homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Yasmin ,siguranta sau nu?


#1 2013-06-16 11:18:16

claudya2007
New member
Inregistrat: 2008-04-19
Mesaje: 67

yasmin ,siguranta sau nu?

iau de 6 ani yasmin dar acum cu stirile astea nu mai stiu ce sa fac?poate sau nu provoca decese?e intradevar periuculos?sau sunt doar in canada si in romania nu?astept raspunsuri caci dupa cum era la tv situatia era ingrijoratoare.multumesc mult smile

Offline

 



#2 2013-06-16 22:19:29

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: yasmin ,siguranta sau nu?

Eu sunt de parere ca acele femei care au murit in Canada avea alte afectiuni care au fost agravate de anticonceptionale. Nu ced ca areu perfect sanatoase si au murit din cauza pilulelor. Parerea mea este ca daca esti perfect sanatoasa nu ai de ce sa iti faci probleme. Insa repet, e parerea mea.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#3 2013-06-17 00:28:13

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: yasmin ,siguranta sau nu?

De aceeasi parere sunt si eu. Pana acum n-a avut nimeni nimic si dintr-o data au murit 7 (sau cate) persoane. Probabil faptul ca au luat yasmin a fost doar o coincidenta. Nu anticonceptionalele au provocat decesul, ele doar au agravat procesul, datorita faptului ca inca dinainte femeile respective sufereau deja de anumite afectiuni. Asta se intampla daca le iei dupa ureche, fara analize si fara recomandarea medicului.

Offline

 

#4 2013-06-18 14:19:32

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: yasmin ,siguranta sau nu?

claudya2007 a scris:

iau de 6 ani yasmin dar acum cu stirile astea nu mai stiu ce sa fac?poate sau nu provoca decese?e intradevar periuculos?sau sunt doar in canada si in romania nu?astept raspunsuri caci dupa cum era la tv situatia era ingrijoratoare.multumesc mult smile

Am mai scris intr-un post pe aici dar repet: accidentele trombotice datorate consumului de COC apar in primele 3-4 luni de utilizare, la persoane cu tulburari de coagulare preexistente(de regula necunoscute caci altfel nu le-ar scrie nimeni COC)
E valabil si pentru Yazmin


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2013-06-18 17:56:27

claudya2007
New member
Inregistrat: 2008-04-19
Mesaje: 67

Re: yasmin ,siguranta sau nu?

Mutumesc mult,le iau de mult si nu as renuunta la ele,caci nu am avut probleme ldin cauza lor,cu ele am scapat de ciclul neregulat,si sunt ok din puncul meu de vedere.multa sanatate

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.