homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu-mi trece menstruatia/schimbat anticonceptionale


#1 2013-09-23 21:54:00

del08654
Membru
Inregistrat: 2013-09-23
Mesaje: 3

Nu-mi trece menstruatia/schimbat anticonceptionale

Buna ziua,

Am 23 ani, am ovare micropolichistice si ca sa-mi reglez menstruatiile(f prelungite, chiar si o luna, dar nu abundente) am inceput sa iau Logest, dar n-am putut termina primul blister pt ca ma durea stomacul, ma dureau sanii, iar menstruatia nu trecea, aveam acel spotting. Am fost la farmacie sa-mi iau Yasmin, iar farmacista mi-a zis sa incep direct si sa nu mai fac pauza. E a 5a zi de cand iau Yasmin, dimineata n-am mai avut nici spotting, am mers cu bicicleta si cand am ajuns acasa aveam o secretie maronie. N-au avut niciun efect ? Cand am avut acel spotting, inainte sa incep Yasmin, am facut sex neprotejat si apoi mi-a venit mai mult.

Ce se intampla ? E posibila vreo sarcina ???

Offline

 



#2 2013-09-24 15:17:44

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Nu-mi trece menstruatia/schimbat anticonceptionale

del08654 a scris:

Buna ziua,

Am 23 ani, am ovare micropolichistice si ca sa-mi reglez menstruatiile(f prelungite, chiar si o luna, dar nu abundente) am inceput sa iau Logest, dar n-am putut termina primul blister pt ca ma durea stomacul, ma dureau sanii, iar menstruatia nu trecea, aveam acel spotting. Am fost la farmacie sa-mi iau Yasmin, iar farmacista mi-a zis sa incep direct si sa nu mai fac pauza. E a 5a zi de cand iau Yasmin, dimineata n-am mai avut nici spotting, am mers cu bicicleta si cand am ajuns acasa aveam o secretie maronie. N-au avut niciun efect ? Cand am avut acel spotting, inainte sa incep Yasmin, am facut sex neprotejat si apoi mi-a venit mai mult.

Ce se intampla ? E posibila vreo sarcina ???

Se intimpla ca faci lucrurile asa cum NU trebuie facute. Crezi ca daca farmacistele(presupunind ca era farmacista la ghiseu ceea ce se intimpla mai rar) ar putea da sfaturi medicale competente ar mai avea vreun rost facultatea de medicina????
Asadar, corect era sa te intorci la medicul care a prescris contraceptivele si sa discuti cu el. Acum uite, stai si dai cu banul urmarind cantitatea de singe pe care o pierzi....eu una nu inteleg daca a existat sau nu vreo pauza intre pastilele de Logest si cele de Yasmin....daca nu a existat, macar grija sarcinii nu o ai. Pentru restul,mergi la medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.