homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-24


#438 2012-10-23 17:05:08

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Prima data : esti pregatita?

Daca ai pete maronii/rosiatice poate fi semnul ruperii himenului adica pierderii virginitatii, durerea e oricum, dar oare nu o fi mai rau daca el nu are erectie si incearca sa o introduca in stare fleasca?


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#439 2012-10-23 17:11:50

movalia
New member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 65

Re: Prima data : esti pregatita?

Nu a introdus-o. Nici macar nu a incercat. Doar mana a introdus-o. Si nu e vorba de durere, ci de petele maronii..

Offline

 

#440 2012-10-23 17:57:18

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Prima data : esti pregatita?

Probabil sunt ori de la ruperea himenului, ori de la faptul ca vine menstruatia

Offline

 

#441 2012-10-23 18:53:36

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Prima data : esti pregatita?

Aaaa, pai eu crezui ca te-a satisfacut cu penisul in stare fleasca, nu mentionasesi nimic de degete, cum a spus si heimdall ori de la CM dar tind sa cred ca ti s-a rupt himenul, banuiesc ca nu e asta o problema avand in vedere ca erati pe punctul de a avea contact sexual.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#442 2012-10-25 14:48:17

movalia
New member
Inregistrat: 2011-11-09
Mesaje: 65

Re: Prima data : esti pregatita?

Hmm, azi trebuia sa imi vina ciclul, si totul s-a intamplat luni. Stiu ca, cateodata poate exista o intarziere din cauza asta, dar mai este valabila din moment ce eu iau a/c?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2012-10-25 14:51:05

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Prima data : esti pregatita?

eu zic ca nu, dar oricum se mai schimba ziua in care iti vine menstra si cand iei pastile, deci nu te stresa

Offline

 

#444 2013-04-24 18:03:37

laurabbb
New member
Inregistrat: 2012-09-07
Mesaje: 36

Re: Prima data : esti pregatita?

Buna smile Am nevoie de cateva sfaturi, pentru ca sunt foarte paranoica. Am 18 ani si in sfarsit am gasit un baiat bun, cu care am o relatie si stiu ca in curand ar cam fi cazul sa imi incep activitatea sexuala. Problema mea este ca nu as avea incredere doar in prezervativ, as incepe sa iau anticonceptionale (desi probabil nici cu ambele metode nu as fi foarte sigura) dar ma gandesc si la efectele acestora si la cat de stresata as fi din cauza riscului de sarcina. Sunt a 12-a, azi maine dau bac-ul si admiterea la medicina la Cluj (Am atat de multe motive sa fiu stresata, incat nu stiu daca o sa pot sa fac fata). Nu stiu ce sa fac sad

Offline

 

#445 2013-04-24 18:49:21

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

prezervativul e sigur atata timp cat e folosit cum trebuie, la fel si pastilele, atata timp cat le iei corect smile
nu esti nici prima nici ultima care isi incepe viata sexuala si n-are incredere in nimeni si nimic, iti inteleg stresul, dar ai totusi o varsta, refuz sa cred ca tu consideri ca poti ramane gravida daca te protejezi eficient.

pt. inceput iti recomand prezervativul, fiind lubrifiat ajuta foarte mult la primele contacte, si in plus protejeaza si impotriva bolilor cu transmitere sexuala, nu doar a sarcinii; daca vrei si anticonceptionale, du-te la un cabinet de planning si vorbeste cu medicul de acolo, iar daca iubitul tau a mai avut si alte partenere inaintea ta, trimite-l sa-si faca analizele (asta daca nu veti folosi prezervativ).

documenteaza-te in amanunt asupra metodelor contraceptive, si cand vei fi pregatita, fa-o smile si nu sta cu stres atata vreme cat folosesti o metoda contraceptiva eficienta, daca te vei gandi non-stop  la o eventual sarcina, unde mai e placerea?


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#446 2013-04-25 19:42:41

laurabbb
New member
Inregistrat: 2012-09-07
Mesaje: 36

Re: Prima data : esti pregatita?

tocmai, nu stiu daca o sa mai simt vreo placere la cat voi fi de stresata neutral
probabil ca pun o intrebare idioata, dar iti dai sigur seama daca se rupe prezervativul?

Offline

 

#447 2013-04-25 20:53:47

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Prima data : esti pregatita?

n-ai cum sa nu-ti dai seama, si aici ma refer la tip. se simte clar cand se rupe. tine minte totusi ca nici o metoda nu ofera protectie chiar 100%, asta scrie atat in prospectul prez. cat si a pastilelor

Ultima oara a fost editat de sub (2013-04-25 20:54:23)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#448 2013-04-25 21:57:39

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Prima data : esti pregatita?

da, iti dai seama, se sfasie de sus pana jos, deci e vizibil, nu e o gaurica de ac
nu sunt 100% sigure fiindca in procentul ala infim de esec intra si folosirea incorecta, si accidentele gen prezervativ rupt... nu inseamna acum ca daca ai folosit prezervativul correct  si nu se rupe trec totusi spermatozoizii prin el sau daca iei pastilele corect (fara sa le uiti, vomiti, iei ceva care sa le anuleze efectul) ramai totusi insarcinata; nu are sens sa-ti incepi viata sexuala gandindu-te ca e o loterie si, orice ai face, vei ramane insarcinata, fiindca nu e asa, depinde de tine sa te protejezi corect

Offline

 

#449 2013-04-26 16:18:11

laurabbb
New member
Inregistrat: 2012-09-07
Mesaje: 36

Re: Prima data : esti pregatita?

Ok, va multumesc pentru raspunsuri smile

Offline

 

#450 2013-05-06 19:00:12

anghelescu adela
Membru
Inregistrat: 2013-05-06
Mesaje: 2

Re: Prima data : esti pregatita?

am trecut si eu printr-o experienta neplacuta... nu as vrea ca nicio fata sa pateasca ce am patit eu

Offline

 

#451 2013-08-01 21:47:41

Lughnasadh
New member
Inregistrat: 2013-08-01
Mesaje: 8

Re: Prima data : esti pregatita?

Incredibil ce pot citi aici!!! Virgina care vrea sa o faca prima data cu prietenul ei, acesta purtand prezervativ?! Fara suparare, dar una care , desi e virgina-cel putin fizic-, se teme sa nu cumva sa ramana insarcinata inca din prima, nu numai ca nu merita sa-si inceapa viata sexuala, dar nu merita nici sa faca umbra pamantului, e doar o degenerata care nu va fi niciodata sotie si mama -ar merita sa fie aruncata de pe stanci in prapastie precum faceau dacii in antichitate! Macar n-ar mai putea nenoroci pe viata un imbecil, care ii accepta o asemenea mizerie!Imi vine sa vars cand aud asa ceva, e ca si cum ti-ai cumpara un platou cu specialitati marine pe care dai 200 euro, si de frica sa nu fie ceva stricat pe acel platou, introduci mancarea direct in orificiul anal, ca sa nu risti o toxiinfectie alimentara! Degenerescenta mintala, altfel nu se poate numi asa ceva!

Offline

 

#452 2013-08-01 22:02:49

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Prima data : esti pregatita?

rotfl gaseste-ti omule alta ocupatie. cred ca altcineva face umbra degeaba pamantului rotfl


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#453 2013-08-01 22:33:18

Lughnasadh
New member
Inregistrat: 2013-08-01
Mesaje: 8

Re: Prima data : esti pregatita?

@maryu Esti unul din aceia care ar accepta asa ceva? Sper ca nu...
Nu ma mir ca exista baieti care ar accepta asa ceva, dealtfel, nici nu-mi inchipuiam ca exista doar scursori de gen masculin, in fond de unde ar fi iesit cei care ne fac genul de rusine, daca nu dintr-o virgina care vrea sa fie inaugurata de un... cauciuc?
Ma bucur ca nu am intalnit in realitate asemenea scarbosenie, ca poate ii inauguram carotida cu un cutit cand aflam ca vrea prima oara un dildo viu!
Una care se teme sa nu devina mama iubind, dar vrea sa intretina relatii intime,e o rusine pentru genul ei, fireste ca aici se exclud calugaritele-acestea sunt maritate cu Hristos si merita tot respectul, la fel si prostituatele care se afla pe calea lor spirituala.

Offline

 

#454 2013-08-01 22:57:33

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Prima data : esti pregatita?

Lughnasadh,esti pe un forum public in primul rand.
Nu esti Dumnezeu sa faci legea aici,printre o mie de caractere de femei.
Daca vrei sa te calugaresti nu ai decat.
Fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui.


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#455 2013-08-01 23:16:47

Lughnasadh
New member
Inregistrat: 2013-08-01
Mesaje: 8

Re: Prima data : esti pregatita?

Nu vrea nimeni sa faca vreo lege, nici vorba de asa ceva, dar iti imaginezi ce va simti fata aia cand va ajunge la 30 de ani, si-si va aminti ca prima ei experienta sexuala a fost de fapt o aberatie, ca si cum si-ar fi rupt "sigiliul" calcand pe o coada de grebla?
Sigur, conteaza enorm(de fapt cel mai mult) si aspectul emotional, dar cum sa ratezi un inceput astfel, impiedicand schimbul de fluide intre cele doua corpuri din motive ridicole? Normal ca e dreptul fetei sa decida cand va deveni mama, dar daca nici prima data nu e dispusa sa riste(riscul poate fi zero- pe baza de calendar) nu va mai decide poate niciodata sa fie mama-si daca va fi, va fi grav subminata in misiunea ei. Cat despre tolomacul care a ratat onoarea masturbandu-se cu un cauciuc introdus in corpul unei fete, e de plans...

Offline

 

#456 2013-08-01 23:21:32

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Prima data : esti pregatita?

Lughnasadh,nu stiu ce carti ai tu citite,dar suntem in secolul 21 cand femeia se PROTEJEAZA!
Unele femei nu au ciclul regulat asa ca poti rata foarte usor perioada fertila + nu mai zic de cazuri cand poti ovula de 2 ori intr-o luna.
Cat despre cauciuc,decat sa ma pricopsesc cu o boala de care sa nu mai scap precum HIV sau HPV prefer sa se masturbeze cu un cauciuc,dar se pare ca tu nu ai auzit de aceste boli.

Nu cred ca va regreta pentru ca ea a decis cand sa faca acest pas.


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.