homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?-10


#172 2012-10-20 16:22:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

de fapt ce vrei sa zici e ca femeile au mai des simptome decat barbatii smile ca de infectat se infecteaza si ei, dar nu e vizibil

Offline

 

#173 2012-10-20 17:03:26

spiridus7
Full member
Inregistrat: 2009-06-18
Mesaje: 303

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

nu neaparat. Anumiti virusi ( hiv / hepatita) se gasesc in sperma. Daca femeia ia AC-uri, barbatul ejaculeaza fara probleme in interior, atunci sunt sanse mari de infectie.

Daca sexul e cu ejaculat in afara, riscurile sunt egale de fiecare parte.

Asta e doar parere mea.

Offline

 

#174 2012-10-20 17:09:49

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

pai si femeia aia care te infecteaza si pe tine(ipotetic vorbind) de la cine ia boala? nu de la alt barbat? sansele sunt egale indiferent unde ejaculeaza barbatul. doar ca asa cum zicea heim, voi nu aveti simpotme, si evident nici nu va cautati de vreo boala daca nu va simtiti rau. un om(o femeie in aceasta situatie) care simte ca i se intampla ceva ciudat se duce la medic, evident ca descopera si deaia sunt multe femei care au bolile despre care vorbim, cred ca daca s-ar duce si barbatii la medic s-ar gasi acelasi numar de barbati bolnavi ca doar facem sex cu voi nu?

Ultima oara a fost editat de Karina_ (2012-10-20 17:10:41)

Offline

 

#175 2012-10-20 17:31:40

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

sau teama de durere, sincer si eu planuiesc sa nasc tot prin cezariana de frica sa nu lesin de durere pe masa, dar sunt destul de tanara, pana sa vina vremea mea poate imi mai schimb parerea de 20 de ori dar asta e alt subiect.
ce spuneai tu ca ai facut sex cu o persoana cu heptatita b si nu ai luat tine si de noroc si de imunitatea ta, i se poate intampla acelasi lucru si unei femei.

Offline

 

#176 2013-03-14 08:40:33

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

eu m-am gandit serios la asta si am intrebat si pe aici pe forum pe fetele mai experimentate smile eram amandoi virgini asa ca am facut doar HIV si hepatita ... pt ca avusesem operatii iar eu suflu si in iaurt cu chestiile astea smile dupa 5 ani nu am avut nici macar o pb ... am mers doar o data la gineco pt o candidat pe care am facut-o de la antibiotice ... dar ne-am protejat cu prezervativ pe toata durata tratamentului repectiv + 7 zile dupa (eu luand ac) si apoi si cat am facut tratamentul pt candida si de at nu au mai fost alte pb smile


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2013-03-28 20:09:27

DINicole
New member
Inregistrat: 2012-01-23
Mesaje: 91

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

spiridus7 a scris:

eu zic ca e important sa se faca hiv, hepatita a,b,c,d si sifilis. Nu se stie niciodata...... Si nu vreau sa fiu misogin, dar femeile sunt mai predispuse ca barbatii sa se infecteze de la un parterner bolnav decat invers.

domnu spiridus hepatita a nu se transmite pe cale sexuala,se mai numeste hepatita infectioasa pentru ca o poti lua prin simplele contacte generale de la persoana in cauza.hepatita d e o consecinta a hepatitei c deci fara c nu poti dezvolta hepatita d.prin contact sexual cel mai frecvent se ia hepatita b iar hepatita c in general o persoana o face in urma transfuziilor de sange si evident daca faci sex cu persoana aia ai incasat-o(e mai rara zic eu). concluzie: teste pentru hepatita B si C atat. kapitulation
si acum on topic:atat eu cat si partenerul ne-am facut doar hiv si sifilis(eu fiind virgina,ulterior mi-am facut un control general,iar partenerul s-a protejat totdeauna pana sa ajunga la mine )

Ultima oara a fost editat de DINicole (2013-03-28 20:14:16)

Offline

 

#178 2013-05-09 16:37:16

doamna in alb
Full member
Inregistrat: 2013-05-08
Mesaje: 184

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

jeannie a scris:

Pentru ca merita postat si aici. Poate ca aici, la "Totul despre sex", intra cea mai multa lume.

chryss-tina a scris:

http://stirileprotv.ro/stiri/international/scandal-mare-in-grecia-17-prostituate-infectate-cu-hiv-banuite-ca-au-imbolnavit-mii-de-barbati.html

Ganditi, inainte de a face sex neprotejat, mai ales cu parteneri(-e) intamplatori(-oare).

Offline

 

#179 2015-10-28 09:57:28

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

la barbati care ar fi toate analizele in sensul asta? vreau sa le fac pe toate, ca avem o lista intreaga de gratuitati, si nu le-am mai facut de ceva ani hmm


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#180 2015-10-28 10:31:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

HIV, VDRL, ag HBs, ac. anti HCv
Eventual: examen si culturi din secretie uretrala, antigen chlamydia

Offline

 

#181 2015-11-19 11:31:28

Jack&Monica
New member
De la: Madrid
Inregistrat: 2015-11-19
Mesaje: 21

Re: Sincer, v-ati facut analize inainte de a renunta la prez?

Sincer Nu, si nu a fost nevoie, sex am facut dupa vreo 3 luni de relatie si atunci cu prezervativ, cand ne am hotarat sa lasam la o parte latexul deja locuiam impreuna si aveam incredere suficienta unul in celalalt. Plus ca amandoi suntem un pic maniaci cu  tot ce tine de ingrijire sau protejare a corpului . Analizele astea cred ca sunt mai bune atunci cand banuiesti ca sotul sau sotia se joaca si cu altcineva smile.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.