homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pilula de a 2a zi si menstruatie aparuta cu 10 zile mai devreme


#1 2013-09-21 10:35:54

Hellens
Membru
Inregistrat: 2013-09-21
Mesaje: 3

Pilula de a 2a zi si menstruatie aparuta cu 10 zile mai devreme

Buna ziua dragelor,
In urma cu 9 zile am folosit pilula contraceptiva de urgenta dupa 48 de ore de la contactul sexual neprotejat. De atunci am inceput sa am o scurgere putin diferita decat normal, cu miros schimbat. Nu am ajuns la doctor pentru ca abia aseara ce am revenit in tara si m-am gandit ca se poate sa fie un efect advers al medicamentului. Ieri, insa, am observat ca mirosul este mai intens si in dimineata aceasta m-am trezit cu chilotul patat de sange ca la menstruatie.
Ultima menstruatie a inceput pe 3 sept. si urma sa revina pe 1 oct., calendarul meu a functionat perfect de fiecare data, nu am intampinat intarzieri si nici sa-mi vina mai devreme niciodata.
Va sunt recunoscatoare daca ma puteti ajuta sau sa-mi povestiti din intamplarile voastre pentru ca pana marti cand am programare la ginecolog o sa fiu ingrijorata.
Multumesc anticipat, weekend placut si linistit!

Offline

 



#2 2013-09-21 10:39:23

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Pilula de a 2a zi si menstruatie aparuta cu 10 zile mai devreme

E cu siguranta din caza pastilei care iti poate deregla ciclul pe cateva luni de acum incolo, e un efect secundar foarte frecvent al ei
Mie nu mi-a venit menstruatia 2 luni dupa ce am luat-o, de exemplu

Offline

 

#3 2013-10-24 14:03:40

Clarisssa
New member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 10

Re: Pilula de a 2a zi si menstruatie aparuta cu 10 zile mai devreme

Pastila de a doua zi are efecte diferite, depinde de persoana. Eu am luat-o o singura data, nu tin minte sa ma fi simtit altfel decat deobicei, am avut ciclul dereglat dar in final totul a revenit la normal.
Am mai auzit de efecte ca stari de voma, oboseala... sunt trecute majoritatea pe prospect.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.