problemutza mare  cesafac nu am mai avut menstruatie de vreo doua luni ,insarcinata nu sunt ,am o dereglare hormonala de vreo 3ani ,la recomandarea medcului am tot luat orgametril,doufaston,si nimik rezulate ,intr-un final mia dat sa iau novynette,am luat 6luni (adik 3 luni pauza 1luna si iar 3luni la recomandarea medicului)in fine ...am luat cred k in jur de 14kg ,m-am facut ca o purcica si am renuntat la ele .Mi-am schimbat medicul intre timp iar doctoreasa mea e foarte buna si foarte greu de gasit ,am luat acum cv timp Yasmin doar 1 luna m-am simtit ok nam simtit nici o problema dar fara prescriptia medicului ci doar la recomandarea farmacistei ,as mai lua ce parere aveti este indicat?si cum as putea lua dak nu am mai avut menstruatie de 2luni?va poop

Offline

 



#2 2012-09-19 16:21:18

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: alina@anda

ai chisturi? pe ovare adica. eu stiu ca se dau pastile contraceptive dar nu se iau asa o luna, doua ci mereu pentru ca atunci cand nu le iei, efectul se duce, logic. ele iti regleaza menstruatia doar atat timp cat le iei si previn, micsoreaza chisturile daca ai si daca nu sunt mari. nu lua de capul tau, mergi la medic, uite la planning la doctoressa, probabil te-ai ingrasat de la novynette pentru ca nu ti se potriveau.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.