homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema genitala feminina


#1 2012-10-03 18:51:19

deea_fata_cu_ideea
New member
Inregistrat: 2012-06-15
Mesaje: 16

problema genitala feminina

buna seara!
de aproxiamtiv 1 sapt stau intr-un stres maaaxim!
pe labiile mici, chiar langa clitoris, mi-au aparut niste excrescente mici,care la inceput mi-au provocat mancarimi,iar apoi la simpla frecare de lenjerie sau simpla atingere,o usturime de moment[mai degraba ca o intepatura daca le ating].
pe labia mica dreapta am 3 astfel de protuberante cat gamalia unui bold, iar pe cealalta labie o singura protuberanta dar mult mai mica decat celelalte.
De cateva zile stau intr-un stres maxim, pentru ca am tot cautat pe google si am gasit tot felul de informatii care sincer m-au speriat,m-au ametit si nu stiu ce sa cred.Mi-e frica sa nu fie hpv[negi genitali]. Desi in niciuna din imagininile de pe internet nu ma regasesc.
Ideea e ca mi-au mai aparut de-a lungul anilor,insa nu le-am dat prea multa importanta,deoarece am crezut ca e doar o iritatie. De mentionat este faptul ca aceste excrescente imi apar si cand sunt in timpul menstruatiei si mi-au aparut si cand eram virgina.
Apoi dupa aprox 2 sapt dispar.

De asemenea, la inceput a aparut una singura, dupa ceva timp a disparut.
Apoi au aparut 2 ...au disparut.
au fost diferite episoade de genul asta cand au aparut 1 sau 2 excrescente de genul acesta, mereu in acelasi loc,la nivelul labiilor mici chiar langa clitoris,mereu cu aceleasi simptome si incep sa cred ca ceva e in neregula cu mine.
De 1 sapt de zile tin o cura pentru stimularea imunitatii : granule de polen/1 lingura/zi; 30 picaturi tinctura de propolis/2x zi;
2 linguri de catina cu miere /2x zi; Imunostim 3 capsule/zi ; precum si aplicatii cu tinctura de rostopasca si propolis pe zona afectata.

Oare sa fie o simpla iritatie de la lenjerie, sau absorbante[cand sunt la menstruatie]?
Planuiesc sa fac o vizita la medic si sa imi fac toate analizele necesare.
Dar mi-e frica de rezultat.
V-ati mai confruntat cu astfel de probleme? Va rog ajutati-ma!
Multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2012-10-03 20:35:22

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: problema genitala feminina

ai warn pt postare multipla.

topic inchis.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.