homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

NEGII GENITALI-47


#875 2012-10-26 16:52:13

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: NEGII GENITALI

mi se pare ca doar in cazul nasterii naturale pun probleme condiloamele, dar mai bine intrebi la mamici, ca ele stiu sigur
altfel nu e motiv de ingrijorare, tulpinile de HPV care dau condiloame sunt low-risk, deci nu produc cancer de col

Offline

 



#876 2012-10-27 13:30:00

andreea_dk
Membru
Inregistrat: 2012-10-26
Mesaje: 2

Re: NEGII GENITALI

Multumesc mult de raspunsuri, tocmai de asta sunt ingrijorata ca in Danemarca medicii sunt adeptii nasterilor naturale, ca sa se aprobe o nastere prin cezariana e nevoie de o intreaga comisie si momentan la mine nu s-a pus problema de cezariana. Mi s-a spus ca existenta condiloamelor nu e motiv suficient pentru o nastere prin cezariana si din ce am citit si eu pe Asociatia Internationala a Cancerului au dreptate...o sa incerc sa intreb si la mamici, multumesc mult

Offline

 

#877 2013-02-24 22:19:56

Corina251981
Membru
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 1

Re: NEGII GENITALI

Buna! Sunt noua inscrisa pe forum, desi vizitezi destul de des site-ul.
M-am inscris pentru ca am si eu o problema cu candiloamele genitale , fiind recent diagnosticata. Eu am facut testul papanicolau in luna august in mediu lichid si totul mi-a iesit foarte bine. Acum o luna in urma, mi-a aparut niste bubite mici, rosii in zona genitala , despre care am crezut la inceput ca este o simpla iritatie dar in momentul in care bubitele s-au extins nu am mai stat si m-am dus la ginecolog care m-a diagnosticat si sunt acum pe tratament cu codyline si medicamente pentru stimularea imunitatii. Ideea este ca eu mi am facut testul papanicloau in luna august, inseamna ca am am luat virusul dupa ce am facut testul sau este posibil sa-l fi avut de inainte? Multumesc mult si multa sanatate!

Offline

 

#878 2013-03-28 18:28:35

cichi
Banat
Inregistrat: 2013-03-05
Mesaje: 25

Re: NEGII GENITALI

***reclama***

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2013-03-28 18:41:23)

Offline

 

#879 2013-04-09 08:14:04

aleesia_b
Membru
Inregistrat: 2013-04-08
Mesaje: 3

Re: NEGII GENITALI

Papa Nicolau poate iesi bine chiar  aceste candiloame sunt prezente. De obicei acestea apar in zona genitala cand imunitatea este scazuta . tratament pt a scapa nu exista insa exista stimulente pentru cresterea imunitatii . Intrebati medicul despre Isoprinosine si Baraka . 6 luni , dupa care pauza .
Multa sanatate !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2013-06-08 17:45:46

D <3 B
New member
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 5

Re: NEGII GENITALI

Buna fetelor ! Sunt  cam speriata, astazi m-am trezit cu o mancarime in zona genitala (in interior) si am decis sa dau cu crema de galbenele (crezand ca poate este vreo iritatie usoara). Putin mai tarziu, mi-a venit ideea sa ma uit putin cu o oglinda sa vad daca este totul in regula si am observat in vagin niste mici excrescente , nu imi dau seama daca sunt negi sau herpes si o secretie alba (foarte putina) iar zona este rosie in interior . Ma gandesc la ce mai rau si sunt foarte speriata si deprimata(adica la HPV). Inainte sa consult medicul, ce pareri aveti? Ati avut asa ceva? sad

Offline

 

#881 2013-08-21 17:17:44

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: NEGII GENITALI

salut, fetelor. In urma cu cateva luni prietenului meu i-au aparut negi pe degetele de la mana iar apoi a observat ca  i-au aparut si pe organul genital  3 dar ff mici, eu in ultimele 2 luni am cam avut probleme cu ovarele in sensul ca raceam ff des, aveam senzatie de usturime si mancarime la urinat, se poate sa fi luat ceva de la mine? eu nu negi genitali dar pe un deget de la mana mia aparut unul, doctorul ginecolog m-a tratat doar cu antibiotice si cervugid si a zis k nu e cazul sa fac papanicolau insa o sa merg la alt doctor pt k imi doresc sa fac un test neaparat ( am 24 de ani, de 2 ani mi-am inceput viata sexuala si n-am facut deloc testul pana acum),  negii prietenului pot sa fie de la vreo infectie de la mn? am avut anexita la ambele ovare, ce anume treb sa cer ca analize si oare sa il duc si pe el la dermatolog? doctorul ginecolog mi-a spus sa ii dau si lui nor quin ( norfloxacina) cat timp am urmat si eu tratamentul cu antibiotic si ovule k nu cumva sa ia si el de la mn , o sa ne ducem intai la dermatolog pt el si apoi la alt ginecolog pt un papanicoalu si eventual HPV.


imi cer scuze pt greseli  music

Ultima oara a fost editat de kyttyux (2013-08-21 17:18:48)

Offline

 

#882 2013-08-21 19:22:14

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: NEGII GENITALI

Nu pot da verdicte de nici un fel, insa daca el are negi si tu nu atunci nu a luat el nimic de la tine...din pacate insa, daca ai facut sex cu el fara prezervativ, ai toate sansele sa fi luat tu de la el


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#883 2013-08-22 10:59:07

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: NEGII GENITALI

multumesc pt raspuns. si cum pot sa imi dau seama dk am si eu? merg la control? o sa merg sa fac oricum papanicolau sapt viit k acum sunt la menstruatie, dar la barbati de unde apar ? eu ma gandeam k poate din cauza k am avut eu infectie o fi luat de la mine, ma simteam vinovata, nu se pune problema de inselat de nicio parte, o sa merg la dermatolog cu el si apoi si eu la ginecolog sa vedem cum rezolvam.

Offline

 

#884 2013-08-22 13:07:01

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: NEGII GENITALI

La barbati apar ca si la femei: se ia virusul HPV prin contact sexual.....boala este una cu transmitere sexuala deci. Poate ca a contactat virusul in relatia anterioara


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#885 2013-08-22 15:08:32

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: NEGII GENITALI

imi cer scuze fiindca va stresez, doctoressa dar in cazul in care am  si  eu HPV  inseamna k e ceva grav care sa duca la cancer? se poate trata?

Offline

 

#886 2013-08-22 22:12:09

daenarys
Vizitator

Re: NEGII GENITALI

negii aceia sunt dati de tulpinile low risc de hpv(adica daca ai o asemenea tulpina nu exista risc de cancer ci de negi)

zic totusi ca nu e cazul sa ne panicam si sa mergi impreuna cu partenerul tau la un medic sa vezi clar daca e sau nu ceva

 

#887 2013-08-28 14:37:17

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: NEGII GENITALI

am fost azi la control cu prietenul al dermatolog in legatura cu negii lui si doctorul i-a dat niste pastile ffff scumpe si o crema, insa a cerut sa ma vada si pe mine si a spus k este vb de o ciuperca , nu ne-a dat ff multe detalii (era cam plictisit). Inainte de a merge insa la dermatolog eu am fost la ginecolog pt o consultatie si recoltare papanicolau si chiar mi-a zis doctorul k e ff bine, nu am infectie, colul arata bine. Intrebare mea este: sa ma apuc de tratamentul dermatologului care o sa dureze o luna? sau sa astept sa vad ce iese la papanicolau (dk am nevoie de tratament sa il fac pe acela intai) si apoi sa urmez tratamentul dermatologului.  O sa revin mai tarziu cu numele medicamentelor date de dermatolog

Offline

 

#888 2013-10-24 09:54:33

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: NEGII GENITALI

revin cu o problema dk ma puteti sfatui. Cum am scris mai sus am mers la dermatolog pt prietenul meu kre are negi genitali si doctorul a dat verdictul : ciuperca,  i-a spus sa urmeze 6 sapt tratament, pastile si crema insa mi-a dat si mie tratament : fluconazale o capsula pe sapt, lomexin ovule  si triderm crema. Problema e ca sunt in a 3-a saptamana de tratament si de la crema triderm (care o aplic pe labii de 3 sau 4 ori pe zi) a inceput sa ma manance si sa ma doara labiile mai ales cand ma sterg dupa ce merg sa urinez. Mi s-a parut k ne-a tratat cu indiferenta dermatologul, s-a uitat de la distanta la prietenul meu de park ii era frik sa nu cumva sa fie contagios si ne-a dat retete de milioane bune fara sa ne explice ce fel de ciuperca este. Am sunat o doctorita ginecolog si mi-a spus sa nu iau mai mult de 3 pastile de fluconazale  pt k e suficient pt candida ( desi inainte sa merg la ginecolog am facut papanicolau si secretii si nu mi-a iesit nimic). Nu aveam niciun simptom inainte sa incep tratamentul acesta, rar cand raceam ma ustura la urinat insa acum ma ustura , ma mananca labiile iar lichidul kre il aveam uneori inainte si dupa cm s-a solidificat, e branzos dar nu miroase. Nush ce sa fac insa cred k o sa intrerup si crema. Prietenul meu nu are absolut niciun efect advers de la pastile si tot fluconazal are si el insa crema foloseste nidoflor.



AAA, si am uitat pe lng cele mentionate mai sus mi-a dat si spalaturi cu septtovag 10 pliculete insa dupa primele 3 a inceput usturimea

Ultima oara a fost editat de kyttyux (2013-10-24 09:55:44)

Offline

 

#889 2013-10-24 12:55:34

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: NEGII GENITALI

e ceva in neregula aici, negii nu sunt dati de candida pentru care aparent ati primit voi tratament  neutral

Offline

 

#890 2013-10-24 15:59:17

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: NEGII GENITALI

pai si mie mi s-a parut in neregula k  mie la secretii nu mi-a iesit nimic rau , nu stiu ce sa fac, sa caut vreo alifie de galbenele? poate ma mai ajuta si imi ia din durere si mancarimi, ma doare doar knd ma sterg dupa ce urinez

Offline

 

#891 2013-10-24 16:08:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: NEGII GENITALI

pai ar trebui sa mergi la ginecolog sa vezi despre ce e vorba... dupa descrierea ta parca abia acum ai candida
oricum daca e o reactie locala la crema respectiva ar trebui sa dispara daca n-o mai folosesti

Offline

 

#892 2014-03-11 17:33:33

andrada135
Membru
Inregistrat: 2014-03-11
Mesaje: 1

Re: NEGII GENITALI

Buna! As avea si eu o intrebare. Mai intai trebuie sa va zic ca intretin relatii sexuale fara prezervativ cu un baiat deja de 2 saptamani. Acum cateva zile mi-a spus ca i-au aparut ca doua pete albe la baza capului penisului. El spune ca probabil este candida si si-a facut o programare la doctor. Eu nu am cum sa merg acum pentru ca sunt la menstruatie. Ceea ce ma sperie este de fapt ca acum 4 ani m-am tratat de condiloame cu isoprinosine si condyline. Mi;au trecut si de atunci nici ca au mai aparut. M-am controlat si eu sa vad daca mi-a aparut ceva, dar nimic vizibil. Este posibil ca acele "pete albe" sa fie niste negi f mici luati de la mine desi eu nu am nimic?

Offline

 

#893 2014-03-11 23:07:09

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: NEGII GENITALI

andrada135 a scris:

Buna! As avea si eu o intrebare. Mai intai trebuie sa va zic ca intretin relatii sexuale fara prezervativ cu un baiat deja de 2 saptamani. Acum cateva zile mi-a spus ca i-au aparut ca doua pete albe la baza capului penisului. El spune ca probabil este candida si si-a facut o programare la doctor. Eu nu am cum sa merg acum pentru ca sunt la menstruatie. Ceea ce ma sperie este de fapt ca acum 4 ani m-am tratat de condiloame cu isoprinosine si condyline. Mi;au trecut si de atunci nici ca au mai aparut. M-am controlat si eu sa vad daca mi-a aparut ceva, dar nimic vizibil. Este posibil ca acele "pete albe" sa fie niste negi f mici luati de la mine desi eu nu am nimic?

e posibil aproape orice. asteptati sa vedeti ce va spune medicul, daca tot merge el.
si intre timp protejati-va. de fapt, cred ca ar fi fost o idee buna sa va protejati tot timpul...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.