homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Catre dr doctor


#1 2012-04-01 22:49:36

mangu alexandra
Membru
Inregistrat: 2012-04-01
Mesaje: 1

catre dr doctor

vreau si eu sa iau anticonceptionale pastile dar am o problema sufar de pancreatita acuta ce pastile imi recomandati ca sa nu imi afecteze sanatatea?

Offline

 



#2 2012-04-02 08:44:29

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: catre dr doctor

pe forum nu se recomanda anticonceptionale; du-te la un cabinet de planning si vorbeste cu medicul de acolo.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2012-04-03 11:37:18

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: catre dr doctor

mangu alexandra a scris:

vreau si eu sa iau anticonceptionale pastile dar am o problema sufar de pancreatita acuta ce pastile imi recomandati ca sa nu imi afecteze sanatatea?

esti sigura ca de pancreatita acuta???? mai gindeste-te fiindca pancreatita acuta e o boala foarte grava care te tine in pat in spital cu regim alimentar mai mult decit foarte strict...pe scurt nu cred ca ai pancreatita acuta si iti pui problema anticonceptionalelor
oricum insa, mergi la medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2013-03-06 23:12:42

Alealex
New member
Inregistrat: 2012-04-24
Mesaje: 29

Re: catre dr doctor

am si eu o intrebaree... mi-a trecut menstruatia,iau miligest..si sunt la a 3 a pastiluta si inca am o secretie galben-portocaliu asa....este normal? nu mi s-a mai intamplat ca sa mai am mai ales la a 3 a pastilutza din blister! help

Offline

 

#5 2013-03-07 12:04:08

loritta
Membru
Inregistrat: 2013-03-07
Mesaje: 1

Re: catre dr doctor

Buna ziua, am fost si eu pana acum la control la dna doctor.. si as avea o intrebare destul de urgenta va rog.. Iau Mercilon si mi am cumparat niste pastile de slabit cu seminte de grapfruit atat.. stiu ca grapfruitul nu se impaca cu AC.. o avea ceva? ca vreau sa le iau.. Multumesc anticipat

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.