homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce gatim copiilor nostri?-19


#343 2013-08-25 11:54:07

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Ce gatim copiilor nostri?

Janis, persoana aia era 'priceputa'? Adica chiar era in tema? Ca mie imi place ficatul de mor, si nu as vrea sa privez copilul, dar chestia asta cu depozitatul o stiu de la un veterinar, dar nu zic ca e neaparat asa, adica are sens si cum zici tu.
Eu ma gandesc sa respect acea lege evreiasca de a nu amesteca lactatele cu carnea. Cred ca legile astea au la baza o intelepciune care deriva din observatii milenare, ma gandesc ca o avea vreo justificare dpdv al sanatatii, si nu mi se pare prea greu.
Fetele, dati pui din comert? O marca anume? Tot asa, am auzit ca e mai bun curcanul, deoarece curcile sunt foarte sensibile de felul lor, nu mananca orice...


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 



#344 2013-08-25 14:29:40

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Ce gatim copiilor nostri?

Rose, eu ii dau pui de tara, rar din comert. Poata asa, la vreun gratar.
Vita i-am dat din comert.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#345 2013-08-26 10:52:11

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Ce gatim copiilor nostri?

rose si eu tot de tara , bine doar la gradi a mai mancat din comert, ca nu avem incotro , in rest numai si numai de tara...
a mea e fan ficat, fan pateu de ficat, numai de tara a mancat pana acum, cand am inceput cu el nu ami retin exact cand 9-10 luni, manca de 2 ori pe sapt ficat, dar na atunci manca putin, acum dintr-un ficat ii fac pateu si il mananca odata maxim de 2 ori din el.

rose incearca in bucuresti la bacania veche, acolo stiu ca aduc pasari de curte crescute natural.eu am participipat la o conferinta cu tipul de la bacania veche, si acum primesc mereu informatii de la el, e si pe fb si vezi cand aduc , cand fac comanda, etc.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#346 2013-08-26 21:55:10

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Ce gatim copiilor nostri?

deci  pue majoreta tm incerca si pateul de ficat. Sper sa ne placa pt ca ficatul il mancam cu placere o data pe ssaptamana,


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#347 2013-10-03 08:23:25

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Ce gatim copiilor nostri?

Deci... ce le mai gatiti copiilor vostrii? big_smile
Al mei parca s-a saturat de tot ce ii dau. Coorbe/supe cateva linguri , mancarici nici nu pune gura, doar ou, mamaliga cu branza,   paste, orez, unt, cascaval si inca cateva chestii le accepta. Nu stiu ce sa ii mai fac ca sa mai svhimbam gusturile.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2013-10-03 10:28:29

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Ce gatim copiilor nostri?

cmin, razvan mananca ce mancam si noi. foaarte mult ii plac ciorbele, pe care i le fac cat mai diferit, cateodata acrite, cateodata cu smantana, cateodata de legume, de pui, de vita, cu paste, despre care ii spun ca sunt serpisori.
mancarile ii plac cu cat mai muuuuult sos.
ce ii mai dau eu, si ma gandesc ca ar merge daca zici ca lui A ii place oul, ou umplut-cu peste, cu branza/cascaval ca tot zici ca ii place si smantana si unt, eventual cu verdeturi, paste cu sos alb, cu smantana, ou si branza, eventual poti sa arunci acolo si un pic de pui sau peste bine maruntit.
Lui R ii mai plac mult legumele umplute, ardei, rosie, cu salata de vinete, cu salata de morcovi, pastarnac si mar.
Pandisan cu fructe si gem ii mai fac, fructe coapte ca tot e frig...lapte cu paste, lapte cu orz, lapte cu gris... nustiu alte idei nu mai am nici eu. sper sa reusesti


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#349 2013-10-03 15:25:16

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Ce gatim copiilor nostri?

multam poke


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.