homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Amanarea menstruatiei


#1 2013-07-24 15:59:28

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Amanarea menstruatiei

Girls, imi vin "musafirii " exact cand mi-am rezervat biletele pt Bulgaria si asta inseamna griji,stress,discomfort etc. Doar stiti cum e!
Am inteles ca sunt pastile pentru asa ceva  va Imi puteti spune despre ce e e vorba? Ce-as putea lua? Ori ca sa-miu vina mai dvrm ori mai tarziu;nu conteaza. Numa' sa fiu linistita la mare...


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 



#2 2013-07-24 16:45:46

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Amanarea menstruatiei

mai bine faceai un mini tratament cu anticonceptionale, de 2-3 luni.
exista preparate hormonale care se elibereaza doar pe baza de reteta, dar nu e sigur ca-si fac treaba, pt. ca ele-s facute pt. alte chestii, nu ca sa influenteze data menstruatiei.

decat sa iei ceva dupa ureche care sa-ti faca mai mult rau decat bine, fa-ti o programare la gineco, iti va prescrie pastile si o schema de administrare.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2013-08-11 12:56:05

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: Amanarea menstruatiei

Bine si acum ce sa fac? nu am luat Anticonceptionalele,dar am inteles ca ar mai fi o varianta cu vitamina K. Si cred ca dintre vit K si anticonceptionale , vit k nu e atat de periculoasa. Credeti ca e bine?


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.