homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Inflamatie


#1 2013-10-25 23:54:38

autumn.dreams
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 162

Inflamatie

Buna seara fetelor!

Am si eu o intrebare la voi:
Ieri seara am observat o senzatie de mancarime la nivelul vulvei. Azi mancarimea, chiar o usoara durere persista in zona clitorisului, plus este inflamata zona. Fara roseata, fara scurgeri, fara nimic. Doar durere si mancarime asa, dintr-o data. Contact sexual nu am avut de mai bine de un an, doar cat am joc eu cu mine... Ce ar putea fi?
Candidoza am avut detsul anii trecuti dar niciodata nu s-a manifestat asa, deci as exclude-o.

Multumesc de ajutor!

Offline

 



#2 2013-10-26 02:28:31

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Inflamatie

ar putea fi o candida chiar daca nu ai aceleasi simptome ca in trecut, da o fuga la medic pentru ceva analize.


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#3 2013-10-26 08:01:28

autumn.dreams
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 162

Re: Inflamatie

Multumesc! Ideea e ca de obicei aveam m?ncărimi ... ?năuntru, nici vorba de afara si așa! Abia am reușit sa dorm azi-noapte, fiindcă efectiv doare... Ofof...

Offline

 

#4 2013-10-26 08:23:41

daenarys
Vizitator

Re: Inflamatie

se poate sa ai prurit doar la exterior.
incearca cu canesten crema daca ai prin casa sau crema de galbenele daca nu ai canesten pana cand ajungi sa iti cumperi

 

#5 2013-10-26 10:19:04

autumn.dreams
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 162

Re: Inflamatie

Canesten nu am, insa o sa incerc cu galbenele.
Multumesc!big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-10-26 20:53:48

autumn.dreams
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 162

Re: Inflamatie

Am luat canesten pana la urma. Acuma e a doua oara cand il aplic pe ziua de azi. Prima oara dupa c el-am pus m-a tinut vreo doua ore linistita, acum sa vedem. Umflatura nu s-a dus. Chiar am observat inainte sa-l pun ca labiile mici mi s-au intarit destul de tare si parca se duce pielea usacata de pe ele, nu stiu cum sa spun. Mancarimea s-a transformat azi intr-o semi durere. Luni fuguta la medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.