homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Hematii in urina


#1 2013-08-23 21:12:52

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

hematii in urina

saptamana aceasta am fost internata la spital  deoarece aveam mari dureri in spate in dreptul plamanilor si senzatie de arsura, mi-au facut raze si nu am nimic la plamani, mi-au luat analizele de sange si urina si doar la urina au aparut hematii, eu am fost la menstruatie pe 16 si  knd mi-au luat joi analizele deoarece nu imi mai curgea nimic pt k ma tine doar 3 sau 4 zile nu le-am zis nimic la asistente cum k am fost la menstruatie, doctorita e in concediu si mi-au zis asistentele k am hematii in urina  k am o infectie probabil dar abia knd am ajuns acasa  acum mi-am dat adus  k am fost la menstruatie,  de acolo sa fi aparut hematiile? si eram si sub tratament cu antibiotic knd mi-au analizele.    M-au indopat cu antibiotic fara sa am nimic, era vorba de o nevralgie intercostala ( dar m-am speriat ingrozitor deoarece nici knd eram racita la plamani nu ma durea si ma ardea in halul acesta).

Offline

 



#2 2013-08-23 21:41:58

nataroman
Full member
De la: Utopia
Inregistrat: 2010-07-08
Mesaje: 140

Re: hematii in urina

hematiile in urina pot aparea si de la o infectie urinara, dar mai pot sa apara si de la nisip la rinichi, fara sa aiba neaparat o importanta clinica. cred ca sunt si alte cazuri  dar nu imi amintesc acum. Poti cauta pe siteuri medicale si gasesti acolo  ce si cum.


Nimic nu este intamplator, totul se petrece cu un scop! Dumnezeu este in toate si peste tot!

Offline

 

#3 2013-08-24 14:16:41

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: hematii in urina

daca erai la menstruatie, de acolo sunt hematiile

Offline

 

#4 2013-08-27 09:28:17

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: hematii in urina

revin cu intrebari, cum am scris mai sus ma tot chinuie o durere si arsura in spate in dreptul plamanilor desi simt k ar fi pe oase, pe omoplat si la plamani doar o jena, dupa ce am facut raze mi-au zis k nu am nimic la plamani, analize de sange si urina bune, probabil o nevralgie intercostala, tratament: fenilbutazona  unguent  , ce vreau sa va intreb: v-ati confruntat cu nevralgii intercostale? de acolo sa radieze durerea si eu cred k e ceva la plamanni? razele banuiesc k sunt destul de precise si dk ar fi ceva la plamani s-ar vedea. Oare cum sa scap de nevralgia aceasta? am uneori dureri si arsuri de imi vine sa ma urcc pe pereti

Offline

 

#5 2013-08-27 15:51:37

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: hematii in urina

nu a avut nimeni nevralgie?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-09-02 12:41:03

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: hematii in urina

Daca e chiar nevralgie intercostala, eu am avut de cateva ori. Trece de la sine, in timp, 1-2 saptamani.
Daca nu iti trece si persista durerea poti face un RMN sau un CT toracic, unde se vede mai bine totul. RMN-ul vede mai bine tesuturile si oasele, CT-ul vede bine organele, dar CT-ul iradiaza.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#7 2013-09-03 13:35:01

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: hematii in urina

kyttyux a scris:

revin cu intrebari, cum am scris mai sus ma tot chinuie o durere si arsura in spate in dreptul plamanilor desi simt k ar fi pe oase, pe omoplat si la plamani doar o jena, dupa ce am facut raze mi-au zis k nu am nimic la plamani, analize de sange si urina bune, probabil o nevralgie intercostala, tratament: fenilbutazona  unguent  , ce vreau sa va intreb: v-ati confruntat cu nevralgii intercostale? de acolo sa radieze durerea si eu cred k e ceva la plamanni? razele banuiesc k sunt destul de precise si dk ar fi ceva la plamani s-ar vedea. Oare cum sa scap de nevralgia aceasta? am uneori dureri si arsuri de imi vine sa ma urcc pe pereti

Poti scapa cu tratament antiinflamator sau poate sa treaca de la sine. Oricum, riscul sa reapara e destul de important.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2013-09-15 21:16:56

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: hematii in urina

revin in legatura cu nevralgia, am avut o saptamana in care am crezut k mor de durere si arsura pe coaste sau la plamani, sincer nu imi dau seama unde anume ma doare dar am inteles k plamanii nu dor, nu tusesc, am incercat masaj cu fenilbutazona si cat de cat pt cateva ore durerea dispare,  insa ceva ciudat:  obisnuiesc sa merg la sala de fitness si am observat k atunci knd fac aplecari laterale si ajung pe partea stanga si respir simt o senzatie ciudata in nas exact pe partea stanga si park si la plamani, o senzatie de amorteala si respirat in gol, nu e senzatie de aer insuficient, ceva ciudat iar uneori ma doare chiar si piciorul stang, muschiul de la gamba si mana stanga la fel nu pot sa imi dau seama dk au vreo legatura intre ele toate acestea si nici ce sa fac nu stiu. Am intrebat la farmacie ce pot sa iau si totusi farmacista mi-a recomandat sa iau un antibiotic  k masura d precautie, la mn amoxicilina si ampicilina ( care mi le-au adiminstrat in spital knd am fost internata acum o una ) nu au efect si greu si-au dat doctorii seama si mi-am adus aminte k atunci cand eram mica luam eritromicina, de 2 zile iau o pastila de 250 mg la 6 ore si sincer cam dupa o ora ce iau pastila simt ca si cum ar actiona in spate unde ma doare, senzatia de arsura mi-a disparut din prima zi de eritromicina. Maine o sa  merg la doctorul de familie sa ii povestesc toate aceastea, raze la plamani am facut acum 2 saptamani si mi-au spus k n-am nimic,  as merge la un cabinet particular de pneumologie sau eventual sa fac un RMN sau CT insa stau cam rau cu hemoglobina si razele m-ar afecta si mai rau mai ales k deja am facut la spital recent. Sincer nu stiu ce sa fac, va cer o parere dk ati trecut prin asa ceva, stiu k sunt un stres pe site-ul acesta kre e mai mult pt anticonceptionale dar nush ce sa fac.

Offline

 

#9 2013-09-16 10:59:15

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: hematii in urina

Nu cred ca ai nimic la plamini
Daca zici ca durerea e si pe picior si pe mina si pe trunchi, mergi mai degraba la neurolog


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#10 2013-09-17 19:58:27

kyttyux
Full member
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 117

Re: hematii in urina

Am fost la neurolog si se pare k nu am nimc, eventual raceala imi blocheaza vreun nerv, la plamani nu e nimic, doctorul de familie mi-a dat niste antiinflamatoare si e luna viitoare o sa incep moldamin la 10 zile, e sg solutie, pana atunci indur, merg la sala de fitness pt k am observat k nu mai simt chiar asa mare durere cand fac miscare.

Offline

 

#11 2013-10-08 13:45:22

flori19_
Membru
Inregistrat: 2013-10-08
Mesaje: 4

Re: hematii in urina

buan tuturor. sunt noua pe forum si vreau sa va intreb ceva... de cateva zile urinez foarte des si putin, la sfarsitul ultimului jet am o usturime foarte urata, iar de 2 zile am inceput sa sangerez cand urinez. de 2 zile am inceput sa beau ceaiuri uricol hot crezand ca am o simpla infectie urinara. sau poate sa fie  si din cauza contactelor sexoale si sa nu am nimic la vezica? adica urinarile acestea frecvente pot fi si din cauza ca vaginul nu a fot lubrifiat suficient? va multumesc anticipat

Offline

 

#12 2013-10-08 14:03:53

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: hematii in urina

se poate sa se fi declansat dupa contact, dar e totusi o infectie urinara, mergi si fa un sumar de urina si o urocultura

Offline

 

#13 2013-10-08 20:17:51

flori19_
Membru
Inregistrat: 2013-10-08
Mesaje: 4

Re: hematii in urina

dar observ ca urinarile dese sunt maxim 4 ore...si am o mica usturime vaginala

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.