homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Femei care inseala. De ce o fac?


#1 2013-11-05 13:22:38

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Femei care inseala. De ce o fac?

Sunt si eu curios, poate ma ajutati fetelor big_smile

Offline

 

#2 2013-11-05 15:35:26

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

simplu ,poate din acelasi motiv ca si sexul opus, diversitate ,monotonie
considera ca pe o interogatie retorica


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#3 2013-11-05 15:38:07

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Deci toate chestile alea ca femea ar fi diferita, mai sensibila, mai ceva....sunt false?

Offline

 

#4 2013-11-05 15:40:17

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

pai nu neaparat ,nu oricine poate insela ,cred eu ,iar ca sa o poti face iti trebuie o oarecare doza de curaj ,trebuie sa fi stimulta de un anume gand sau dorinta


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#5 2013-11-05 15:46:41

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Mai concret....tu ai facut-o? Daca da de ce?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-11-05 15:50:01

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

da ,am facut-o
de ce ? asa am simtit atunci


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#7 2013-11-05 15:54:01

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Si cam de ce crezi tu ca ai simtit atunci? Exista vreo explicatie?
Cred ca te-ai gandit ceva vreme pana sa o faci.

Offline

 

#8 2013-11-05 15:59:03

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

ah pai s-a intamplat cu mult timp inainte ,eram colegi de facultate ,fiecare eram implicati intr-o relatie insa ne era drag unul de celalat ,eram pe aceeasi lungime de unda ,s-a intamplat o singura data ,a fost minunat ,nu ammai repetat probabil ca ne era teama ca nu ne mai puteam opri dupa si era pacat sa renuntam la relatiile noastre, acum suntem ambii casatoriti cu acele persoane ,insa totul s-a intamplat atat de repede ca nu am avut timp sa constientizam


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#9 2013-11-05 16:09:32

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Mai tineti legatura?
Niciodata nu am crezut in prietenia intre barbat si femee  diablo

Offline

 

#10 2013-11-05 16:12:24

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

*femeie  smile

da ,pastram legatura insa suntem distanzi ,nu mai este acea prietenie care a fost o data ,sunte la foarte mare distanta unul de celalat insa e ok ,oricum nu ne compromiteam mai tare ,este o placere de ambele sa ne revedem insa repet suntem mult mai distanzi ca inainte
tu?


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#11 2013-11-05 16:18:38

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

suntem  rotfl
Eu am fost odata certat cu partenerul si nu prea am vorbit o perioada in care am avut o aventura.
Ce sa zic...nu mia placut deloc, mult mai slab(rigid) decat ce aveam eu si m-am impacat cu respectiva rotfl2 
La tine actul cum a fost? Ma refer fata de ce aveai....

Offline

 

#12 2013-11-05 16:26:50

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

ceea ce am e super ! nu ma pot plange ,e perfect din toate punctele de vedere ,si sa te rog sa ai vedere ca este o relatie de 15 ani (mai putin ) insa atunci am avut parte de cel mai tare sex ,pe bune ! a fost asa ...lung si hard  big_smile parca nu ne mai puteam opri ,am facut eu greseala (sau nu ) de a ramane peste noapte la el ,acum imi aduc aminte cu placere  wink


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#13 2013-11-07 15:59:15

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Logen pe mine m-a insealat prietena , ma mintit si ma sfidat si a renuntat la mine...cand am aflat s-a intors la mine...am iertato...in principiu femeile au un simt de autoprotectie mult mai dezvoltat ca noi...daca simte ca cel de langa ea nu mai tine o ignora nu comunica nui da satisfactie inimii ei (sufleteste si trupeste) cauta altceva...

Offline

 

#14 2013-11-07 16:34:07

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

se poate spune ca si invers ,consider ca si barbatii inseala destul de usor ,sau ma insel ? insa mai cred ca o data prins cu degetul la miere cam ai 2 alternative ,ori te opersti  ori mergi mai departe .


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#15 2014-03-10 16:27:57

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

NiNon a scris:

Logen pe mine m-a insealat prietena , ma mintit si ma sfidat si a renuntat la mine...cand am aflat s-a intors la mine...am iertato...in principiu femeile au un simt de autoprotectie mult mai dezvoltat ca noi...daca simte ca cel de langa ea nu mai tine o ignora nu comunica nui da satisfactie inimii ei (sufleteste si trupeste) cauta altceva...

Macar a incercat sa-ti atraga atentia cumva inainte de asta? Are vreo scuza?

Offline

 

#16 2014-03-21 14:58:26

Cristina A. Boca
New member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 42
Site

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Probabil că femeile care ?şi ?nşală partenerul - la fel ca şi bărbaţii care ?şi ?nşală partenera - ajung ?n această situaţie pentru că manifestă anumite nemulţumiri faţă de partener, ?nsă nu au curajul să evalueze limpede, ?mpreună cu acesta, starea relaţiei şi, ?ntr-un astfel de context, nu au curajul să-i spună care sunt nemulţumirile respective şi cum anume crede că s-ar putea interveni asupra fiecărei situaţii ?n parte. Iar dacă p?nă la acel moment pare-se că doar partenerul e "vinovat", apoi se acoperă şi ele de vină, de minciună... aştept?nd momentul scadenţei, al adevărului, sau căut?nd să-l ?ndepărteze c?t mai mult cu putinţă...


Traieste - frumos - clipa! Cu inteligenta si imaginatie!
(Mesajele furnizate in acest spatiu sunt numai orientative.)

Offline

 

#17 2014-03-28 17:12:44

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Cristina A. Boca a scris:

Probabil că femeile care ?şi ?nşală partenerul - la fel ca şi bărbaţii care ?şi ?nşală partenera - ajung ?n această situaţie pentru că manifestă anumite nemulţumiri faţă de partener, ?nsă nu au curajul să evalueze limpede, ?mpreună cu acesta, starea relaţiei şi, ?ntr-un astfel de context, nu au curajul să-i spună care sunt nemulţumirile respective şi cum anume crede că s-ar putea interveni asupra fiecărei situaţii ?n parte. Iar dacă p?nă la acel moment pare-se că doar partenerul e "vinovat", apoi se acoperă şi ele de vină, de minciună... aştept?nd momentul scadenţei, al adevărului, sau căut?nd să-l ?ndepărteze c?t mai mult cu putinţă...

Nu prea imi vine sa cred ca fetele inseala numai cand sunt nemultumite.
Adica eu as mai adauga si pofta de ceva nou, curiozitate.....sau ma insel?

Offline

 

#18 2014-03-29 00:19:16

Ramoona
Full member
Inregistrat: 2014-01-03
Mesaje: 199

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Eu cred ca femeile insala atunci cand sunt satule de relatia respectiva dar nu au taria de a spune ca nu vor sa mai faca parte din ea. Ceva nou poti incerca si cu partenerul daca iti face placere dar daca te-ai plictisit de el sau nu mai vrei pur si simplu cauti in alta parte. Dar vin si eu cu intrebarea , oare de ce nu pot sa puna capat relatiei ,pur si simplu sa aiba pe altcineva?! De ce e necesar sa inseli si sa ai mai multi in acelasi timp yikes...femeile care insala nu le consider ok si eu am o parere urata despre ele


TOGETHER is my favorite place to be. hjarta

Offline

 

#19 2014-05-21 09:32:45

Eu Vali
New member
Inregistrat: 2014-05-16
Mesaje: 12

Re: Femei care inseala. De ce o fac?

Femeia care insala imi pare mincinoasa cu toata lumea iar mie oameni duplicitari nu-mi plac . Senzatia de nou o poti face in alte modalitati si mult mai decente . Ma scarbeste oarecum o astfel de femeie , totusi calca pe cadavre pt in moft , nu as vrea sa fiu in pielea lui conu Vladut ca barbat  , nu reusesc sa inteleg ce draq e in capul femeii fara sa se gandeasca la consecinte  , bataie de joc pe fata . Nu are dreptate tipul de mai sus , o  femeie caruia ii pasa se cearta sau iti face nervii pilaf fiindca ii pasa , nu te insala ca e neglijata si nu comunica , iti sare in cap cand e nemultumita de tine , trist sa nu sti cum e sa fi iubit .Mai mult ca oricand am o parere extraordinar de proasta , femeia care insala sa-si ia zilele daca nu e in stare sa fie fericita si nici pe alti nu-I lasa sa fie . Vrei si iti plac aventuri ? fa-o in afara relatiilor , nu te judeca nimeni .Sa-I mai auzi cum tin prelegeri despre iubirea devarata si angajament , mai ca iti vine sa versi . Ce e in capul lor? ma minunez !  citesc si se clarifica tot .

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.