homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Piercing intim!


#1 2013-07-26 08:50:04

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Piercing intim!

Buna fetelor. wave
Am o curiozitate, angel  si anume: va surade ideea de a avea un piercing intim sau nu?  visslar


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 

#2 2013-07-26 08:58:46

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Piercing intim!

da,chir la un moment dat eram interesata de subiect insa nu stiu cum este dupa,cat de incomod


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#3 2013-07-26 09:57:32

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Re: Piercing intim!

Eu mi-am pus de vreo 2 luni si sunt foarteeee multumita, plus ca e foarte ok in timpul actului sexual  cool ( mai ales,oral) drool si e funny urcatul sau coboratul scarilor  happydance
Nu il simt absolut deloc, poate chiar la inceput in primele 2-3 zile cand mi l-am pus a fost mai incomod dar acum e foarte bine!
puss
Insa,acum trebuie sa fiu mai atenta cand fac sexinpat  pentru ca exista riscul sa se zgarie sau rupa prezervativul.  signof10

Ultima oara a fost editat de Ioana17 (2013-07-26 10:14:01)


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 

#4 2013-07-26 22:54:47

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Piercing intim!

rodnar  rodnar  hmmmmm

Ioana17 a scris:

Eu mi-am pus de vreo 2 luni si sunt foarteeee multumita, plus ca e foarte ok in timpul actului sexual  cool ( mai ales,oral) drool si e funny urcatul sau coboratul scarilor  happydance
Nu il simt absolut deloc, poate chiar la inceput in primele 2-3 zile cand mi l-am pus a fost mai incomod dar acum e foarte bine!
puss
Insa,acum trebuie sa fiu mai atenta cand fac sexinpat  pentru ca exista riscul sa se zgarie sau rupa prezervativul.  signof10


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#5 2013-10-02 23:27:46

sensuelle
New member
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 24

Re: Piercing intim!

ma bucur maxim pentru faptul ca cineva a deschis acest topic. Eu una sunt pro! ba mai mult, m-ar tenta si pe mine insa ma gandesc la durerea de dupa...adica la primele zile...nu prea sunt prietena cu "suferinta". hai ca la tatuaje am mai rezistat cumva dar la pierce s-ar putea sa ma apuce dracii:)) si totusi, e al naibii de sexi.


eat diamonds for breakfast and shine all day.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-10-10 11:12:00

Florence_
Insomniac member
Inregistrat: 2008-11-08
Mesaje: 6286

Re: Piercing intim!

Eu am auzit ca nu mai este la fel de sensibila zona dupa, dar sincer nici nu ma tenteaza. Una e pierce in buric si alta e acolo. De durut am inteles ca nu doare, simti o mica intepatura si aia e.

Ultima oara a fost editat de Florence_ (2013-10-10 11:13:25)

Offline

 

#7 2013-11-25 01:06:09

Ioana17
Full member
Inregistrat: 2010-06-03
Mesaje: 214

Re: Piercing intim!

Florence te contrazic. Durerea e super mare pentru ca acea zona e foarte sensibila smile dar depinde foarte mult si zona in care alegi sa ti-l faci ..
sensuelle , durerea cea mare e chiar in momentul in care iti face gaura si ti-l pune..si persista in jur de 2-3 saptamani ..cel putin la mine atat a durat. smile( mentionez,la o intensitate mult mai scazuta)
eu il am din luna mai si m-am obisnuit cu el incat am impresia ca l-as fi avut din totdeauna! big_smile Eu zic sa merita!


Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit ! >smile

Offline

 

#8 2013-12-19 15:20:03

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Piercing intim!

florence, sensibilitatea in zona poate sa scada daca nu ti-l pune corect, depinde si unde te duci, si daca dai ceva bani pe el, si la cel direct in clitoris, in rest, nu afecteaza. eu vreau de exemplu, fouchette intre vagin si anus, adica o gaura fix in pielea unde se unesc labiile spre fund, si una in pielea mai rigida dintre vagin si anus. ce naiba sensibilitate sa scada, ca la gaura a doua, zona aia nici nu e erogena tongue
dar ioanaaaa, unde l-ai facut, ca zona a zonei intime tongue ca unde vreau eu din cauza ca una din gauri este in pielea mai rezistenta, se vindeca in 2-3 luni grater la tine vad ca a durat asa putin. cele in labiile mici stiu ca dureaza putin ca timp de vindecare. eu sper ca zona aleasa de mine sa nu fie prea departe de zona erogena, pentru ca unul din motive e ca vreau mai multa placere. dar ca estetic doar ala imi place cum arata

Ultima oara a fost editat de eph (2013-12-19 15:21:00)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.