homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu ce si cum va ingrijiti parul?-4


#58 2008-01-24 17:47:52

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

rrammonna a scris:

la mine e nasol k fac foarte repede matreata.nu pot sa ma spal cu altceva in afara de head&shoulders.si imi mai si cade parul.hal de podoaba capilara mad

si eu tot cu ala ma spal m am spalat cu dove si nu am vazut diferenta(ca zicea cineva mai sus k...e bun la caderea parului):butter:daca aflati de unu pun anuntati ma:)si pe mine:drink:


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 



#59 2008-01-24 17:48:13

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

rrammonna a scris:

la mine e nasol k fac foarte repede matreata.nu pot sa ma spal cu altceva in afara de head&shoulders.si imi mai si cade parul.hal de podoaba capilara mad

Am auzit niste pareri ca H&S creeaza dependenta! hmm Te scapa de matreata, dar daca te speli cu altceva, matreata reapare.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#60 2008-01-24 17:49:23

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

pai mai eu am gasit unul mai bun...cititi mai sus


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#61 2008-01-24 17:50:17

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

schumiholic a scris:

rrammonna a scris:

la mine e nasol k fac foarte repede matreata.nu pot sa ma spal cu altceva in afara de head&shoulders.si imi mai si cade parul.hal de podoaba capilara mad

Am auzit niste pareri ca H&S creeaza dependenta! hmm Te scapa de matreata, dar daca te speli cu altceva, matreata reapare.

sa sti ca asa este.eu am renuntat pt o perioada la h&s,si am folosit alt sampon.imediat,de la prima spalare am inceput sa am matreata si a trebuit sa revin la h&s.oare pun astia ceva substante chimice????????? hmm


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#62 2008-01-24 17:51:22

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

micanarcisa a scris:

pai mai eu am gasit unul mai bun...cititi mai sus

am citit.nu zici de ala care se gaseste in buc?????


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-01-24 18:03:16

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu is reprezentant\avon...nu e bun, am facut matreata de la el...rrammonna da de ala zic...buc si iasi


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#64 2008-01-24 18:04:39

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

micanarcisa a scris:

eu is reprezentant\avon...nu e bun, am facut matreata de la el...rrammonna da de ala zic...buc si iasi

pai pana ajung eu in bucuresti,cred k nici nu se va mai fabrica big_smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#65 2008-01-24 18:07:26

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

nasol


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#66 2008-01-24 18:28:25

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

tocmai mi-am spalat parul caci de cand m-am tuns nu l-am spalat...m-am apucat sa numar firele de par cazute la baie :f?rv?nad: ...am numarat 16...eu zic ca de la smocuri intregi la 16 fire e o imbunatatire


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#67 2008-01-24 19:01:04

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu folosesc gama l'oreal aia roz dar din italia


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#68 2008-01-24 21:13:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

skumpi a scris:

eu nu folosesc nik decat sampon..nici macar balsam k apoi imi sta prea moale paru si nu merge la par cretz tongue

cum sa nu mearga balsamul la par cret?eu n-am mai auzit asta,dar zic sa nu generalizezi. si eu am parul cret sima dau cu balsam si sta f bine. nu e niciodata incalcit si buclele se aseaza cum trebuie.nici nu-i sanatos sa nu folosesti balsam...asta vei auzi in orice salon!

Offline

 

#69 2008-01-24 21:19:20

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

In general e bine ca fetele cu parul lung sa foloseasca balsam la fiecare spalare. Iar macar o data pe saptamana o masca hidratanta.


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#70 2008-01-24 21:23:06

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu asa folosesc si am parul destul de lung smile da masca imi ingrasa parul sad cam la 2 zile ma spal pe cap


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#71 2008-01-24 21:25:01

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu 1 data pe saptamana...si asa frumos l-am aranjat azi cu peria...


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#72 2008-01-24 21:25:43

Zeyna
Platinum member
Castigatoare a concursului de Miss
De la: Constanta
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 19746

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

corii a scris:

eu am incercat produse de la aproape toata marcile ce sunt la noi pe piata si nimic nu m-a multumit asa cum fac produsele de la yves rocher. acuma am sampon pt spalare zilnica si nici nu mai am nevoie sa folosesc balsam. si imi place cu atat mai mult pt ca nu imi mai cade parul

subscriuuuuu hjartahjarta si pe locul doi gama Gliss applause


Dragostea nu se stă, se face.

Offline

 

#73 2008-01-24 21:25:49

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

eu nu mai folosesc perie sau foehn de mult ca il face nasol


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#74 2008-01-24 21:29:14

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

la mine il aranjeaza asa frumos...inainte de a descoperi samponul asta aveam maturoi in cap...dadeam cu peria rotativa dar in 2 ore matura la loc...acum sta foarte ordonat toata saptamana...bine ca folosesc si masca din aceeasi gama


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

#75 2008-01-24 21:29:58

lee
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-08-14
Mesaje: 3845

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

pai de ce sampon e vorba?


"Cel mai sigur drum catre iad este cel progresiv,cu povarnisuri dulci,pardosite molatic,fara cotituri neasteptate ,fara jaloane ,fara indicatoare." box  punish

Offline

 

#76 2008-01-24 21:33:39

micicutza
Banat
Inregistrat: 2007-10-25
Mesaje: 11922

Re: cu ce si cum va ingrijiti parul?

ala de am scris eu peste tot in topicul asta big_smile ... Vitality's se cheama dar se gaseste numai la buc si iasi in topline...am scris detalii mai sus smile


N. Iorga: "Unii oameni au demnitatea ambitiei lor, altii a situatiei lor, cei mai putini au demnitatea persoanei lor."
Eu le am pe toate trei...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.