homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-3


#39 2012-11-01 20:16:18

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

dianah si eu am dat ,nu am respectat ce zicea medicul adca sa-i dau mereu de trei ori pe zi ,eu cam "simteam" cand se apropie si-i dadeam  doar atunci ,mergea si nu prea...

Offline

 



#40 2012-11-01 20:19:43

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

dianah la noi functiona Bonnisanul cand celelalte erau apa de ploaie
te sfatuiesc sa ceri parerea unui doctor, debridatul e f tare si se da in cazuri mai grave la stomacel...

Papu sper ca sunteti ok, nu v-a plouat tare smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#41 2012-11-01 20:48:39

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

dianah, poti incerca si Sab Simplex sau Bonnisan, la noi functionau, ceai poti sa ii dai de chimen, cu lingurita, sau cu pipeta, cum poti...
Incearca sa ii pun caldurica pe burtica, calci un scutecel de finet, sau un prosopel si ii pui pe burtica, pe noi ne ajuta, eu am vazut la DM, pernute din alea de cauciuc, in care se pune apa calda, se mai gasesc in farmacii niste pungi cu gel care se pot folosi calde sau reci, in functie de nevoi...  Bafta sa gasiti ceva sa va ajute la colici!
Janis, mersi, suntem bine, am iesit totusi, de la etaj pare ca ploua mai rau dar a fost ok, Iulia statea cu palmele intindse, sa o pice pe maini...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-11-01 20:53:09)

Offline

 

#42 2012-11-01 21:30:29

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello mamici!
pfuai! ce vreme! va pup cu drag! puss


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#43 2012-11-01 21:39:11

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Dianah, pe noi doar bonisan ne-a ajutat. De la el doarme si mai bine , infacolul il agita iar espumisanul il constipa.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2012-11-01 21:41:18

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

La noi in perioada de colici nu a functionat nimic...timpul le-a rezolvat. O alina foenul si cam atat supa

Debridat e ultima solutie pararea mea, incearca cu altele mai soft.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#45 2012-11-01 21:41:36

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Mamici puss

Ani, si Natalia la controlul de 4 luni avea toracele egal cu capusorul. Nu mi-a zis doc ca n-ar fi ok si la cat e de panicoasa cred ca imi zicea daca era cazul.  nustiu
Laura, la vaccinul de 2 luni a facut un 38 cu 7 rectal si, si atunci si acum la 4 luni a fost un piiic mai somnolenta si cam maraita. Atat. Dar si noi tot unul singur am facut, ala de care zice Bunny. Rotarix-ul vi la recomandat doc sau ai vrut tu sa i-l faci?
Diana, eu ii dadeam ceai de colici Baby Drink si Baby Calm. Mi se parea ca primul merge mai bine dar nu abuza de el pt. ca e dulce. Celalalt e doar din plante. Imi zisese si mie o mamica de ceaiul de chimen, insa nu stiam cate seminte sa pun si la ce cantitate de apa ca sa-i dau ei asa ca mai bine faceam si beam eu.

Si la noi ploua si copilul meu, ca de obicei cand nu iese afara, a fost maraici azi.

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-11-01 21:43:45)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#46 2012-11-01 21:53:21

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

casuta noua big_smile
pass si eu am patit asa o data.dar a vomat ca un om mare,icnea asa si tot vomita.ii dadusem niste nurofen si s-a innecat cu el si i-a venit instant sa vomite.eu zic ca dacan e un episod izolat nu trebuie sa-ti faci griji.daca se mai repeta mergi la medic


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#47 2012-11-01 22:07:46

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

am terminat curatenia de o ora, am muncit azi ca maine aveam in plan sa mergem la socri. nu mai plecam, dar e bine ca macar nu mai am treaba sapt asta, am curatenie. am facut si baitza, Anto a fost maraita si somnoroasa, desi azi a dormit cate 2 ore si un sfert la fiecare somn. i-a dat sotul sa pape si-acum doarme. ma duc si eu sa fac dush, sa spal 2 biberoane si sa dorm. sper ca vremea asta mohorata sa ii dea somnolenta Antoniei si sa doarma toata noaptea, sa ne odihnim si noi
va citesc maine la cafea, somn dulce pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#48 2012-11-01 22:09:02

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

onu, noapte buna!
si noi am patit-o cu vomitatul o singura data, dar tare m-am speriat....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#49 2012-11-01 22:11:25

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Pass, si Razvan a vomitat in jet de un metru de 2 ori pana acum. Dar cum zice Kori daca nu se intampla mereu e ok.

Katey, am o prietena care vara ei e medic de familie si are si ea un bebe de 5 luni, cu ea ma consult vizavi de vaccinuri. Noi le-am cumparat pe toate, nu ni le-a dat medicul de familie ca cica nu sunt. Am luat de la polisano unde daca cumperi doua iti da unul gratuit.
De  obicei are temperatura 37 cu 1, azi a avut-o 37 cu 6. Mi-a zis peste 38 sa ii dau nurofen. A dormit mai mult azi. Astept sa se trezeasca pt papa sa ii iau iar temperatura, sper sa fie ok. De mancat a mancat normal.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#50 2012-11-01 22:12:06

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

ce vreme ..mamici par
Ai mei dorm de la 9 . dar D n a dormir deloc azi nici n am iesit afara e asa frig si a ploaut toata ziua.
si la noi functiona numai sab simplex ,uneoru.si espumisan. am avut coluci pana la 6 luni aproape.
David daca se trezeste primul se da jos din pat si nu se lasa pana nu ma trezeste si pe mine,ma dezveleste si imi da cu palmutele.si cere repede de papa.eu ma trezesc mai greu de dim.
Papu ce scumpa e Iulia


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#51 2012-11-01 22:13:22

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

buna fetelor, si sa avem in casuta cea noua numai bebei sanatosi
deocamdata noi sunt iar cu probleme : azi dimineata la 6 mi-a facut febra, am combatut-o prin diverse metode, pe seara a vazut-o si medicul pe ana, are rosu in gat,ceva muci si putina tuse...mi-a dat antibiotic (zinnat) dar cica sa o mai supraveghez 24 h si daca nu se amelioreaza starea sa-i dau, normal ca nu-i dadeam , deja fac stoc de antibiotice si de ibalgin, data viitoare clar o sa-i spun sa nu-mi ami prescrie ca in curand nu o sa mai am loc in sertar.

ma invinovatesc intr-un fel, caci ieri dimineata pe gerul ala cumplit la 7 si ceva eu am plecat cu ea cu autobuzele la serv eu si ea la gradi, asta pt ca sotul nu a putut sub nici o forma sa ne duca (fi-ar el de permis, ca il am de n-spe  mii de ani dar nu am condus, si imi e greu, mai ales cu ana in masina, dar va trebui sa iau lectii), eu am ajuns degerata la serv, pe ea zic ca am imbracat-o cat de cat, dar am stat prin statii si la un moment dat i se rosise nasul, dr imi zice ca a tras aer rece, si de aia i s-a umflat gatul, offf, la iarna ce vom face oare? doamne au trecut 2 ierni peste ea si a fost ok, si acum....

pass imi pare rau de vomitat, imi aduce aminte de ana, noi am vomitat la greu, si in jet si asa, pana la 7 luni de mi se luase, dar apoi gata....urmareste-l si daca ti se pare suspect mergi la dr.

in rest am citit tot , dar nu mai stiu cui sa-i scriu ...aaa, papu sunteti tari daca deja pedalati, ce super, ce tricileta aveti?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#52 2012-11-01 22:17:52

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

adina, mi se pare ca ana raceste f des, trebuie sa fie o cauza. Ai incercat sa ii intaresti imunitate cu ceva? Se mai pune si gradinita la socoteala, pt ca mai sunt copii raciti si inevitabil ia si ea. Totusi....eu sunt de parere ca nu ar trebui dusi asa la gradinita. Dar ma gandesc si pe partea cealalata ca poate unii parinti nu au efectiv cu cine lasa copilul si atunci ii duc asa.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#53 2012-11-01 22:32:54

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#54 2012-11-01 22:35:45

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Adina imi oare rau ca sunteti racite. Nu e cumva ceva sterptococ/ stafilococ? Si Maria e cu muci si tuse dar fara febra.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#55 2012-11-01 22:43:05

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

noi iar cu bube....

Offline

 

#56 2012-11-01 23:01:43

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Adina, Andre, Garga pare rau de copilutii bolnavi. sad

Mamici, o "prietena" de pe facebook se lauda ca fetita ei de 3 luni jumate spune "ma-ma". Se poate, asa devreme?  wow


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#57 2012-11-01 23:06:50

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

offf, nu stiu ce sa mi cred lore, imunitatea incerc sa i-o intaresc prin tot feluld e metode : tocmai am terminat o sticla de First Defense, luam de aprox 2 sapt miere cu catina in fiecare dimineata, incerc sa-i mai dau un fruct cand o iau de la gradi pe drumul de intoarcere, dimineata ia exctract de coacaz si de brad , ar trebui de 2 ori pe zi , dar se ia si la pranz si e cam dificil la gradi....
chiar nu stiu ce sa-i mai dau, am zis ca o sa iau si Imunomix de la Aboca , ca e cu echiacea si am inteles ca e tare bun
andreea,dr a zis ca pare ceva de natura virala, nu bacteriologica, acum naoba stie ca nu mai stiu ce sa cred si ce nu...chiar nu mai stiu ce analize sa-i fac , streptococi si staphilococi...
e greu cand nu ai pe nimeni cu care sa-i lasi acasa, da gradinita , colectivitatea in general e o cauza, si eu am dus-o cu mucii si tuse, si clar a dat mai departe, la fel cum si ea a luat, e cumplit ca zile de concediu nu prea mai am, iau medical pt ingrijire copil bolnav dar si asta e numai 30 zile pe an  sad .
presimteam ca anul asta de debut de gradi o sa fie cumplit, dar parca nici chiar asa, ajung sa ma bucur cand merge o sapt incheiata la gradi.ieri chiar ma bucuram caci in sinea mea zicea : ,,mai sunt 2 zile si deja avem 2 sapt de gradi, yupii,, dar se pare ca m-am bucurat prea devreme sad


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.