homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri-4


#58 2013-07-13 01:58:56

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

subsum cred ca fiecare are dreptul sa aleaga cum vrea sa isi imparta viata si ce anumite fantezii sexuale vor sa isi indeplineasca.n-are rost sa judeci la capitolul asta pe nimeni,parerea mea.

@si eu sunt contra dar nu sunt impotriva celor care o fac , e problema lor smile

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2013-07-13 01:59:24)

Offline

 

#59 2013-07-13 02:03:26

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

AciDulaSs a scris:

subsum cred ca fiecare are dreptul sa aleaga cum vrea sa isi imparta viata si ce anumite fantezii sexuale vor sa isi indeplineasca.n-are rost sa judeci la capitolul asta pe nimeni,parerea mea.

@si eu sunt contra dar nu sunt impotriva celor care o fac , e problema lor smile

Sunt perfect de acord cu tine. Fiecare stie ce e mai bine pentru el, si doar pentru ca nu esti de acord cu ceva anume, nu inseamna ca trebuie sa il "desfiintezi" pe cel care e adept la ceva ce tu nu esti.


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#60 2013-07-13 11:47:22

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

sensuelle a scris:

Tu cred ca ai o problema,si nu imi explic de ce. Doar pentru ca am comentat un subiect legat de un anumit aspect nu inseamna ca acela se regaseste zilnic in viata mea. Aici avem posibilitatea de a discuta despre diverse experiente,fie trecute,fie viitoare.
De ce nu incerci sa iti vezi de ale tale? Serios acum.
Avand in vedere comentariile stupide,nu cred ca ai mai mult de 17 ani,fara suparare.

Pai nu se regaseste zilnic, dar la cum te vad, asta poate duce la o posibila despartire tocmai din cauza asta. Ce te faci daca partenerul tau nu e de acord cu asa ceva iar tu vrei neaparat?
Cum spunea cineva mai sus.. mi se pare o inselare reciproca. Daca iti place, nu te opreste nimeni s-o faci.

si btw, am 26


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#61 2013-07-13 12:07:46

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

subsum a scris:

sensuelle a scris:

Tu cred ca ai o problema,si nu imi explic de ce. Doar pentru ca am comentat un subiect legat de un anumit aspect nu inseamna ca acela se regaseste zilnic in viata mea. Aici avem posibilitatea de a discuta despre diverse experiente,fie trecute,fie viitoare.
De ce nu incerci sa iti vezi de ale tale? Serios acum.
Avand in vedere comentariile stupide,nu cred ca ai mai mult de 17 ani,fara suparare.

Pai nu se regaseste zilnic, dar la cum te vad, asta poate duce la o posibila despartire tocmai din cauza asta. Ce te faci daca partenerul tau nu e de acord cu asa ceva iar tu vrei neaparat?
Cum spunea cineva mai sus.. mi se pare o inselare reciproca. Daca iti place, nu te opreste nimeni s-o faci.

si btw, am 26

multi inainte,regret daca te-am subestimat cumva. daca partenerul nu este de acord,nu se intampla,este simplu,nu crezi?


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#62 2013-07-13 12:12:06

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Da, asa ar fi normal


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2013-07-13 12:30:25

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

subsum a scris:

Da, asa ar fi normal

ma bucur ca in sfarsit suntem pe aceeasi lungime de unda. smile


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

#64 2013-07-13 15:09:56

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

nici pe mine nu ma atrage ideea de face schimb de parteneri ,totusi tine de intimitate ,dar fiecare cu gusturile lui ,iar gusurile nu se discuta  chicot


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#65 2013-07-13 15:44:48

booyaka
Membru
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 3

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Din punctul meu de vedere o relatie deschisa si sincera intre parteneri reprezinta cea mai solida fundatie a unei relatii. Daca se discuta probleme precum fanteziile fiecaruia se poate ajunge mereu la un punct comun si amandoi veti fi si mai fericiti. Dar, in opinia mea, acest topic nu este dedicat persoanelor inchise la minte si frustrate sexuale. Psihologic vorbind, cei ce judeca pe altii sunt frustrati ei insisi sau nu isi pot indeplini fanteziile proprii din cauza unor impedimente ori suporta mult mai usor sa insele pe partener pe la spate, iar in cazul barbatilor ei sunt foarte orgoliosi cand vine vorba cu cate si-au tras-o pe la spatele partenerei si se simt foarte frustrati cand vine vorba de swing deorece ei nu isi vor putea satisface propria partenera asa cu o satisface un altul sau, ba chiar, nu pot sa satisfaca pe partenera respectivului din cauza inabilitatiilor proprii sau inhibitiilor pe moment.

P.S: Sunt pro swing

Offline

 

#66 2014-01-05 06:12:33

andreeamarcos
Membru
Inregistrat: 2014-01-05
Mesaje: 1

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Salut ,suntem un cuplu din Romania dar deocamdata traim si muncim in Spania.Am vazut pareri pro si contra ,am citit un pic cele scrise pe aici.Un lucru e clar daca exista un gram de gelozie sau de neincredere in cuplu  uitati de experienta swinger.Pentru asa ceva trebuie multa incredere si de o relatie sanatoasa intre cei doi, dar mai ales multa comunicare!Nu uitati in relatia de cuplu swinger  este interzisa fortarea ,de obicei femeia alege aprtenerul nu sotul su partenerul ei i-o impune iar un NU inseamna un NU  in nici un caz altceva!Noi suntem la inceput de drum in acest sens si am fost doar la o intrunire(aici se organizeaza des astfel de intruniri de obicei in baruri sau restaurante).......( sa nu va ganditi ca incep sa o faca acolo pe mese sau vorbesc porcos sau alte treburi ne la locul lor....dimpotriva se vorbeste decent poate chiar prea decent la prima privire smile ).Dupa intrunire am mers cu totii la un Pub Liberal ....ca un ,,novat,,(adica incepatori) la intrare este un pic impactant dar iti revii repede inauntru ambient placut perechi ce se saruta, danseaza si vorbesc si beau(nimic deosebit  fata de o discoteca normala doar ca aici nu vin indivizi beti sa traga de o fata ca intr-o discoteca  normala si nu se fac glume porcoase ....posibil cate o aluzie ceva care daca e refuzata ,refuzata ramane) ...in continuare am ras am dansat si am facut baie in piscina a fost frumos,pe urma am facut un tur al locatiei ,la final ne-am oprit in ,,culoarul francez,,(un coridor cu nise comunicate intre ele si prevazute cu sofale ) am facut amor doar noi doi fiind vazuti de alte perechi ce treceau pe acolo si se opreau sa ne priveasca( pe noi si pe alte perechi wink ),la un moment dat  a intrat o pereche si a inceput sa faca amor alaturi ,barbatul o mangaia pe sotia mea pe sani in timp ce partenera lui ii facea sex oral( apropo avea mana atat de catifelata si usoara incat sotia a crezut ca o mangaie o femeie....in culoarul francez este semiintuneric)ne.am simtit minunat amandoi si a fost o seara reusita plus partida de amor a fost foarte pasionala...in drum spre casa ne priveam unul pe celalalt si ne venea sa radem ,ca la doi copii ce aveau doar ei un lucru in comun si nimeni nu il mai stie ,ceva ce ne facea complici.Asta a fost mica noastra experienta cine vrea poate sa ne judece dar cel fara de pacat sa arunce primul piatra( viata e scurta si fiecare o traieste cum crede ca e mai bine,asta nu ne face sa fim persoane rele cum poate unii cred)...Celor curiosi sper ca  le-am adus ceva lamuriri in acest sens.....nu uitati daca exista gelozie si neincredere uitati de experienta swinger! Va pupam si sa aveti un an bun!

Offline

 

#67 2014-01-16 12:41:05

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

subsum a scris:

Tocmai din cauza ca o condimentezi prea mult ai inceput sa te saturi de sexul cu actualul. Probabil si de urmatorul la fel o sa te saturi dupa o perioada

@on: eu sunt contra, nu m-as vedea sa imi impart intimitatea decat cu jumatatea mea si atat.

frumos spus! smile

Offline

 

#68 2015-05-07 05:42:44

k90
Membru
Inregistrat: 2015-05-07
Mesaje: 1

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

lol Pentru cei care nu cunosc sau nu stiu ce inseamna mai exact :
O trecere la un alt nivel intre cupluri , cand un cuplu se decide ca vrea swing fie 3 sau 4 inseamna ca NU SUNT GELOSI , SI NU VOR SA SE INSELE PE LA SPATE saaaau SE NUMESTE FANTEZIE (nu judecati nici o fantezie , este doar o fantezie , asa te nasti cu una cu doua cu mai multe ,  poate unii au alte fantezii ascunse mai penibile ) , pentru cei incuiati la minte lol n-are rost macar sa cititi despre asa ceva , decat sa trimiteti feedback contra mai bine stati cu ochii pe iubita , iubitii vostri , dorinta dintre cupluri se bazeaza pe curiozitatea , mai exact sa te insele wink o fi el sau ea gelos , da cand ii in pat cu alta , altu fara sa sti mai e gelozie . Daca un cuplu nu poate indeplinii orice fantezie inseamna ca nu tine la tine si nu are rost sa iti incurci viata cu cineva care nu are curajul sa-ti satisfaca orice placere s*xuala . Totusi este o fantezie. Ce-i contra nu au ce comenta aiurea , nustiu cum ati adus vorba de swing daca nu va place nu intrati in discutie , cautativa alta fantezie smile sau cu ochii in 4 smile

Offline

 

#69 2015-10-02 17:54:15

adryenn
Membru
Inregistrat: 2015-10-02
Mesaje: 1

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

hopsieu caut cuplu bi pt. schimb experienta suntem sot si sotie...bacau
0751413225

Offline

 

#70 2015-11-19 12:43:29

Jack&Monica
New member
De la: Madrid
Inregistrat: 2015-11-19
Mesaje: 21

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Pfu.... greu nu este sa accepti atunci cand faci diferenta intre sex si dragoste, daca e buna comunicarea in cuplu si ajungeti la un nivel destul de avansat in cuplu ( unij fac nunta de aur si tot nu ating acest nivel) incat sa va povestiti fanteziile partenerului fara consecinte sau frica ca ii veti rani sentimentele. Dupa cum spuneam greu nu este sa spui da si sa incerci, nu te obliga nimeni sa mergi pana la capat . Greu este sa gasesti pe cineva comparibil la ce cautati voi, asta chiar ca e greu. Noi cautam de 3 saptamani si cum e prima data si nu vrem sa ramanem cu sechele vrem sa incepem ,,poco a poco". Pentru un cuplu eu cred ca e mai bine ca prostiile sa le faca impreuna si nu separat.  Nici unul nu e moneda de schimb, nici unul nu trebuie privit ca mai putin barbat sau sotia curva, toti si toate o facem, unii in gand cu ochii inchisi si altii decid sa traiasca experienta pe viu. Iubirea este alta tema, depinde cat de mult complici sau simplifici treaba, vrei sa fie fericit/a il accepti cu fantezii cu tot. Inainte sa aruncati cu pietre in cineva ganditi va ca liberul arbitru si gandirea este singura acrivitate pe care nu ne o poate lua nimeni, este a noastra si doar a noastra. Societatea are normele ei si trebuiesc respectate ( traim in lume traim cu lumea) dar tot ce este tabu, prejudecati, ipocrizii, mai bine le lasam deoparte. ,,tot ce e mai bun in viata este fie ilegal fie imoral ori ingrasa "

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.