homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

AJUTOR!


#1 2013-10-15 14:27:17

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

AJUTOR!

nu stiu ce sa ma fac, am inghitit o capsula vaginala gynophillus!! nu am retinut ca sunt pt cale vaginala pt ca sunt in capsule exact ca pastilele orale obisnuite! va rog, pot pati ceva?? am cautat prospectul pe net si scrie clar a nu se inghiti grater sunt foarte panicata, va rog dati-mi un raspuns urgent

Offline

 



#2 2013-10-15 14:29:34

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: AJUTOR!

nu vad sa aiba nimic toxic, doar niste lactobacili si lactoza

Offline

 

#3 2013-10-15 14:30:59

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: AJUTOR!

Offline

 

#4 2013-10-15 14:31:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: AJUTOR!

sigur nu ai ce pati

Offline

 

#5 2013-10-15 14:33:12

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: AJUTOR!

multumesc din suflet pt raspunsuri. am incercat sa-mi induc voma si nu am prea reusit, sper sa nu contina nimic toxic sa ajung pe la urgente sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-10-15 17:21:56

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: AJUTOR!

revin lol au trecut ceva ore si nu am niciun efect secundar. intr-adevar avand in vedere ca aceste capsule contin doar lactobacili si lactoza, am avut noroc lol daca contineau ceva chimic n-ar fi fost prea bine, presupun. in tot cazul, fiti foarte atente mai ales cu medicamentele care le pastrati in timp si nu mai stiti exact ce si cum e cu ele. retinusem ca sunt pt candida, si vazandu-le in capsule asemenea celor orale, si nu sub forma de ovul, nici nu mi-am pus problema caii de administrare lol atentie sporita, deci. si multumesc din nou fetelor pt raspunsurile foarte prompte!

Offline

 

#7 2013-10-23 18:48:10

Clarisssa
New member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 10

Re: AJUTOR!

Se mai intampla big_smile big_smile tongue
Data viitoare o sa stii sa fii mai atenta, nu?
Eu cand trebuie sa iau un anume medicament citesc prospectul de 2-3 ori. Probabil sunt paranoica dar vorba americanului, "safety first!"

Offline

 

#8 2013-10-23 19:31:48

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: AJUTOR!

buna
am fost astazi la dr pt un consult si m-a dat peste cap complet...
1.in primul rand, acum 6 luni tot la ea am fost si m-a schimbat de la karissa la yasmin, iar azi a spus ca a citit nu stiu ce prin reviste si mi-a zis sa schimp pe stodette...ce fac?! inainte de karissa am luat yaz, deci ar fi al 4-lea tip de AC in doi ani de cand am inceput sa iau pastile si nu cred ca e bine deloc...ca sa imi fac niste analize,sa-mi dozeze hormonii sau ceva, trebuie sa astept 3 luni, sa nu iau AC, si apoi sa fac,nu? sau ce sa ma fac cu pastilele astea?!
2.mi-a zis ca am o leucoree nespecifica (e alb-galbuie tulbure) si mi-a dat tergynan 10 zile...mi-a recoltat secretie, dar nu mai bine astept sa vina rezultatele si apoi sa bag ovulele? sau nu imi strica daca le bag asa de aiurea si  nu am nimic patogen? dureri nu am sau mancarimi, in schimb am ceva la urinat...sa le iau asa,fara rezultate?
3.mi-a facut si un test la urina rapid, pe bandeleta de ph si mi-a iesit nu stiu ce si mi-a zis ca ar fi bine sa iau urisan forte..asta cred ca m-ar ajuta, mai ales ca am niste senzatii aiurea la urinat (am avut e.coli, am luat tratament si dupa tratament, cultura mi-a iesit negativa; asta a fost acum 2 saptamani)
4.tot acum 6 luni mi-a descoperit un fel de rana pe col, am facut papanicolau si  nu am nimic, azi l-am repetat...dar a zis ca ar fi bine sa cauterizez...e bine asa, sau face mai rau?
va rog, un raspuns rapid pt ca ar trebui din seara asta sa incep ovulele si nu stiu ce sa fac...
multumesc mult


madness is genius albert

Offline

 

#9 2013-10-23 19:34:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: AJUTOR!

1. stodette e acelasi lucru cu karissa, te intelegeai bine cu karissa ?
2. asteapta rezultatul ca sa faci tratament
3. urisan e naturist, il poti lua
4. pentru rana fa si o colposcopie inainte de a o cauteriza

Offline

 

#10 2013-10-23 19:47:26

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: AJUTOR!

1.a fost super bine cu karissa (karissa luasem de 8 luni).. motivul pt care m-am schimbat e ca avusesem o scurgere maronie-rosiatica de vreo 4-5 zile...nu mi-a iesit mare lucru la cultura atunci, doar o reactie inflamatorie(celule epiteliale scuamoase,flora banala anaeroba...) , dar daca dr a zis ca yasmin e mai bun si bla bla,plus ca aveam scurgerea am zis ca hai, sa schimb...dar acuma se da dupa matura, ca atunci i-am zis de karissa si a zis ca nu e destul de puternic si de aia probabil aveam scurgerea...acuma nu stiu ce sa mai cred...oricum mai am jumate de blister de yasmin...deci sa iau stodette sa inteleg? si raman pe asta veci si pururi...
2.super, asa ma gandeam si eu...sa nu imi traumatizez iar mucoasa, acum 6 luni tot asa imi daduse tratament si nu imi iesise nicio branza (doar am zis,ceva nespecific,dar cred ca eram stresata,plus ca ma certasem cu domnul...in fine)
4.voi face atunci colposcopia


madness is genius albert

Offline

 

#11 2013-10-29 21:51:13

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: AJUTOR!

am niste analize destul de ingrijoratoare ( ar trebui sa ma panichez la ASC-US la papanicolau grater ? )
daca stiti cumva sau macar prin telefon un dr din iasi competent si la care nu se bat cap in cap informatiile? si pt colposcopie?...
sunt prea tulburata si vreau o persoana care stie ce face si sa ma indrumeze cum trebuie,si cu rezultatele analizelor si cu pastilele pe care le iau... va rog


madness is genius albert

Offline

 

#12 2013-10-29 22:09:02

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: AJUTOR!

alila, eu ultima oara am fost la Dr. Cristina Vasilache de la Omnic clinic. eu am fost doar la un control de rutina, dar am ramas numai cu impresii bune, o femeie cu suflet si foarte profesionista. si mamei i-a lasat aceeasi impresie smile sanatate!


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#13 2013-10-30 11:51:49

alila
New member
Inregistrat: 2013-03-15
Mesaje: 85

Re: AJUTOR!

multumesc maryu, voi incerca la ea in acest caz...sper sa ma ajute cum trebuie


madness is genius albert

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.