homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Despartire si suferinta de dupa. Cum trecem peste?-2


#20 2013-08-13 13:54:49

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: despartire si suferinta de dupa. Cum trecem peste?

mai pune sare pe rana.

Offline

 



#21 2013-08-13 18:06:50

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: despartire si suferinta de dupa. Cum trecem peste?

Din pacata trebuie sa inveti sa-l uiti si sa mergi mai departe. Daca inca te iubea nu ajungeati in situatia de fata, e evident, nu ? Si nici nu era cu alta... Oamenii spun multe insa pana la urma conteaza faptele lor iar in situatia de fata e totul clar. Un om imatur nu isi va asuma niciodata responsabilitatea pentru faptele sale, toata lumea va fi de vina numai el nu iar lui ii convine aceasta situatie deoarece scapa de "vina" insa daca tu esti impacat ca ai facut totul pentru relatia asta si nu ai provocat nimic e okey, pana la urma asta conteaza, pacea interioara. Intr-adevar, e socant sa ai o relatie cu cineva si la prima separare sa te scoata din viata ta insa eu tind sa cred ca ceva se intampla la voi/ la el de ceva vreme. Nu te trezesti peste noapte cu astfel de sentimente... Oricum nu mai conteaza acum, dupa cum bine vezi el si-a continuat viata si la fel ar trebui sa faci si tu, sa nu-ti mai faci sperante si sa privesti NUMAI spre viitor...pentru ca o sa treaca smile

Offline

 

#22 2013-08-13 23:32:54

Nasira
New member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 31

Re: despartire si suferinta de dupa. Cum trecem peste?

eu cred ca acum ai intr-adevar un motiv pentru care sa fii bucuroasa si sa radiezi de fericire, esti sanatoasa asta conteaza caci o inima ranita se va vindeca cu siguranta ...important e sa vrei tu sa te ''vindeci'' iar asta inseamna sa nu ti mai bati capul cu intrebari gen: oare m a mintit? gata,s-a terminat  si orice are legatura cu el nu ar trebui sa te mai intereseze...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.